UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВзаємозв’язок різних видів мистецтва (урок з музики) (реферат)
АвторPetya
РозділМузика, теорія та історія музики
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6563
Скачало471
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Реферат на тему:

 

Взаємозв’язок різних видів мистецтва (урок з музики)

 

Мета:

 

Розкрити перед учнями специфіку взаємозв’язку різних видів мистецтва

та розкрити поняття „Програмна музика”.

 

Привернути увагу учнів до відображення в мистецьких творах

історичного минулого нашого народу.

 

Розвивати вміння інтерпретувати складні музичні твори після

уважного їх прослуховування.

 

Виховувати патріотичні почуття та інтерес до минулого

українського народу.

 

Обладнання:

 

Підручник з музичного мистецтва для 5 класу, магнітофон, касети із

записами музичних творів для прослуховування, музичні інструменти: баян

та фортепіано, таблиця з текстами вокальних вправ та розспівок,

репродукція картин.

 

Орієнтовний зміст.

 

Музика тісно пов’язана з літературою, живописом, скульптурою,

образотворчим мистецтвом . Музичні образи можуть викликати в нашій уяві

певні живописні образи, навіть цілі картини;вдивляючись у твори

образотворчого мистецтва, можемо уявити відповідну музику.

 

Основі види музично-творчої діяльності:

 

Слухання та сприймання музики:

 

Музичний матеріал: Фрагмент Другої частини Першої симфонії І.Карабиця

„Дума”.

 

Основні завдання: Слухання.

 

Виконання музики:

 

Музичний матеріал: Українська народна пісня „В Чорне море наш Дніпро

тече”.

 

Основне завдання: Розучування пісні. Аналіз особливостей пісні.

Вокально-хорову роботу спрямувати на осмислення і вираження у виконанні

образного змісту твору..

 

 

Творча робота:

 

Музичний матеріал: Фрагмент Другої частини „Першої симфонії” І. Кара

биця „Дума”.

 

Картина М. Дерегуса „Дума про козака – бандуриста”.

 

Основні завдання: Учні співставляють музику прослуханого уривку симфонії

та репродукцію картини. Чи існує ,крім сюжетного, ще і внутрішній

зв'язок між цими творами? В чому саме він виявляється?

 

Музична грамота. Тон, півтон.

 

Основне завдання: Вивчення. Знаходження тонів та півтонів у вправах.

 

ХІД УРОКУ

 

1.Організація уроку

 

.

 

-забезпечити санітарно-гігієнічні умови;

 

-перевірити роботу технічних засобів;

 

-підготувати методичні посібники та дидактичний матеріал: таблиці з

вправами музичної грамоти та репродукції картин М.Дерегуса „Дума про

козака –бандуриста”;

 

-перевірити готовність учнів до уроку.

 

2.Повідомлення теми, мети і завдання уроку.

 

Мистецький світ надзвичайно багатий і різноманітний. Кожен вид мистецтва

поділяється на численні різновиди та жанри. В одному випадку мистецький

твір постає перед нами як предмет, звернений до візуального

сприйняття-картина, скульптура, будова;- в другому-як розгорнутий у часі

процес (словесний або музичний); у третьому-як дійство- танець,

вистава, кінофільм.

 

Усі види мистецтва народжуються з єдиного джерела-реального життя. Кожен

мистецький твір має сюжет, в якому автор за допомогою різних мистецьких

засобів передає свій задум. Але між різними видами мистецтва може

існувати не тільки сюжетний зв'язок, а й внутрішній - творчий, життєвий.

 

Розглянемо два твори мистецтва: фрагмент Другої частини „Першої

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ