UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПисьмовий твір за малюнком і спостереженням (урок)
Автор
РозділОбразотворче мистецтво, реферат
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6087
Скачало276
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

УРОК

 

ПИСЬМОВИЙ ТВІР ЗА МАЛЮНКОМ І СПОСТЕРЕЖЕННЯМ.

 

Мета. Розвивати в учнів уміння складати і записувати твір за малюнком і

запитаннями, в яких є тільки деякі слова для відповіді; виховувати любов

до природи.

 

Хід уроку.

 

І. Організація класу.

 

ІІ. Оголошення теми уроку.

 

ІІІ. Бесіда за малюнком.

 

Учитель проводить бесіду після екскурсії, під час якої діти спостерігали

за змінами у природі з настанням весни.

 

Учні кілька хвилин розглядають малюнок, потім розповідають його зміст.

Учитель уточнює, як діти розуміють зміст малюнка.

 

– Який день зображено на малюнку – хмарний чи сонячний. З чого це видно?

Яке небо? Які дерева? Який сніг став? Де він уже розстав, а де ще

лежить? Як змінилася річка? Яка вода у річці?

 

– Отже, яку весну зображено на малюнку – ранню чи пізню?

 

IV. Добір заголовка.

 

V. Складання твору і його запис за планом.

 

1. Учні читають план, будують відповіді на кожне запитання в межах

сюжету малюнка. Вчитель застерігає дітей, що для складання

речень-відповідей можна використати лише окремі слова із запитання,

решту слів треба добрати самостійно. Коли є потреба, змінюється форма

слова:

 

– Що відбувається зі снігом? (Сніг почав танути).

 

– Яке небо? (Небо блакитне, чисте, безхмарне).

 

2. Учитель підкреслює, що в творі кожне наступне речення має бути

зв’язане з попереднім. Практично показує, як можна уникнути повторення.

 

Орієнтовний твір.

 

Рання весна.

 

Тане сніг. Річка звільнилася від криги. Небо чисте, безхмарне. Дерева це

стоять голі. Але вже сильніше пригріває сонечко. Незабаром прилетять

перші перелітні птахи. Настає весна.

 

3. Під час запису вчитель запобігає можливим орфографічним помилкам.

Слова, з правописом яких учні не знайомі, записує на дошці.

 

Рання, перелітні, незабаром, прилетять.

 

VІ. Запис твору і віршів у зошит.

 

Весна.

 

Прийшла весна – усе прекрасне,

 

Вже добре світить сонечко ясне,

 

Струмочки шепочуть до річки: спішім,

 

А пташки співають: цвірінь-цвірінь.

 

Барвисті метелики літають

 

І всі вони про одне сповіщають,

 

Що прийшла весна – красна

 

Й снігу розтанути пора.

 

2 клас

 

М. Князевич

 

Весна.

 

Прийшла весна, розтанув сніг,

 

Радіє все навкруг.

 

І перші квіти на весні

 

Вже скоро розцвітуть.

 

2 клас

 

Ю. Микитюк

 

Лелеки.

 

З вирію лелеки прилетіли

 

На крилах принесли вони тепло,

 

Покружлявши біля нашої хатини

 

Весело злетіли у своє гніздо.

 

2 клас

 

А. Климович

 

Весна.

 

Весна! Яка гарна пора.

 

Весела й чудова вона,

 

Про це знають усі,

 

І дорослі й малі.

 

Все кругом оживає,

 

Все кругом розцвітає,

 

І радіють усі

 

Цій найкращій порі.

 

2 клас

 

А. Климович

 

VІІ. Читання творів окремими учнями.

 

VІІІ. Підсумок уроку.

 

Вправи для розвитку творчих літературних здібностей дітей молодшого

шкільного віку.

 

І. Для розвитку ритмічного слуху, інтуїції, мовленнєвих здібностей нами

пропонуються такі завдання:

 

Гра “Схожі хвостики”.

 

За правилами гри учні добирають слова, схожі за звучанням на

запропоновані керівником. Потім можна продовжувати гру самостійно – діти

самі називають початкове слово, а потім разом шукають подібні до них за

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ