UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваМетодика навчання дітей самостійного складання орнаментальних композицій за традиційними мотивами народного мистецтва (урок)
Автор
РозділОбразотворче мистецтво, реферат
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1920
Скачало271
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок.

 

Тема: Методика навчання дітей самостійного складання орнаментальних

композицій за традиційними мотивами народного мистецтва.

 

Мета: а) розширення уявлень студентів про роль народного мистецтва;

поглиблення їх знань у галузі декоративно-прикладного мистецтва;

удосконалення навичок та образного мислення при самостійному складанні

орнаментальних композицій.

 

б) формування естетичних оцінок, смаків та потреб.

 

Обладнання: ТЗН, таблиці з методичними розробками, малюнки-зразки,

вироби ДПМ.

 

План уроку.

 

1. Організаційна частина.

 

2. Пояснення нового матеріалу.

 

3. Підсумок уроку.

 

Хід уроку.

 

1. Повідомлення теми та завдань уроку.

 

2. Бесіда:

 

Які основні види та жанри ДПМ вам відомі?

 

Чим відрізняється такий вид народного мистецтва від інших?

 

Різновидності занять з декоративної роботи.

 

Методичне малювання орнаменту в крузі, квадраті, смужці, трикутнику.

 

Декоративне мистецтво.

 

Людина старається прикрасити своє оточення. Вона оздоблює візерунками

(узорами) предмети побуту, житло, середовище, в якому живе.

Оздоблюванням предметів займається окремий вид мистецтва так зване

декоративне мистецтво. Отже, декоративне мистецтво – це вид

образотворчого мистецтва, твори якого є узорами або предметами, художньо

оформленими. І одні і другі служать для прикраси наприклад вишивка – це

узор, яким прикрашають одяг, а вишита серветка, чи розмальована ваза –

це предмет, які і самі прикрашені узорами.

 

Слово “декоративний” походить від латинського слова прикрашувати.

 

Декоративне мистецтво виникло в період первісно-общинного ладу в кам’яну

епоху, коли люди дуже примітивними узорами стали прикрашати посуд,

зброю, одяг. Першим прикрасам вони надавали магічного значення. Тільки

значно пізніше люди зрозуміли, що ніякої надприродної сили прикраси не

мають, а натомість роблять предмети привабливішими, кращими, тобто люди

помітили красу узорів і вже свідомо оздоблювали ними предмети не задля

магічних якостей, а заради красивого вигляду.

 

Декоративне мистецтво розвинулося там, де були для цього відповідні

умови, а саме, де був потрібний матеріал: глина, дерево, камінь, кістка,

шкіра. Для розвитку декоративного мистецтва потрібний був також і певний

рівень розвитку суспільства, наприклад, щоб виникла кераміка потрібна

було не лише глина, а й вміння добувати вогонь, щоб випалювати цю глину.

Для виникнення чорно-білої вишивки необхідне було вміння вирощувати

рослини, які дають волокно (льон, конопля) або тварин, що дають шерсть,

з якої можна прясти нитки.

 

Кольорова вишивка могла появитись тільки після того, як людина навчилася

добувати барвники для фарбування ниток, а ткацтво і килимарство – після

сконструювання ткацького станка.

 

Відповідно до матеріалів та їх обробки розвинулися різні види

декоративного мистецтва: вишивка, різьба по дереві, по кості, по каменю,

випалювання на дереві, ткацтво, килимарство, карбування на металі,

художня обробка шкіри, народний розпис, писанкарство.

 

Узорами оздоблюють не лише предмети, які служать для прикраси (вази,

шкатулки, плакетки, сувеніри) але й ужиткові предмети: одяг, меблі,

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ