UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЦінність людської особистості (методрозробка уроку, 5 клас)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1239
Скачало226
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Методична розробка уроків

 

П'ятий клас.

 

Тема уроку: "Цінність людської особистості"

 

Мета уроку:

 

Показати дітям, що кожна людина є цінною, незалежно від статі, мови,

релігії, кольору шкіри; виховувати почуття гідності, уміння поважати

інших; дати можливість зрозуміти, що ми всі різні, неповторні, відчути

себе як особистість серед інших; учити встановлювати стосунки на

доброзичливій, толерантній основі.

 

Обладнання уроку:

 

"Чарівна скринька" (скринька із дзеркалом усередині), плакати із

зображенням дітей різних національностей, а також фото дітей класу,

приладдя для малювання, альбоми для малювання чи просто зошити.

 

Хід уроку

 

Учитель: Діти, тема нашого уроку для нас трохи незвична. Ми спробуємо

поглянути на самих себе, які ми є, що у нас є спільного, а що

відмінного? І що слід зробити для того, аби нам усім було добре серед

ровесників, серед дорослих у класі, в школі, на вулиці. Отже, що ж

спільного між вами всіма, тими, хто знаходиться в цьому приміщенні?

 

(Діти: ми всі навчаємося в одному класі; живемо неподалік від школи; нас

навчають одні й ті ж учителі; ми всі живемо в сім'ях; нас лікують дитячі

лікарі; ми всі живемо в Харкові; країна, в якій ми живемо, - це

Україна.)

 

Учитель: А в чому ви відмінні?

 

(Діти: є хлопчики, є дівчатка; у нас різна зовнішність; ми по-різному

навчаємося; нам подобаються різні уроки; любимо різні ігри; маємо різний

стан здоров'я; різні за характером; кожен має свою улюблену страву; не

всі мають батьків, у декого немає тата.)

 

Учитель: А чи є щось спільне між вами й дітьми з інших країн? Що вас

об'єднує?

 

(Діти: Ми всі - діти, де б ми не жили; усі діти хочуть жити в сім'ї;

усім дітям необхідно навчатися, щоб потім нормально жити й працювати;

усі діти хочуть, щоб їх любили і приділяли увагу; усі діти страждають

від того, коли з ними погано поводяться дорослі або змушують тяжко

працювати; коли діти хворіють, вони чекають, що їх будуть доглядати й

лікувати; усі діти хочуть мати друзів; усі діти живуть на Землі.)

 

Учитель: Зараз кожен із вас зазирне до цієї "чарівної скриньки" і

побачить найважливішу на землі людину. І якби кожна дитина світу

зазирнула до неї, вона теж побачила б цю найважливішу людину.

 

Діти по черзі зазирають до скриньки, посміхаються, бо розгадали таємницю

скриньки: кожен побачив своє відображення.

 

Учитель: Так, кожна людина - неповторна на цій землі, вона є великою

цінністю тільки тому, що вона є людина, що вона має совість, сумління,

що їй дароване життя, аби вона прожила його гідно й плідно. Так, у нас є

багато спільного, чимало відмінного, але нас усіх об'єднує те, що ми всі

- люди, великі й малі, що ми маємо одну на всіх Землю, і нам слід жити

так, щоб зберегти мир і спокій. Діти, а чому нам слід навчатись зараз,

щоб мир і спокій були збережені для всіх людей?

 

(Діти: Ми повинні навчитися дружити; не ображати один одного; треба

вміти вибачати і ніколи не мститися; не говорити образливих слів; а коли

вже сказав, то вибачитися; треба поводити себе не так, як тобі

заманеться, а подумати про інших, може, комусь дуже не подобається твоя

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ