UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваУрок читання 1 клас (реферат)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2931
Скачало623
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Педагогіка

 

Урок читання 1 клас

 

Тема. К.Ушинський “Ліс і струмок”

 

Т. Коломиєц “Ручай”

 

Мета: вдосконалювати навички правильно, виразного читання. Вчити учнів

знаходити в текстах описи, роздуми, зіставляти і порівнювати картини

природи, створені поетом і прозаїком, розвивати творчу уяву. Виховувати

любов до рідної природи.

 

Обладнання: музика П.І. Чайковського “Пори року”

 

Хід уроку

 

І. Організація учнів до уроку.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

Вступна бесіда вчителя.

 

Зійшли сніги, шумить вода,

 

Земля повіва,

 

Земля квіточки викида,

 

Буяє травка молода,

 

Все мертве ожива.

 

Веселе сонечко блистить,

 

Проміння щиро сяє,

 

Готок привітно шелестить,

 

Неначе кличе пригостить

 

Струмочок виграє (П.Грабовський).

 

- Які прикмети весни ви знаєте?

 

Як ви гадаєте, чому всі з нетерпінням чекають приходу весни?

 

Уявна подорож.

 

Образ весни привертав увагу не лише поетів, письменників, художників, а

й композиторів. Давайте уявимо, що ми опинилися в лісі. А допоможе нам у

цьому прослухування музики П.І. Чайковського “Пори року”.

 

Що ви чуєте? (Пташиний щебет, переливчасту пісню соловейка, кування

зозулі, спів синички, радісну пісню весняного вітру).

 

А хто з вас чув, як дзюркоче весняний струмок?

 

Яким ви собі його уявляєте?

 

Українська поетеса Галина Демченко почула пісню весняного струмка.

Послухайте.

 

Весняні струмочки цілу зиму спали,

 

На тепло чекали.

 

А тепер прокинулись, дзвінко заспівали:

 

Ми струмочки весняні, ми струмочки голосні,

 

Спішимо до річки - нашої сестрички”.

 

ІІІ. Повідомлення теми уроку.

 

Але не всі такі жваві в веселі струмочки. Є примхливі струмочки, які

чимось незадоволені. Сьогодні на уроці ми познайомимось з твором, де

саме і розповідається про такий струмочок.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

 

1. Вступне слово вчителя.

 

Так, дійсно, наближається весна. Чудова і прекрасна пора року. Коли

оживає природа – з’являються перші квіти, повертаються з вирію пташки.

 

Первинне ознайомлення зі змістом тексту Н.Д. Ушинського “Ліс і струмок”

(читає вчитель).

 

Словникова робота:

 

Гущавині Нестерпний

 

Краєвиди Безтурботно

 

Грайливого

 

 

Підготовчі вправи для читання

 

а) артикуляційна зарядка (читання смислового блоку: 2-3 речення на

одному диханні);

 

Читання тексту учнями (ланцюжком, розслабитися, дощиком, вовк і заєць.

 

Аналіз змісту тексту

 

Про що цей текст?

 

Чим був незадоволений струмок?

 

Якою бува мова лісу? (Лагідною).

 

А струмка? (Дзюркотів, бурчав).

 

Як ви гадаєте, це звичайна розмова чи ні? (казкова)

 

Повторне самостійне читання тексту учнями.

 

Логічна робота (характеристика образів).

 

Струмок Ліс

 

Нетерплячий Мудрий

 

Незадоволений Розсудливий

 

Примхливий Розумний

 

Буркотливий Досвідчений

 

Нерозумний Лагідний

 

Турботливий

 

 

 

Читання тексту в особах.

 

Читання вірша “Ручай” Т.Коломієць вчителем.

 

Підготовка до читання.

 

У розвиток пильності зору “найди пеньок”

 

День ліс нічка

 

День ліз нічка

 

Пень ліс нічка

 

День ліс пічка

 

 

 

Словникова робота6 забарюся, напуваю.

 

Підготовча робота до виразного читання:

 

загальний настрій вірша? (бадьорий, веселий)

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ