UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 22

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВироблення колективних правил поведінки в школі (методрозробка, 6 кл.)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1854
Скачало221
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Методрозробка уроку

 

Шостий клас.

 

Тема уроку: "Вироблення колективних правил поведінки в школі"

 

Мета уроку:

 

Залучити дітей до самоврядування, дати можливість висловити своє бачення

проблеми, пов'язаної з поведінкою учнів та вчителів у школі, виховувати

доброзичливе ставлення до навколишнього, вміти обмежувати свої бажання,

щоб не завдати шкоди іншим, учити дотримуватись тих норм, у виробленні

яких самі учні взяли участь.

 

Обладнання уроку:

 

Папір для індивідуальної роботи, закріплений чистий аркуш-плакат на

дошці, маркери, на кожному столі текст Загальної декларації прав людини

(Декларація прав людини очима дітей)

 

Хід уроку

 

Учитель: Від учителів часто можна почути нарікання на вашу поведінку на

уроці або під час перерви. Але й ви інколи скаржитесь на вчителів.

Виникає питання: що ж робити? Чи можемо ми виробити такі правила

поведінки, які б влаштовували всіх? Спробуємо це зробити. Отже, перед

нами завдання: виробити правила поведінки для всіх, хто працює чи

навчається у цій школі.

 

Пропонуємо учням на окремому аркуші паперу написати із 5-6 пунктів

правила поведінки, які б в однаковій мірі стосувалися і учнів, і

вчителів.

 

Далі пропонуємо із цих 5-6 пунктів підкреслити 1-2, на їхню думку,

найважливіші правила. Кожен із учнів зачитує своє (свої важливі правила,

далі невеличке обговорення, погодження з усіма, вислуховування

заперечень, редагування, і вчитель записує це правило маркером на

великому аркуші паперу. Слід зауважити, що в кожному класі чітко

спланувати обговорення чи процес написання майже неможливо, а тому

вчитель мусить бути готовий до імпровізації, головне для цього уроку -

довіра до вчителя і серйозність виконання завдання.

 

Далі ми наводимо один із можливих варіантів.

 

Учень: Бути ввічливим у розмові; уникати грубих слів; дотримуватися

етики на уроці (не перебивати учня, коли він відповідає, не перебивати

учителя, коли він говорить); категорично заборонити вживати грубі слова;

на перерві бігати можна у безпечних місцях (вестибюлі, спортзалі);

заборонити фізичне насильство (старших учнів щодо молодших, до

ровесників, учителів та дітей). Я виділив правило 3 і 4.

 

Після обговорення і уточнення вчитель записує на плакаті: Дотримуватися

етики на уроці: не перебивати учня, коли він ще не закінчив свою

відповідь, не перебивати вчителя, коли він говорить.

 

Аналогічно проводимо обговорення з кожним учнем. Діти пропонують внести

такі правила: дотримуватися правил безпеки, щоб уникнути травм; бути

уважними один до одного; слід з повагою ставитися один до одного,

поважати іншу думку; добросовісно ставитися до уроків; ніхто не повинен

залишатися поза уроком через спізнення; заборона на грубі, принижуючі

людську гідність слова; ніхто не має права чіпати особисті речі

(портфель, сумку, підручник, записник, лист чи приватну записку); бути

уважним до свого здоров'я, уникати всього, що може зашкодити здоров'ю

(переохолодження, паління цигарок, їжа поспіхом, невчасне лікування);

дотримання правил особистої гігієни (миття рук перед відвідуванням

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ