UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПам\'ять. Види памяті (реферат)
Автор
РозділПсихологія, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось9393
Скачало2563
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

 

КОНСПЕКТ УРОКУ

 

На тему:

 

 

Мета уроку: дати поняття про природу, типи, якість пам'яті, визначити

її роль у формуванні індивідуальності; на практиці ознайомитися з

методами визначення пам'яті; розвивати вміння тренувати й зміцнювати

пам'ять; виховувати прагнення до розвитку певного виду пам'яті.

 

Обладнання: таблиці. Хід уроку

 

I. Організація класу. Повідомлення теми й мети уроку

 

У процесі еволюції тваринного світу утворилися три пристосувальні

механізми, що забезпечують біологічно доцільні реакції людини на вплив

навколишнього середовища. Це розумова діяльність, до якої належить

пам'ять, а також умовні й безумовні рефлекси, які ми зараз згадаємо.

 

II. Актуалізація опорних знань учнів

 

1. Робота біля дошки

 

а) Замалювати рефлекторну дугу колінного рефлексу. Доповнити запитання.

Назвати види умовних рефлексів.

 

б) Замалювати рефлекторну дугу ахіллова рефлексу. Доповнити запитання.

Назвати види умовних рефлексів (натуральні, штучні).

 

2. Фронтальне опитування

 

1. Що таке рефлекс?

 

2. Назвіть види рефлексів.

 

3. Дайте характеристику безумовним рефлексам.

 

4. Дайте характеристику умовним рефлексам.

 

5. В який спосіб можна виробити умовний рефлекс?

 

Учитель. Ми з вами повторили вивчений матеріал. А яка якість вашої

свідомості, на вашу думку, зараз виявилася? Пам'ять. Ви запам'ятали

вивчений матеріал. Але для того,

 

щоб вивчити новий матеріал, ви повинні були на уроці сприйняти мою

лекцію.

 

• Що ж таке сприйняття? (Відбиття в мозку людини цілісного образу

предмета)

 

• Але для того, щоб сприймати, ви повинні були виявити... що? — увагу.

Що таке увага? (Процес, у результаті якого інформація одержує доступ

до механізмів пам'яті, до свідомості)

 

Отже, ми знову повторили, дали визначення уваги й сприйняття, тобто

знову показали, що у вас є... що? Пам'ять.

 

III. Мотивація навчальної діяльності учнів

 

Людина часто задає собі запитання: «Що таке "Я"? Чому я знаю, що я — це

саме той, хто у віці трьох років жив у селі, бігав на річку годувати

качок, хворів на коклюш, а одного разу, катаючись на лижах, звалився з

гори, потім у такому-то році пішов до школи, тоді-то одержав першу

двійку». А тепер от усе це згадує. Запитувач перелічував те, що згадав

про себе. Він міг би розповісти значно більше, але не в змозі робити це

нескінченно, навіть просто довго. Усього про себе він не пам'ятає.

Спробуйте викликати у своїй пам'яті уявлення, образи, що безпосередньо

запам'яталися з часу вашого раннього дитинства, їх буде не так уже й

багато. Щось ви пам'ятаєте, а щось забули. Людина в результаті струсу

мозку може забути свою рідну мову, минуле. Хворий на амнезією говорить:

«Я розумію, що я живий, я вмію робити те й те, я сприймаю навколишній

світ, але я не знаю, хто я такий». Його «Я» вже не таке, як у здорових

людей. У людини «Я» — це наступник її свідомості, в основі якої лежить

пам'ять. А пам'ять — це відбиття свідомістю того, що сталося в минулому

досвіді, шляхом запам'ятовування, відтворення та здатності впізнавати,

основою чого є утворення досить міцних тимчасових зв'язків у корі

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ