UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 22

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваТворення слів (реферат)
Авторdimich
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2604
Скачало272
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

КОНСПЕКТ

 

уроку рідної мови

 

на тему “Творення слів”

 

Тема уроку: Творення слів.

 

Мета уроку: повторити, узагальнити й схематизувати знання про будову

слова і словотвір, відомості з морфології та орфографії.

 

Розвивати вимову та слухову культуру, дикцію, увагу пам’яті, культуру

усного і писемного мовлення, уміння узагальнювати і систематизувати

вивчений матеріал, виховувати патріотичні почуття, любов до рідного

слова, національну свідомість.

 

Обладнання уроку: схеми-опори “Будова слова”, “Словотвір”, тексти-опори

“Пісня Марусі Чурай”, таблиця “Способи словотворення”, індивідуальні

картки.

 

Хід уроку

 

І. Актуалізація опорних знань учнів.

 

Учитель пропонує повторити пам’ятку-аутотренинг, якою учні користуються

впродовж усього курсу вивчення української мови.

 

Я – старшокласник

 

Я – особистість творча.

 

Я думаю, аналізую, висловлюю свої судження.

 

Я хочу знати.

 

Я поважаю себе і свого вчителя.

 

Музикотерапія (5хв.) , звучить народна пісня.

 

Учитель називає тему уроку, зачитує епіграф, знайомить учнів з метою

уроку.

 

Учні записують епіграф:

 

Ой, що росте без кореня?

 

Камінь росте без кореня?

 

Народна творчість

 

Запитання до класу:

 

- Як епіграф пов’язується з темою й метою заняття?

 

Відбувається короткий діалог між учителем і учнями.

 

Учитель остаточно умотивовує тему, формує мету і завдання уроку.

 

ІІ. Повторення вивченого.

 

Бесіда з запитаннями:

 

Як називається розділ мовної науки, що вивчає творення слів?

 

Що називається твірною основою?

 

Яка основа називається непохідною? Похідною?

 

Які є способи словотворення?

 

Назвіть неморфологічні способи словотворення.

 

Які способи творення слів називають морфологічними?

 

Учні закріпляють теоретичний матеріал за таблицею “Способи

словотворення” та за схемою-опорою “Будова слова. Словотвір”, наводять

приклади.

 

ІІІ. Тренувальні вправи на осмислення знань, формування умінь і навичок.

 

Завдання 1. До кожного зазначеного в таблиці способу словотвору

самостійно дібрати по 2-3 приклади.

 

Завдання 2. З а поданими схемами дібрати слова (у початковій формі).

 

1.

 

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

Вибірковий диктант

 

Виписати з вірша-пісні Марусі Чурай “За світ встали козаченьки” слова,

утворені суфіксальним способом.

 

(учні запишуть і зроблять морфемний аналіз слів: козаченьки,

Марусенька, Марусенько, миленького, доріженьку, синочку, неділеньки).

 

Завдання 3. Відтворити текст пісні “За світ встали козаченьки” усно і

записати слова у творені префіксальним способом. (Учні запишуть слова:

похід, заплакала, помолися, забувайте. Зроблять взаємоперевірку).

 

Розподільний диктант. Записати слова префіксальним способом у дві

колони.

 

(учні почергово виразно читають текст на окремих листках).

 

Запитання до класу:

 

1.Назвіть стиль твору

 

2.Які ще стилі відомі

 

Самодиктант. Запишіть 4-5 слів, утворених способом основоскладання.

 

Проводиться взаємоперевірка виконаної роботи.

 

Мовленнєва ситуація. Учитель пропонує учням послухати билицю “Сценка із

життя”.

 

Сочі. Пляж. Люди. Дві жінки з хлопчиками однакового віку.

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ