.

Урок-мандрівка:“Дорогами Циферії до країни Числяндії” (реферат)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
424 2142
Скачать документ

Реферат на тему:

Урок-мандрівка:“Дорогами Циферії до країни Числяндії”

Тема: Узагальнення відомостей про цифри.

Додавання в межах 10.

Мета: Узагальнити відомості про знаки, що застосовуються для написання
чисел – цифри;

систематизувати знання про числа першого десятка;

вчити складати та розв’язувати приклади на додавання в межах 10.

Обладнання: фонограми пісень “Шпаки прилетіли”,

“Ми їдем, їдем, їдем”,макет або іграшка автомобіля, кашкетики з цифрами,
набір карток з цифрами, слова-відгадки, картки з індивідуальними
зівданнями.

Хід уроку

І. Вступне слово учителя.

Любі першокласники! Ви вже не новачки в школі. Ви – справжні учні, які
багато чого встигли пізнати, опанувати цифри, навчилися за допомогою
цифр записувати (цифри) числа, познайомилися з дією додавання, яку
виконують над числами. І, мабуть, встигли помітити, що на математичному
шляху зустрічаються не лише прості приклади, вправи й задачі.

Іноді для досягання мети – розв’язання проблеми – доводиться долати
суттєві бар’єри та перешкоди, мобілізувати всі свої знання та вміння.

ІІ. Театралізована частина.

Група учнів виконує пісню “Мы едем, едем, едем…”

Це їдуть, їдуть, їдуть

Веселі дітлахи.

Пісні вони співають

Так дзвінко, як птахи.

Приспів.

Бо ми не просто діти,

Усі ми – школярі.

Не можна не радіти

Цій радісній порі.

Навчаються у школі

Читати й рахувати

І можуть самостійно

Задачу розв’язати.

Приспів.

Дорогами Циферії

Прокладено маршрут.

За їхніми пригодами

Ми стежитимем тут.

Приспів.

Звучить мелодія пісні “Скворцы прилетели”.

До дошки “вилітають” “пташки” у кашкетиках з цифрами – емблемами. Їх
представляють ведучі.

1. Що за цифра одиниця,

Ви уважно придивіться.

Гострий ніс ця цифра має,

Наче чапля виступає.

Цифра два – то лебідь-птиця.

Гордовита, як годиться.

Он як шию вигинає,

Величаво випливає.

Трійка схожа на індика:

І голівка невелика,

І округлу форму має –

Мов індик, пір’я розпускає.

Цікаво, як цифра та називається,

Що ніби на страуся чимось скидається?

З’єднайте голівку, шию і спинку, –

Одержите друзі цифру – четвірку.

У п’ятірки, як у птиці, гребінець є на голівці.

Здогадавсь, кінець кінцем,

Що за птах із гребінцем?

Шість – мале горобенятко,

Що побачило зернятко.

Спинку й крильця розпрямляє.

Шестірку легко написати

Треба лиш правильно почати.

Цифра сім, немов лелека,

Що прийшов до нас здалека.

По болоті походжає,

Дуже модно виглядає –

Бриль, штанці і чобіточки,

Ще й ремінчик до сорочки.

Знайомтесь – вісімка-сова,

У неї кругла голова.

На дереві сидить, пильнує –

Вона завжди вночі полює.

Дев’ять з ластівкою схожа,

Вона виглядом пригожа.

Щоб “дев’ять” краще написати,

Ось про що треба пам’ятати:

Згори писати починайте,

А потім хвостик приєднайте.

Нуль, немов снігур узимку,

Настовбурчившись, вигнув спинку.

А морозець пробирає,

З голови до ніг хапає.

Ведучі сідають, а цифри починають говорити.

Одиниця:

Я, з усіх найголовніше, важливіша і спритніша!

Ще поважна, безперечно,

Нагадати вам доречно.

Дев’ятка:

Ні, це я велику силу маю

І від вас поваги вимагаю.

До відома, як ось що означаю:

З одноцифрових найбільше число позначаю.

Нуль:

Я серед вас не меншу силу маю,

Проте про привілеї не благаю.

Учитель.

Тихше, цифри, не сваріться,

Ви довкола озирніться!

Тих, хто в класі. Привітайте

І поради запитайте.

Діти ходять в перший клас,

Розсудити можуть вас.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Для початку перевіримо, чи добре діти знають цифри.

Учитель пропонує загадки про 8, 9, 7, 4.

а) Два кільця, як два вінця,

Без початку і кінця.

Якщо я перевернуся,

То ніскільки не змінюся (Цифра 8)

б) До фокусниць, напевно, схожа,

Бо заплутати вас можу.

Я ж коли перевернуся,

В іншу цифру обернуся. (Цифра 6)

в) Кількість днів тижня позначаю

І вік твій. Друже, визначаю.

А ще, ось вчитель додає,

Хвилястий чубчик в мене є. (Цифра 7)

г) Число, записане з моєю допомогою,

Пишається своєю перемогою.

Бо, обігнало числа і 1, і 2, і 3,

Однак “п’яти” йому не обійти. (Цифра 4)

Підсумок розминки.

Розповідь вчителя.

Кожну з цифр ми використовуємо для написання чисел. Будь-яке число має
певні властивості. Починаємо подорож по країні Числяндії.

(Клас ділимо на 2 команд. Діти – це числа. Кожний учень прикріплює до
свого одягу картку з цифрою від 0 до 9. Далі йде розмова чисел)

Розповідає число 1. Одиниця – найменше натуральне число, що передує
числу 2. Практичне застосування одиниці – написання чисел. Що ж у нас є
одне? Однак мама, один тато; и всі – перши крас. (Далі діти доповнюють,
що в нас одна Батьківщина – Україна, що всі ми – одна сім’я).

Число 2 говорить, що воно більше за 1, але менше за 3. Цифра 2
застосовується для написання чисел. Людине має двоє очей. Дві ноги,
двоє вух і один язик. Це щоб більше слухати. Ніж говорити. В дітей є по
2 бабусі і 2 дідусі; 2 братики чи дві сестрички…

(Так розповідають про себе всі числа до 9. Потім – підсумок: чия команда
краще розповіда – та перемогла).

Відгадати загадки.

Чотири брати під одним дахом. (Стіл).

2 1 4 3 6 5 8 7 9 10

ти чо бра ри під ти ним од ди хом

Для п’яти братів вдома п’ять ходів (Рукавичка)

2 1 5 4 3 8 6 7 10 9

п для тів бра ти п’ять вдо ма дів хо

Вчитель проводить підсумок і визначає переможця.

ІV. Закріплення. Розв’язування цікавих вправ.

Скільки ніг у павука?

Тобі загадка така.

Я підкажу: здогадаєшся ти,

Їх більше, ніж але менше 9 (8)

Мама зв’яже рукавиці

Галі, Валі і Марійці.

Скільки треба рукавичок

Для маленьких трьох сестричок (6)

П’ять пар шкарпеток мама прала,

Ретельно їх перевіряла.

Три пари були цілими.

Скільки шкарпеток були з драми? (4)

У Оленки є: 2 ляльки, 3 яблука, 1 цукерка,

2 апельсини, 5 персиків і 2 велосипед.

Скільки фруктів у Оленки? (10)

Підсумок.

V. Індивідуальна робота з учнями.

Скільки чисел можна записати за допомогою чисел 0 і? (10,1).

Яке із чисел не є сумою двох однакових додатків? 2, 4, 5, 6, 8, 10 (5).

Порівняйте суми.

5+4 5+2

6+1 6+3

Доповнити приклади:

6+ = 6 5+ = 10

3+ = 9 7+ = 8

Розставити числа від 1 до 7, щоб сума по лініях дорівнювала 10.

Задача.. В 2 акваріумах 8 рибок, в кожному порівну. Скільки рибок в
кожному акваріумі?

Підсумок завданн.

Підсумок уроку.

1

1

1

1

1

1

1

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
