.

Вивчення букв та їх звукового значення, формування навичок читання текстів, розвиток образного мислення, уміння узагальнювати (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
463 4590
Скачать документ

Реферат з педагогіки:

“Урок: вивчення букв та їх звукового значення, формування навичок
читання текстів, розвиток образного мислення, уміння узагальнювати.”

Мета. Повторити і закріпити знання про вивченні букви та їх звукове

значення; формувати в учнів навички читання текстів; розвивати їх
образне мислення; уміння узагальнювати, зіставляти; виховувати почуття
прекрасного, турботливе ставлення до тварин.

Обладнання. Малюнок „У зоопарку”, предметні малюнки, настінний
телевізор

(стрічка із зображенням різних тварин), таблиця складів.

ХІД УРОКУ.

І. Організаційний момент.

Повторення закличного віршика.

Дзвоник вже сигнал нам дав,

Працювати час настав.

То ж і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

– Діти! Послухайте віршик і пригадайте, яку букву ми вивчили на минулому
уроці.

Збоку, знизу і згори

Схожа „Зе” на цифру три.

Є три зуби в букви „Зе”,

Ними все вона гризе.

Робота зі складовою таблицею.

Гра „Дощик”

за аз зла зда зва

зо оз зло здо зво

зу уз злу зду зву

зи из зли зди зви

зі із злі зді зві

зе ез зле зде зве

ІІІ. Робота в зошиті „Супутник Букваря. Від А до Я”.

Звуковий аналіз слів:

ЗОШИТ – о – о –

ЗІРКА = о – – о

Робота в парах. Один учень робить звуковий аналіз, а другий – перевіряє.

Учні аналогічно працюють у зошитах.

Читання пірамідки слів по рядах.

ІV. Повідомлення теми уроку.

– Сьогодні я запрошую вас здійснити цікаву телеекскурсію. Подивіться на
малюнок. Кожна з цих тварин тримає цифру. У порожні клітинки потрібно
вписати за порядковими номерами перші букви назв тварин. І тоді
дізнаємося куди подорожуватимемо.

ЗООПАРК.

Розвиток мовлення.

– Діти, хто з вас був у зоопарку? Яких звірів там бачили? А чому ці
тварини живуть у зоопарку, а не на волі.

Наша телеекскурсію буде незвичайною. Ми дізнаємось, котрі тварини тут є,
де вони мешкають. Адже в зоопарку живуть рідкісні тварини, котрі
мешкають у далеких краях. Крім того, є на Землі такі тварини, котрих
залишилось дуже мало. Вони взагалі можуть вимерти і зникнути. Таких
тварин вміщують у зоопарки, де вони живуть і охороняються. В зоопарках
також такі тварини доглянуті і нагодовані. Отже, починаємо нашу
подорож.

– Але хто це? Біля входу в зоопарк сидить страшний звір, схожий на кота.
Він нікого не пускає в зоопарк. А пустить тільки тоді, коли ви по-перше
відгадаєте загадку:

Коли він в клітці, то приємний

На шкірі чорних плям безмежно

Він хижий звір, хоча і трохи

Як лев і тигр на кішку схожий.

(Леопард)

І по-друге, швидко прочитаєте слова, надруковані на дошці. (Діти читають
слова)

– Молодці! Тепер ми потрапимо до зоопарку, але ви повинні мені завжди
допомагати, відгадуючи загадки. Погляньте на наша екран. Тут з’явився
звір:

В мене шубка з колючок

В мене сіра спинка

Ніс, як чорний п’ятачок

Очі – намистинки (Їжачок)

– Що ви знаєте про їжачка?

Не літаю, не кричу

Все с-сичу, с-сичу, с-сичу

Від з-землі не відриваюсь

Та з-землі в клубок з-звиваюсь

То проз-звали люди з-злі

Та, що ліз-зе по з-землі. (Змія)

– Де живуть змії?

У савані бігав кінь

І від спеки шукав твнь

Притулився він до тину

Тай заснув десь на годину

А прокинувсь: – Що за диво?

Чорні смуги вкрили тіло. (Їжачок)

– А тепер переведіть свій погляд до заморських птахів.

У морі купався

Сухеньким зостався.

Під дзьобом – торбинка

В торбинці – рибинки. (Пелікан) Хто це йде до нас такий –

Довгоногий і стрункий?

Чорно-білий, дуже гарний

Хоч літати не зугарний.

Та хоч він і не літає

Як біжить – переганяє

І верблюда, і коня,

І машину доганя. (Страус)

Робота парами.

Діти. Зебрі дуже подобається літера „зе”, але крім свого імені, зебра не
знає інших слів. Допоможіть їй. У вас на парті лежить листочок із
словами. Ваше завдання: олівцем підкреслити всі слова із буквою „зе”.

(Кожна пара зачитує свої слова).

Скільки складів у вашому слові? Придумайте речення з цим словом.

Оцінюю вербально. Мотивую.

V. Фізкультхвилинка.

VІ. Робота за „Букварем”.

– Діти! Ваш букварик вже засумував без вас. Він хоче, щоб ви гарно
прочитали дуже гарний текст, а назва його така ж сама, куди ви
подорожували.

Читання тексту „У зоопарку”.

Читання тексту вчителем.

– Чи сподобалось вам у зоопарку?

б) Словникова робота.

Спочатку я читаю з дошки важкі слова.

ЗООПАРК КРОКОДИЛ

КУМЕДНІ КЛЕКОТАЛИ

ПОЗИРАЛИ ПЕЛІКАНИ

ЛЕОПАРДИ ПОСЕРЕДИНІ

Прочитати самостійно напівголосно слова.

А тепер хором прочитаємо.

Які слова вам не зрозумілі?

в) Читання „ланцюжком” І частини тексту.

– Хто відвідав зоопарк?

Що робили мавпи?

Хто плавав в озері?

г) Із ІІ частини прочитати тільки назви тварин.

Молодці! (За хороше читання сердечко одержують)

VІІ. Гра „Мікрофон”.

Кожний учень називає тваринку, котру запам’ятав.

VІІІ. Підсумок уроку.

– Наша подорож наближається до закінчення. Чи сподобалась вона вам?

І насамкінець, дітки, підніміть одну ручку. Якщо в одній долоньці було
те, що ми знали, а в другій – все те, про що дізналися на уроці, і ми
зведемо все це разом докупки, то порадіємо, наскільки ми стали
розумнішими і поплескаємо собі.

ЗЛИ

ТИ

ЗДУ

РІ

ТИ

ЗВІ

ЗВІД

КИ

ЗВІ

СТКА

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
