UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75838
останнє поновлення: 2016-12-03
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВідкритий урок по фортепіано “Робота над звуком та фразуванням у музичних творах” (реферат)
Авторdimich
РозділМузика, теорія та історія музики
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6162
Скачало594
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Реферат на тему:

 

Відкритий урок по фортепіано “Робота над звуком та фразуванням у

музичних творах”

 

1. Програмовий зміст уроку.

 

Гама Мі-мажор. 5 хв.

 

К. Черні. Етюд 32. 8 хв.

 

В. Моцарт. Сонатина №1 (До-мажор). 12 хв.

 

Українська народна пісня в обр. М. Лисенка “Пливе човен”. 10 хв.

 

А. Коломієць “Пісня”. 10 хв.

 

2. Навчальна мета:

 

Гамма – робота над чіткими виконаннями в швидкому темпі.

 

Етюд – добитися при виконанні зв’язного звуку в поєднанні з динамікою.

 

В сонатині (експозиції) – робота над фразами, штрихами.

 

У поліфонічній п’єсі “Пливе човен” М. Лисенка – добиватись плавного

красивого звуку, виділенням фраз, динаміки.

 

В “Пісні” А. Коломійця – працювати над виконанням фраз, динаміки,

плавним звуком.

 

Урок проведений 23 лютого 2006 р. з ученицею IV-го кл. Стефурак Надією.

 

3. Хід уроку:

 

Урок розпочинається з програвання гами Мі-мажор в прямому висхідному і

низхідному у русі. Слідкую за тим, щоб в учениці були економні рухи (щоб

вона не трясла кистю, грала активними пальцями).

 

Пропоную, коли вона грає у висхідному русі – робити “Крещендо”, а вниз –

“дімінуендо”.

 

В акордах – слідкую, щоб всі звуки акорду звучали разом і знімались

акорди рухом кисті від плеча.

 

В коротких арпеджіо кисть повинна “дихати” тобто плавно рухатись, а в

довгих – швидко представляти 1-ші пальці для того, щоб не порушити єдину

звукову лінію.

 

В етюді в І-шій половині з’ясовуємо з ученицею, що фрази складаються з

2-х тактів, і при загальному динамічному відтінку f фразу починаємо тихо

і до середини фрази робимо крещендо, а від середини фрази дімінуендо.

(1-2 т)

 

Слідуючи фразу (3-4 т) починаємо голосно і згори поступово забираємо

звук. Слідуючі такти (5-6 т) граємо однаково – робимо крещендо, а в (7-8

т) граємо дімінуендо.

 

Друга половина етюду складається з фраз по одному такту. Початок і

закінчення фрази граємо тихо, а в 12 і 13 тактах граємо крещендо від

початку і до кінця кожної фрази. І в останній частині етюду починаємо –

в середині великої фрази (14-16 т) крещендуємо і далі до кінця робимо

дімінуендо. І-шу і ІІ-гу половини етюду повторюємо.

 

Працюємо в даному етюді над чітким але зібраним звуком, штрихом –

легато. Всі зауваження щодо етюду відпрацювати вдома – таке домашнє

завдання для учениці.

 

Перед тим, як грати сонатину В. Моцарта, я пояснюю учениці, що сонатина

– це здрібнена форма від сонати і так само зберігає форму сонати, тобто

складається з експозиції, розробки і репризи (І ч). В експозиції

відбувається показ головної і побічної теми.

 

Прошу ученицю грати в повільному темпі. Робота ведеться над точним

виконанням штрихів. З’ясовуємо з ученицею, що можна назвати фразою.

 

Фраза – це закінчена музична думка. В музиці, та як і в мові, фраза

починається і закінчується тихіше, в середині фрази звук стає сильнішим

(кульмінація фрази). Фрази об’єднуються у речення. Між фразами і

реченнями береться “дихання”, тобто на короткий час знімається рука.

Деколи це виглядає як коротка пауза, але якщо в кінці фрази, або речення

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ