.

Урок в молодших класах: буква [Б] (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
234 1796
Скачать документ

Реферат на тему:

Урок в молодших класах: буква [Б]

Мета. Вчити правильно каліграфічно писати велику букву Б, зіставляти
схоже й відмінне у її елементах з іншими буквами, з’єднувати її в склади
та слова. Розвивати спостережливість, увагу, дрібні м’язи пальчиків.
Виховувати бережливе ставлення до природи, прищеплювати любов до
рідної землі.

Обладнання. Малюнки материків, тварин, картки з друкованими і
рукописними літерами, магнітофонні записи, слайди.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Всі за парти ми сідаєм,

До роботи приступаєм.

Щоб помилок уникати,

Треба пильність розвивати.

2. Повідомлення теми та мети уроку.

Діти, сьогодні ми з вами відправимося у подорож материками нашої
планети Земля. На планеті є суша і вода. Частини суші — материки.
Вода — моря, океани, річки. Ви дізнаєтесь багато цікавого. Щоб побувати
в мальовничих куточках нашої планети, потрібно чітко відповідати на
запитання, бути уважними, гарно, каліграфічно і без помилок писати.

Перевіримо, чи все у вас готове. Молодці, а тепер — в дорогу, будьте
уважні, ніхто не повинен залишитися.

Діти, а хто знає, на якому материку ми живемо? Так, цей материк
називається Євразія.

Для того, щоб ми змогли побувати й на інших материках, потрібно виконати
певні завдання.

Як називається наша країна? У нашій країні є багато цікавого, ми
побуваємо в одному з мальовничих куточків, а ви скажете, де саме.

Сопілка.

Робота з таблицею — лісок.

Звуко-буквений аналіз слів-відгадок.

От зайшли ми у лісок і назбирали там грибів, але це чарівні гриби, тут
якийсь шифр.

Гриб

Підберіть схему до цього слова.——о—- = о——о

Це слово зі звуком [б].

Червонясту шубу має,

По гілках швидко стрибає.

Хоч мала вона на зріст,

Та великий має хвіст. (Білка)

Якою буквою позначається звук [б]? Який звук спільний у цих словах?

3.Повторення вивченого.

Письмо букви «бе».

б) Буквений диктант. А, у, Л, м, 3, г.

Для того, щоб відправитися далі, вам потрібно (пригадати, як пишуться
букви. сформований текст.

Подумайте, як правильно побудувати речення. Ми зайшли у ліс, побачили
кого? (Білку). А де ж вона живе?

Пригадайте, як правильно з’єднувати букви, і запишіть речення у зошити.
Запис речення.

Дупло білки у дубі.

Фізкультхвилинка.

Настав час відпочити. «Гра на піаніно».

Приготуйте ваші руки –

Чарівні хай зринуть звуки,

Звуки Баха, звуки Ліста.

Уявіть, ви — піаністи.

Ваші пальці мов спішать

Бо по клавішах біжать.

Раз і два, і три підряд,

Тільки з музикою в лад.

Яку тварину ви побачили у лісі? (Білочку). В Україні, у лісах живе
багато звірів, серед них бобер, борсук, бурий ведмідь. Я не випадково
назвала саме ці слова. Який звук ви чуєте частіше? ([б])

4. Вивчення нового матеріалу.

Сьогодні ви будете вчитися писати велику букву Б. А навіщо вміти писати
великі букви?

Пояснення. На що схожа ця буква?

«Бе» з чималим черевком

В кепці з довгим козирком.

Пояснення. Буква «Бе» складається з трьох елементів. Два перших нам
знайомі з великих писаних букв П, Т, Г. Третій елемент зустрічали з
великої писаної букви «Be». Спочатку пишемо пряму похилу лінію вниз до
нижньої міжрядкової лінії, де заокруглюємо ліворуч. Другий елемент —
шапочку починаємо ліворуч від першого, ліворуч заокруглюємо до
міжрядкової лінії й далі по ній. Третій елемент пишемо майже на верхній
рядковій лінії, посередині першого елемента, і заокруглюємо на правий
півовал, який своєю нижньою частиною уже не торкається першого елемента.

Пишемо під лічбу: раз — і, два і, три — і.

Робота в зошиті.

а) Напис букви «бе» в повітрі.

б) Написання слова «Борис» (ім’я — з великої літери).

в) А зараз ми будемо писати скоромовку.

Пригадайте, яку ви знаєте, з буквою «Бе».

Бурі бобри брід перебрели.

Словникова робота.

Бобер — великий річковий гризун, що дає цінне хутро.

Бурий — темно-коричневий з червонуватим відтінком (каштановий).

Брід — місце річки, озера, щоб переходити на другий бік.

Перебрідати — переходити.

Наступна зупинка — Північна Америка, Південна Америка.

Зараз ми пограємо у гру «Впіймай звук».

Я буду називати звірів, які живуть у цих краях, а ви будете плескати в
долоні, коли почуєте звук [б].

Бізон, тиф, кашалот, білка сіра, ягуар, болотяний олень, лось, леопард,
білий ведмідь.

Запишіть слово «бізон» (розповідь про бізонів).

Математична гра (логічне мислення).

Складіть слова і запишіть 3 слова. (Письмо на дошці).

Молодці, ви добре впорались із завданням, а тепер мандруємо на інший
континент, а ви здогадайтесь, куди саме.

(Звучить пісня «А-а, в Африке…»).

А які звірі там живуть? (Бегемоти, мавпи, гепарди, слони, жирафи,
зебри).

Запишемо слово «зебра».

Фізкультхвилинка.

«Буратіно».

Хто ж такий Буратіно? Що ви про нього знаєте? Буратіно — слово
італійського походження. У перекладі на нашу мову — це дерев’яна лялька.
Саме про пригоди цього хлопчика ви дізнаєтесь з книжки «Пригоди
Буратіно».

Буратіно. Ось я подивлюсь, як ви навчилися писати. А з якої букви
пишеться моє ім’я?

Письмо у прописах слова «Буратіно».

— А що ти нам приніс.

— Це буквар.

— Так, за цим букварем збирався навчитися читати, а що з цього вийшло,
ви дізнаєтесь із книжки про Буратіно.

Запис слова «буквар».

Ми відправляємось на материк Австралія.

Повідомлення учениці.

В Австралії водяться кенгуру, кити, блакитна акула — у морі, собака
Динго, какаду, страуси.

Далі наша подорож до Антарктиди.

Всі знають, що в Антарктиді живуть білі ведмеді. Антарктиду омивають
Тихий, Атлантичний, Індійський океани.

Діти, ми з вами побували на різних материках. А хто порахував, скільки ж
материків на нашій планеті Земля? (Шість).

Євразія. 2) Північна Америка. 3) Південна Америка. 4) Африка.

5) Австралія. 6) Антарктида.

На цих материках живуть зебри, олені, борсуки, бегемоти, бобри.

А як одним словом можна всіх їх назвати?

Отже, останнє наше завдання перед польотом на материк, на якому ми
живемо (Євразія) — списати речення з Букваря.

Білка, єнот, бегемот, борсук, олень — тварини.

Ось ми і повернулися на материк Євразія, у столицю нашої держави Київ,
аеропорт Бориспіль. (З якої букви напишемо?).

Показ слайдів. Склад речення зі словом «Бориспіль». Подивіться, яке
гарне це місто.

Бориспіль — аеропорт у Києві.

5. Підсумок уроку.

— Закінчилась наша подорож. Чи цікаво вам було?

— Про що говорили?

— Де побували? Що запам’ятали?

— Яку букву навчилися писати?

— З яким казковим героєм зустрілися?

За вашу сумлінну працю Буратіно приготував вам подарунки.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
