UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваУзагальнення й систематизація знань з теми “Складнопідрядне речення” (реферат)
Автор
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2077
Скачало318
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Узагальнення й систематизація знань з теми “Складнопідрядне

речення”.

 

Мета: Повторити відомості про складне речення, його види, типи

складнопідрядних речень; закріпити вміння знаходити в тексті складні

речення, посилювати пунктограми речення, впізнавати орфограми та

обґрунтовувати правила їх написання; удосконалювати навички

синтаксичного розбору речень.

 

Ознайомити учнів з творчим шляхом видатного українського педагога Василя

Олександровича Сухомлинського та уривками його творів, поглядами на

основні проблеми виховання.

 

Продовжувати працювати над збагаченням словникового запасу і творчим

розвитком зв’язного мовлення учнів.

 

Обладнання: Портрет В.О.Сухомлинського, картки-завдання, книги педагога,

опорні таблиці.

 

Епіграф уроку. Гідність – це мудра влада тримати себе в руках.

Благородство твоєї людської особистості виявляється в тому, наскільки

мудро і тонко ти зумів визначити, що гідне, що негідне. Гідне повинне

стати самою суттю твоєї духовної культури, негідне нехай викликає в тебе

презирство й огиду.

 

В.О.Сухомлинський

 

Хід уроку

 

І. Організаційна частина уроку.

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 

1. Бесіда

 

Яке речення називається складним?

 

Які ви знаєте складні речення?

 

Чим відрізняється складносурядне від складнопідрядного?

 

Назвіть сполучники сурядності і підрядності.

 

Чи можна поставити запитання до речень, зв’язаних сурядним зв’язком?

 

Чи рівноправні частини у складнопідрядному реченні?

 

2. Прочитайте епіграф уроку.

 

Визначте види речень та поясніть пунктограми.

 

IV. Робота над завданнями уроку.

 

1. Повідомлення вчителя.

 

Зверніть увагу чиї це слова. А от перед вами його портрет. Василь

Олександрович Сухомлинський – видатний український педагог, кандидат

педагогічних наук, талановитий вихователь і добра людина.

 

Становлення В.Сухомлинського як науковця, педагога і методиста

відбувалося протягом усього життя, у складних умовах тоталітарної

системи. Він пройшов шлях від учителя української мови, літератури,

директора середньої школи, який створив експериментальну

школу-лабораторію у Павлиші Кіровоградської області, до видатного

вченого. Вся педагогічна діяльність його спрямовувалася на те, щоб

“життєдайне джерело – багатство рідної мови, було відкрите для дітей з

перших кроків їхнього життя”. У багатьох працях Василя Олександровича:

“Слово рідної мови”, “На трьох китах”, “Сто порад вчителеві”, знаходимо

відповіді на актуальні питання: як навчитися сприймати, розуміти і вдало

використовувати слово в усному і писемному мовленні. Бо хто серцем

відчуває слово, той піднімається на сходинку вище людської культури і

навпаки низька мовна культура збіднює духовний світ людини.

 

По закінченні школи В.О.Сухомлинський навчається в Полтавському

педінституті і одержує кваліфікацію вчителя української мови і

літератури.

 

Та ось почалася Велика Вітчизняна війна і молодий вчитель пішов на

фронт. Воював з фашистами під Москвою і Смоленськом, був тяжко поранений

під Ржевом. Довго лікувався в госпіталях, але все життя носив у тілі

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ