.

Урок «Весна і мати – дві краплини сонця.» (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
557 2622
Скачать документ

Реферат з педагогіки

Урок «Весна і мати – дві краплини сонця.»

»

Мета: Прищеплювати любов і повагу до жінки – матері, бабусі, сестрички,
подруги. Виховати в учнів естетичний смак навички морально-естетичної
поведінки. Зміцнювати колектив класної родини.

Обладнання: Загадки, ребуси.

Хід заняття.

І. Організаційна частина.

1. Вступна бесіда.

Доброго дня. Ось і знову ми зустрілися! Насамперед дозвольте привітати
вас з початком чудової пори року, з початком весни. Хочу побажати Вам
всього найкращого, щоб ви цвіли, як квіточки у гаю.

Скажіть, чи знаєте ви, яке перше свято в Березні?

Молодці! Це свято всіх жінок 8 – Березня.

ІІ. Основна частина.

1. Розповідь про свято.

З року в рік ми з великим нетерпінням чекаємо приходу весни. Ми рахуємо
дні, виглядаємо поки пташки на своїх крилах принесуть з далекого вирію
нам весну-красну. Ми чекаємо, коли весна проживе холод, устелить землю
травичкою, уквітчає квітами, а пташки наповнять ліс і діброви своїми
голосними веселими співами. Колись давно як наші дідусі і бабусі
веселими піснями закликали в гості чарівницю весну. Виходили на горбики
за село і виводили веснянки.

2. Відгадайте загадку

Лиха зима сховається

А сонечко прогляне

Сніжок води злякається

Тихенько тануть стане,

І здалеку скоресенько

Вона до нас прийде,

Кому – кому любесенько,

А діткам більше буде…

Висохне водиченька,

Виросте травиченька,

Розцвіте садок, – … (весна)

3. Бесіда з учнями

А тепер любі діти, може хтось з вас знає якийсь віршик про весну.
(Заслухати розповідь).

– Скажіть будь-ласка:

* Які квіти першими зацвітають весною?

* Що можна сказати про весняний день?

* Чому люди говорять, що весняний день рік годує?

4. Розгадування ребусів.

Назви місяців весни.

5. Розповідь про маму.

Для неньки її дитина завжди буде найрозумнішою, найкрасивішою, бо вона
робить усе можливе, щоб так було. В скільки безсонних ночей мама
проводить над колискою немовляти?

Скільки нервів і здоров’я забирають уже дорослі діти своїми
необдуманими вчинками! А скільки ми знаємо випадків з історії людства,
коли мати, щоб урятувати дитину, жертвувала власним життям, а штовхала
її на це саме сила материнської любові. Цю любов можна назвати
жертовною, адже ненька не чекає і не вимагає якогось особливого
ставлення до себе. Народивши дитину, вона живе тільки для неї, бо вона –
Мати.

6. Виразне читання вірша.

– А тепер дітки послухайте вірш, про наймилішу нашу матусю.

Чи міг би хто порахувати

Все, що для нас зробила мати?

Скільки подарувала сорочок?

Попрасувала спідничок?

Зв’язала шаликів, панчішок,

Пришила ґудзиків, застіжок,

Скільки обідів нам варила,

Скільки разів в ночі накрила?

А скільки буб ізцілувала?

Примар нічних порозганяла,

Скільки казок, скільки пісень

Співала коли вночі й удень?

А скільки нам провин простила,

Казала битиме й не била,

А тільки посміхнулась на ходу.

Як ми впевняли: більш не буду…

За всю цю працю мурашину,

Щире спасибі в цю хвилину,

В твої спрацьовані долоні,

Сини твої складають й доні.

ІІІ. Заключна бесіда.

– Мені дуже сподобалась ваша поведінка, ви були, уважними та активними.
Щиро дякую за спільно проведений урок.

IV. Підсумок.

Сьогодні на уроці ми поширили знання про зустріч весни та про свято
8-Березня. Коли це вдалося, всі учні були активними.

Заняття 2.

Дата: 23.02.05р.

Тема: Мова – це серце народу.

Мета: Поширити та засвоїти в учнів знання про рідну мову. Привити любов
та повагу до неї.

Обладнання: Кросворд та слова записані на дошці, загадки.

Хід заняття.

І. Організаційна частина.

1. Вступна бесіда.

Доброго дня, любі діти!

Усміхніться, порадійте за чудовий сонячний зимовий день. Привітно, з
повагою гляньте на свого сусіда по парті. Сьогодні у нас з вами ділова
розмова.

А ось і знову середа, яку я, надіюся, ви з нетерпінням чекали. Ми знову
проводитиму цікаву годину.

Я впевнена, що кожен із Вас знає, яким святом розпочався тиждень. Адже,
любі дітки, яке свято 21 лютого?

Так молодці! 21 лютого – Міжнародний день рідної мови!

2. Виразне читання вірша.

Як парость виноградної лози.

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бур’ян. Чистіша від сльози

Вона хай буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

ІІ. Основна частина.

1. Розповідь про свято.

Мова – найбільше диво, створене людьми. Будь-яка людина має знати звідки
вона родом, шанувати мову й історію народу. Знання мови народу, серед
якого ти живеш, – ознака культурної людини, знання рідної мови –
обов’язок кожного!

Історія нашої мови починається в докняжий період, а за часів Київської
Русі українська мова виходить на державний рівень. Розвитку слова не
могли перешкодити ані міжусобні чвари ані монголо-татарське іго. Горіли
бібліотеки і храми, хроніки і книги, а слово жило та чекало великої
пори. І вона прийшла у 16-17 ст.

У цей час піднялася культура. Розвивалася наука, створювалися народні
братства. Мова живилися римською й еллінською філософією й поетикою.
Вона окріпла, як Запорозька Січ і стала мелодійною й прекрасною. Усі
видатні українці захищали свою мову. Тож бережімо спадщину наших
предків, любімо свою землю і рідне слово, адже без цього нас не будуть
поважати.

2. Розглянемо літературний кросворд.

6

1

2

3

4

5

Завдання до кросворду.

1. “Садок вишневий коло хати,

Хрущі над вишнями гудуть ”

(Шевченко)

2. Вона писала дітям цікаві й прекрасні казки, лічилки, вірші й називала
себе “Бабця Клапця”.

(Підгірянка)

3. “По рецепту на базарі дітям вибрав окуляри”

(Стельмах)

4. “Ми збирались з сином на землі каштани

Ми дивились довго як хмаринка тане”.

(Рильський)

5. “На болоті біля річки там, де вогко, тхне теплом,

Ми знайшли кумедну птичку з переламаним крилом”

(Забіла)

“Був собі дід Нетяжка,

Була в нього синя серем’яжка.

В голові шапочка.

Чи хороша моя казочка?”

(Пчілка)

3. Весела вікторина.

А тепер, любі дітки, щоб пограти в веселу вікторину, потрібно поділити
клас на дві команди.

А для того, щоб нам було ще цікавіше, ми дамо ім’я кожній команді. Одна
буде називатися “Ластів’ята” та інша буде називатися “Барвіночки”.

Я буду задавати вам запитання, за кожну правильну відповідь команда
отримуватиме 1 бал.

Запитання 1-й команді.

Чи можна з кози зробити козака?

(Коза…к)

В який горщик не можна налити води?

(В розбитий)

Яким гребінцем голову не розчешеш?

(Півнячим)

Що стоїть посеред Києва?

(Буква Є)

Що стоїть між вікнами і дверима?

(Буква і)

Запитання 2-й команді.

Що потрібно зробити щоб майка злетіла?

(Майка – Чайка)

Якого каміння немає в морі?

(сухого)

Якою косою не можна косити?

(дівочою)

Як записати в 4 клітинках слова “Суха трава”?

(сіно)

Чим закінчується день?

(М’яким знаком)

IV. Заключна частина.

Мені дуже приємно було з вами проводити виховну годину. Надіюся, наші
заняття й надалі будуть цікавими.

V. Підсумок.

Сьогодні, любі дітки, ви були уважними та активними. Сподіваюся, так і
буде і надалі. На мою думку. Ви глибше дізнались про нашу мову та
пограли в цікаві ігри.

Молодці! Щиро Вам вдячна!

До побачення!

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
