UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваУрок з природознавства: сонце, чому буває літо, осінь, зима, весна. (реферат)
АвторPetya
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось3785
Скачало598
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Реферат на тему:

 

Урок з природознавства: сонце, чому буває літо, осінь, зима, весна.

 

Мета: Формувати в учнів уявлення про сонце, про залежність життя

рослин, тварин, людини від сонячного світла і тепла, з’ясувати, чому

буває літо, осінь, зима, весна. Викликати в учнів бажання милуватися

природою. Виховувати повагу до традицій українського народу,

вшановувати Сонце.

 

Обладнання: Малюнок казкового сонечка з цікавинками на проміжках,

малюнки чотирьох пір року.

 

Хід уроку

 

І. Організаційна частина.

 

ІІ. Феналогічні спостереження.

 

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.

 

Відповідь на запитання:

 

Що ми називаємо природою?

 

На які групи ділять природу?

 

Чим жива природа відрізняється від неживої?

 

До якої природи належить людина?

 

Що повинна пам’ятати кожна людина?

 

Гра “Жива – нежива”.

 

Учитель називає предмети живої і неживої природи. Якщо це предмет живої

природи, то учні плещуть у долоні.

 

ІV. Актуалізація життєвого досвіду та знань учнів.

 

Відгадування загадки.

 

Все від нього навкруги

 

Набирається снаги

 

Тільки ранок настає,

 

Виглянь у віконце!

 

Всім воно життя дає –

 

Променисте ... (сонце).

 

(Снага – сила, енергія)

 

Чому для усього живого в природі необхідне сонце?

 

V. Засвоювання вивченого матеріалу.

 

Розповідь учителя.

 

– Давайте уявимо собі, що Сонце враз зникло. Тоді Земля потоне в

темряві. Лише далекі зірки посилатимуть частинку світла на нашу планету.

Рослини загинуть, тварини помруть з голоду.

 

Повітря океан, суша віддають тепло, одержане ними від сонця. Усе живе

замерзне від холоднечі, і Земля вкриється товстим шаром криги.

 

На щастя. Таке не може трапитись. Сонце – це зірка, що дає нам не тільки

світло, а ще й багато тепла.

 

Хвилинка-цікавинка.

 

Коли б можна було прокласти шлях до Сонця, то до нього на кареті ми

добиралися б 100 років на машині – приязно 10 років, на рекеті 1 рік.

 

Маленькому промінчику Сонця потрібно всього–навсього 8 хвилин, щоб

спуститися до нас на Землю.

 

Робота з підручником (с. 56).

 

Опрацювання третього абзацу статті, розгляд малюнків, відповіді на

запитання.

 

Сонце – найближча до Землі зірка, тим бо й здається вона нам величезною

і найяскравішою. Інші зірки, хоча й більші за Сонце здаються маленькими

цяточками тому, що знаходяться дуже далеко від Землі. Це можна порівняти

з будинками. Що ближче від нас будинки, то видаються нам більшими, а ті,

що в долині, схожі на сірникові коробки.

 

Фізкультхвилинка.

 

Встало вранці ясне сонце,

 

Ми до нього потягнулися,

 

за промінчики взялися.

 

Будем дружно присідати,

 

Сонечко розвеселяти.

 

Встали – сіли, встали-сіли:

 

От уже й розвеселили.

 

Нумо всі, нумо всі!

 

Бесіда.

 

– Яка зараз пора року? Як стоїть сонце на небозводі – високо чи низько?

Які дні? А які ночі? Тепліше чи холодніше стало надворі порівняно з

осінню? А в яку пору року найтепліше? Чому влітку дуже тепло, а взимку

дуже холодно? Від чого це залежить?

 

Робота з підручником (с. 57). Опрацювання статті. Робота за малюнками.

Відповіді на запитання.

 

Бесіда про традиції українського народу вшанувати Сонце. Робота з

підручником (с.58). Розучування закличок, відгадування загадок,

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ