UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваКонспект уроку з біології у 9 класі \"Поняття про характер. Риси характеру\" (реферат)
Авторdimich
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось3700
Скачало255
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Конспект

 

уроку з біології у 9 класі

 

Поняття про характер.

 

Риси характеру.

 

Тема. Поняття про характер. Риси характеру.

 

Мета. Сформувати поняття про характер, розкрити його природну основу;

 

конкретизувати знання про риси характеру людини та вплив

 

суспільного оточення на їх формування.

 

Розвивати вміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати;

 

удосконалювати вміння і навички застосувати отриманні

результати

 

для саморозвитку пізнавальних процесів та самовиховання

особистих

 

якостей; продовжити формувати вміння працювати з тестовими

 

методиками, малюнками, текстом підручника.

 

Основні поняття і терміни: характер, риса характеру, воля, почуття,

вольові

 

якості.

 

Методи та методичні прийоми: бесіда, пояснення, розповідь, демонстрація,

 

 

заповнення

таблиць, схем.

 

Обладнання: саморобні таблиці, картки для тестування, пластилін.

 

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь та навичок.

 

Девіз уроку: “Пізнай самого себе.”

 

(Сократ)

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент.

 

Шановні учні! Придивіться один до одного. Які ви всі різні! Кожен із

вас відрізняється зростом, рисами обличчя, кольором шкіри, очей. Та є

між вами ще одна відмінність – це настрій.

 

Перш ніж розпочнемо урок, з’ясуймо, з яким настроєм ви прийшли на

сьогоднішнє заняття.

 

У кожного з вас на робочому столі знаходиться картки, на яких

зображено контури людського обличчя. Домалюйте, будь ласка, контур рота,

який відповідає теперішньому вашому настрою: хороший настрій,

 

нормальний настрій; поганий настрій.

 

А тепер покажіть ці обличчя мені.

 

Як бачимо, хоча ви і знаходитеся в однакових умовах, але кожен з вас

має різний настрій. Чому один з вас байдужий, другий стривожений, а

третій – спокійний? Відповідь на ці запитання ми знайдемо на

сьогоднішньому уроці.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

Закінчіть речення.

 

Творцем вчення про темперамент є … (Гіппократ).

 

Темперамент це - ….(характеристика людини щодо динамічних особливостей

її психічної діяльності).

 

Виділяють такі типи темпераменту….. (сангвінічний, флегматичний,

холеричний, меланхолічний).

 

За наведеною характеристикою визначте тип темпераменту людини:

 

а) Михайло говорить повільно, рідко виявляє емоції, його важко

розгнівати чи засмутити, здається байдужим навіть тоді, коли в класі всі

сміються. Працездатний, хоча рухи досить невиразні. Важко звикає до

нових умов, нових друзів (флегматик);

 

б) Андрій дуже наполегливий. Мова швидка, але часом помиляється.

Нестриманий, запальний і нетерплячий. Має добру, але короткочасну

пам’ять. Голосно сміється, може розсердитись навіть через дрібниці

(холерик).

 

Робота в групах.

 

Серед перерахованих нижче якостей учні визначають ті, які властиві

сангвініку, холерику, флегматику, меланхоліку: товариський, агресивний,

пасивний, відкритий, імпульсивний, песимісти, миролюбний, стриманий,

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ