UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваСкладнопідрядне речення. Систематизація та узагальнення вивченого (реферат)
Автор
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6294
Скачало688
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

 

Реферат з мовознавства

 

СКЛАДНОПІДРЯДНЕ РЕЧЕННЯ.

 

СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО

 

(конспект уроку української мови в 9 класі)

 

КОМУНІКАТИВНА ТЕМА:

 

Пізнай самого себе...

 

 

Тема уроку: Складнопідрядне речення. Систематизація та узагальнення

вивченого

 

Комунікативна тема: Пізнай самого себе...

 

Мета: закріпити набуті на попередніх уроках знання, вміння та навички

учнів за темою “Складнопідрядне речення;

 

розвивати зв’язне мовлення учнів, працювати над вдосконаленням культури

мовлення;

 

за допомогою дидактичного матеріалу виховувати в дітей почуття

впевненості в собі, віри у власні сили.

 

Тип уроку: урок узагальнення знань.

 

Хід уроку

 

І. Повідомлення теми та мети уроку.

 

ІІ. Вправа на попередження типових орфографічних помилок.

 

Вибірковий диктант.

 

І варіант – записати прислівники, що пишуться разом;

 

ІІ варіант – окремо;

 

ІІІ варіант – через дефіс.

 

Давним-давно, ліворуч, будь-де, на щастя, день у день, віч-на-віч,

додому, надворі, нашвидкуруч, по-перше, хтозна-коли, навесні, до

вподоби, все одно, на зло, вгорі, безвісти, ледве-ледве, де-не-де, на

самоті на жаль, слово в слово; по-українськи, де-небудь, востаннє,

навіки.

 

Вибіркова перевірка завдання; учні пояснюють орфограми у написаних

словах.

 

ІІІ. Інтерактивна вправа “Мікрофон”

 

На таблиці написані питання, на які учні дають усні відповіді.

 

Назвіть відмінності у будові та смислових зв’язках між частинами

складнопідрядних і складносурядних речень.

 

На які групи поділяються складнопідрядні речення? На основі чого

здійснюється цей поділ?

 

Яка різниця між сполучними словами і сполучниками підрядності? Яку роль

відіграють вказівні слова?

 

На які види поділяються складнопідрядні речення з кількома підрядними?

 

Вчитель:

 

Людина – завжди прагне бути щасливою.

 

Народна мудрість говорить: “Якщо хочеш бути щасливим – будь ним”. А це

означає насамперед зрозуміти, пізнати самого себе, зробити відповідні

висновки і працювати над своїм розвитком як особистості.

 

Комунікативна тема нашого уроку – “Пізнай самого себе...”

 

Давайте спробуємо сьогодні знайти відповіді на запитання :”Чи знаю я

себе? Що зробити, щоб моє життя стало цікавішим, змістовнішим,

багатшим?”.

 

ІV. Тренувальні вправи.

 

Синтаксичний розбір речень, складання схем.

 

Учні записують під диктовку речення (один – на дошці, всі інші в

зошитах).

 

Учень, який працює біля дошки, не коментує свою роботу. Потім всі ніші

звіряють написане на дошці і в зошитах, самі виправляють помилки (якщо

вони є).

 

Коли людина знає свої справжні достоїнства і вади, їй легше домогтися

успіху в будь-якій роботі, визначити своє місце в колективі, стати

кращим.

 

Спробуй дізнатися, який ти є насправді, без недооцінок і переоцінок.

 

Робота у групах.

 

Перша група.

 

Розкрити зміст афористичних виразів; визначити види підрядних речень.

 

Легко беруть на себе обов’язки ті, кому легко їх не виконати.

 

Коли станеш правителем, умій керувати самим собою.

 

Безглуздий той, хто під час бурі сідає на корабель.

 

Друга група.

 

Закінчити речення, накреслити схеми, визначити види підрядних речень.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ