UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваУрок з природознавства: Гори Карпати. Рослинний і тваринний світ (реферат)
АвторPetya
РозділГеографія фізична, геологія, геодезія, геоморфолог
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось5140
Скачало996
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Реферат

 

Урок з природознавства: Гори Карпати. Рослинний і тваринний світ

 

Мета уроку: формувати в учнів поняття “гори” формувати уявлення про

зміни рослинного і тваринного світу, розвивати просторові уявлення та

пізнавальні інтереси;

 

виховати бережливе ставлення до природи;

 

розкривати екологічну та практичну цінність природи.

 

Обладнання: фізична карта України,

 

карта природних зон;

 

краєвиди гір,

 

гербарії;

 

малюнки рослин і тварин.

 

Хід уроку

 

І. Хвилина спостережень.

 

Робота з зошитами і календарем природи, узагальнення спостереження,

проведених учнями в природі.

 

ІІ. Перевірка знань здобутих на попередніх уроках:

 

Фронтальна перевірка.

 

Гра “Екскурсія на Південний берег Криму”.

 

Клас поділений на 4 групи по 7 чоловік. Кожна група має свого

екскурсовода.

 

Завдання для екскурсоводів.

 

1 екскурсовод: Описати море (за картинкою), розказати про його

використання людиною.

 

2 екскурсовод: Розказати про рослинний світ Південного берега Криму.

 

Значення цих рослин для людини.

 

3 екскурсовод: Розказати про тваринний світ. Показати зображення на

малюнках.

 

4 екскурсовод: Охорона рослинного і тваринного світу Південного берега

Криму. Заповідники Південного берега Криму.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 

Розгляньте фізичну карту. Які гори є в Україні? Покажіть їх.

 

Із яких частин складається гора?

 

За умовними знаками визначити, які гори вищі.

 

Хто з вас бував в Карпатах? Розкажіть.

 

IV. Засвоєння нових знань, умінь і навичок.

 

Діти показують на карті Карпати.

 

Ми сьогодні вирушимо в заочну мандрівку в Карпати.

 

Покажіть найвищу вершину Карпат. Як вона називається? Говерла має висоту

2061 м.

 

– Як утворюються і старіють гори?

 

Пригадайте корисні копалини (гірські породи). Серед гірських порід є

радіоактивні.

 

Вчитель: На великих глибинах, у надрах планети під час їх розпаду

виділяється значна кількість тепла. Воно поступово нагромаджується і

перетворює гірські породи у розжарену масу з температурою в кілька тисяч

градусів. При цьому зростає тиск газів і пара води. У надрах землі

утворюється величезна сила, здатна спричинювати землетруси, виверження,

вулканів, раптові та поверхневі коливання поверхні суші й дна морів.

Унаслідок цього утворюються гори.

 

Ученими доведено, що навісці гір багато мільйонів років тому було море,

заселене безліччю тварин.

 

Мільйони років тому на місцевості, де тепер Карпати, відбувалися

землетруси і стиснення поверхні з боків. Місцевість згиналася в складки,

утворюючи гірські хребти. Нам здається, гори існують вічно. Справді, їх

вік обчислюється десятками мільйонів років, але гори старіють. Карпати –

молоді гори, їх утворення ще триває.

 

– Які ріки течуть у Карпатах?

 

Коли вони найбільше повноводні?

 

Робота з підручником (стор. 131-134)

 

– Які водойми, крім рік, зустрічаються в Карпатах.

 

– Усіх загартовує своєю красою озеро Синевир. У народі його називають

“Морським оком”

 

Легенда про озеро Синевир.

 

Діафільм “Карпати”

 

Високо в горах не видно листяних дерев.

 

Там трапляються смерека, гірська сосна, ялиця.

 

Чим нижче: галявини. На галявинах з’являються кущики чорниці з чорними

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ