.

Урок: самостійне визначення теми із місту діалогу. Публічний діалог. Діалог відповідно до запропонованої ситуації. (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
445 3385
Скачать документ

Реферат на тему:

Урок: самостійне визначення теми із місту діалогу. Публічний діалог.
Діалог відповідно до запропонованої ситуації.

Тема уроку: Самостійне визначення теми із місту діалогу. Публічний
діалог. Діалог відповідно до запропонованої ситуації.

Мета. Ознайомити учнів із публічним діалогічним мовленням – бесідою,
інтерв’ю. Розвивати уміння слухати, чути, розуміти і говорити.
Виховувати в учнів уважність, бажання дотримання етикетних вимог.

Обладнання: Таблиця “Види публічного діалогу”, роздатковий матеріал.

Тип уроку: Урок-гра “Лінія конфлікту” Вивчення нового матеріалу.

Епіграф уроку

Перш за все слід пізнати істину стосовно будь-якої речі,

про яку говориш.

Платон.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Перевірка підготовки класу до уроку.

Виявлення відсутніх.

Перевірка домашнього завдання.

Відповісти на запитання.

Що вивчає стилістика?

Які стилі мовлення вам відомі?

Які ви знаєте типи мовлення?

Як поділяються публічні виступи? (інтерв’ю, бесіда)

Що таке діалог?

Що є одиницею діалогічного мовлення (діалогічна єдність)

Із чого складається діалогічна єдність (із реплік)

Як поділяється діалогічні репліки за значенням?

(Стимулюючі, реагуючі, реактивно-стимулюючі)

Словниковий диктант: Напівсвідомо, будь ласка, на слово, вголос, до сих
пір, тим часом, на сором, дотепер, внаслідок, немовбито, духу, чин
чином, у стократ, коли-не-коли, неприязний, соціально-психологічний,
теоретико-пізнавальний, з невідь-чим, внутрішньополітичний,
ідейно-виховний, ідейно витриманий.

1. Учасники “круглого стола” ведуть між собою розмову на очах більш або
менш значної аудиторії, виконуючи роль “колективного оратора”.

2. “Круглий стіл” як вид навчального заняття. Всі учасники ведуть
розмову на рівних. Керівник виконує роль координатора.

Питання до учнів:

Які головні фактори, на вашу думку, негативно впливають на стосунки між
батьками і дітьми.

Найпопулярніші засоби масової інформації.

роль і телебачення – дуже слабо підтримують батьків, майже не дають їм
ніякої допомоги. Це негативно позначається на їхніх стосунках з дітьми.
Так чи ні?

Як ви вважаєте: батьки вирішують за своїх дітей: Куди піти вчитись, яку
професію обрати, адже з позиції віку краще орієнтуються в ситуації.

Підсумок уроку:

Що таке діалог?

У чому полягає суть публічного діалогу?

З якими основним формами публічного діалогу ви ознайомились?

Що таке бесіда?

Скільки людей може брати участь у бесіді?

Що не дізналися про “круглий стіл”.

Домашнє завдання

Складіть питання для проведення інтерв’ю з Президентом України (чи іншою
політ. знаменитістю).

Подумайте і запишіть тему, яку б можна було обговорити підч ас запитань
і відповідей.

Лексична робота:

З чотирьох наведених слів виберіть синонім до іншомовного слова:

1.індиферентний

а) схвильований в) розбурханий

б) чутливий г) байдужий

2.прерогатива

а) помилка в) перемога

б) перевага г) допомога

3.опонент

а) одержувач в) відправник

б) користувач г) супротивний

4.перманентний

а) тимчасовий в) разовий

б) постійний г) припущений

5.аргумент

а) вміння в) дороговказ

б) перевага г) доказ

З кількох варіантів значення наведених фразеологізмів виберіть
правильні:

1.Сардонічний сміх

а) прихована іронія в) злісно-глузливий сміх

б) сміх жителя Сардинії г) щирий непідроблений сміх

2.Страусова поведінка

а) закон джунглів г) непорядність

б) ввічливість д) повернення до дійсності

в) втеча від дійсності

3.Тримати камінь за пазухою

а) виносити щось через прохідну в) затаєне зло на когось

б) мати що сказати г) неординарний вчинок

4.”Обминати гострі кути”

а) обходити будинок г) виконувати завдання з геометрії

б) уникати суперечок д) удосконалювати майстерність

в) уникати роботи

5.”Езопівська (Езопові) мова”

а) замаскований спосіб висловлення думок б) неграмотне мовлення

в) відкритий спосіб висловлення думок г) поетичне мовлення

Вкажіть правильний відповідний до парафрази.

Скарби людської думки

а) комп’ютери в) книжки

б) бібліотеки г) Інтернет-сайти

Лекція учителя.

Дедалі більшого значення набуває діалог у зовнішній політиці,
стверджуючи новий стиль міжнародних відносин на рівні переговорів, угод

Діалог – вагомий компонент діяльності сучасних політичних лідерів,
елемент нового політичного мислення, інструмент формування цивілізованих
суспільних і міжнародних відносин.

Діалог – величезне надбання людства. Він реалізується в таких основних
формах:

бесіда двох людей;

інтерв’ю (інтерв’ю + особа якою зацікавились);

обговорення;

суперечка.

Бесіда – це обговорення різних проблем двома людьми.

Під час бесіди можуть ділитися думками, враженнями, повідомляти,
запитувати, відповідати.

Інтерв’ю – розмова журналіста з особою яка зацікавила (для преси,
телебачення, радіо)

Обговорення – це розгляд, аналіз питань, що супроводжуються
висловлюванням співрозмовниками своєї думки.

Суперечка – це словесне змагання при обговоренні чого-небудь, де кожен
захищає свою точку зору.

Бесіда може бути колективною (не більше 25-30 учасників), груповою (8-0
учасників), індивідуальною. Бесіда за “круглим столом” стає однією з
найбільш популярних форм “публічного діалогу”.

Існує два основні варіанти “круглого стола”.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
