UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваУрок: Квіти у творах Параски Хоми (реферат)
Авторdimich
РозділОбразотворче мистецтво, реферат
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось3820
Скачало222
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Реферат З ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА

 

Урок: Квіти у творах Параски Хоми

 

 

ТЕМА. Квіти у творах Параски Хоми.

 

МЕТА: а) Поглиблювати знання учнів у галузі українського образотворчого

мистецтва; формувати навички естетичного сприймання та оцінної

діяльності;

 

б) Розвивати образне мислення, асоціативну пам'ять та уяву;

 

в) Виховувати естетичне ставлення до навколишнього середовища, любов

до рідної землі

 

ОБЛАДНАННЯ: 1. ТЗН, репродукції творів Параски Хоми:

 

"Маки і соняшники", 1977 р.

 

"Жоржини у вазі", 1979 р.

 

"Квіти у вазі", 1979 р.

 

"Волошки та маків цвіт", 1981р.

 

2. Альбом-книга "Параска Хома" (К. Мистецтво. 1983).

 

3. Запис словникового мінімуму термінів і понять.

 

Інтерпретація (лат.) - власне тлумачення, пояснення змісту чого-небудь.

 

Живопис - вид образотворчого мистецтва, в основі якого колір, світло,

лінія.

 

Картина - мистецький твір, створений на полотні, папері повними арбами.

 

Колорит (фр.) - система співвідношень кольорів та відтінків.

 

Композиція (лат.) - побудова художнього твору, обмовлення його

змістом; розташування і взаємозв'язок його частин.

 

МЕТОДИ І ПРИЙОМИ: бесіда, розповідь, демонстрування засобів

наочного навчання, організація сприймання, стимулювання оцінної

діяльності учнів, спостереження, порівняльний аналіз.

 

ВИДИ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ НА УРОЦІ: пізнавальна, оцінна,

образотворча, сприймання, участь у бесіді.

 

ХІД УРОКУ

 

1. Активізація уваги студентів.

 

2. Оголошення теми та мети уроку.

 

Послідовність навчальних ситуацій

 

1.Ознайомлення з творчим шляхом самобутньої народної художниці

з Чернятина Параски Хоми

 

2. Споглядання творів Параски Хоми

 

3. Бесіда про твори художниці

 

4. Оцінювання творів Параски Хоми

 

3. Розповідь учителя

 

Як у барвистому вінку кожна косиця по-своєму красива та приваблива, так

і творчість Параски Хоми цікава і цінна. І мимоволі спадають на думку

слова: "Щасливий той, в кому душа не мовчить, коли бачить красу, - красу

природи, людини і людських справ на Землі. А ще щасливий, хто сам

творить красиве".

 

Параска Хома народилася 10 листопада 1933р. в селі Чернятин

Городенківського району Івано-Франківської області в багатодітній сім'ї.

У 1948р. закінчила сільську восьмирічну школу й почала працювати у щойно

створеному колгоспі у буряківничій ланці.

 

У дитинстві Параска Хома нічого не знала про так звані "мальовані

косиці", що залишають радість на серці, відчуття свята і сонця.

 

Може її долю вирішив отой подарований кольоровий олівець у шестирічному

віці. Цей олівець, як найдорогоцінніший скарб, тримали дитячі рученята.

За малюванням Параска і їсти не хотіла, та й часу не вистачало їй. На

аркушах паперу "ходили" сонце, веселка, листочки соняшників, кущі ружі.

Потім уламок того олівця довго зберігався як сімейна реліквія.

 

Параска Хома почувала у собі потяг до творчості, але повсякденне життя

було суворим - не знімало з неї трудових обов'язків селянки. Малювати

доводилось у вільні години. Мистецтво стало її мрією, її життям

 

Наділена від природи тонким художнім смаком Параска Хома закоханими

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ