UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВтілення різних пошуків сенсу буття в образах Андрія Болконського і П’єра Безухова (урок)
АвторPetya
РозділЛітература світова, всесвітня література
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось3470
Скачало428
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

УРОК

 

Втілення різних пошуків сенсу буття в образах Андрія Болконського і

П’єра Безухова (урок)

 

Мета: охарактеризувати образи А.Болконського та П’єра Безухова;

показати особливості зображення людини в романі та авторської позиції

визначити роль даних героїв у розкритті основної думки твору; розвивати

навички характеристики літературного героя; формувати уміння працювати

за методом проектів; виховувати інтерес до шедеврів світової літератури.

 

Обладнання: портрет Л.Толстого, ілюстрації до твору, опорна схема “Кола

Вена: П’єр Андрій”; на дошці – запис теми, епіграфа, проблемного

запитання; на столах – написи “Літературознавці”, “Прихильники Андрія

Болконського”, “Прихильники П’єра Бузехова”, “Експерти”.

 

Тип уроку: поглиблений аналіз художнього твору.

 

Епіграф: “Простота є головною умовою краси моральної” (Лев Толстой).

 

Хід уроку:

 

І. Організаційний момент.

 

Оголошення теми, мети уроку.

 

Чітке формулювання проблеми та проблемного запитання.

 

Проблема: У чому сенс буття людини?

 

Проблемне запитання (на дошці): Як вирішують проблему пошуку сенсу буття

А.Болконський та П’єр Безухов?

 

Мозковий шторм. Давайте подумаємо, у чому сенс буття людини на цьому

світі? (Висловлюйте ідеї, власні коментарі, фрази чи слова).

 

Учитель усе записує на дошці без зауважень, коментарів чи запитань.

 

ІІ. Міні-проекти. Робота в групах.

 

Слово вчителя.

 

“Війна і мир” – це великий роман-епопея. У ньому діє більш як 500 осіб,

як окремі особи, так і цілі сім’ї. Лев Толстой охоплює своїм романом

часовий проміжок у 15 років – з 1805 по 1820 рр. Тут діють реальні

історичні особи і вигадані герої.

 

Але як же створювався роман-епопея “Війна і мир”? Про це нам розкажуть

“Літературознавці”.

 

І група “Літературознавці”.

 

Повідомлення про історію створення “Війни і миру” (учні розповідають по

черзі).

 

Завдання для самостійної роботи.

 

Створення асоціативного грона “Лев Толстой”.

 

Вчитель. А ми звертаємось до ІІ групи “прихильники Андрія Болконського”.

 

Евристична бесіда (робота в парах, один учень відповідає, а інший шукає

цитати):

 

Де ми вперше зустрічаємося з А.Болконським? (цитата).

 

Чому князь Андрій вирішив піти на війну?

 

Що не влаштовувало князя Андрія в його способі життя?

 

Як поводився А.Б. на батареї Пушина? (цитата)

 

Як проявив себе А.Б. під час Аустерліцької битви?

 

Що відкрилося князю Андрію після поранення?

 

Яким здався Андрію Болконському Наполеон, його кумир? (цитата).

 

Як вплинула на А.Б. смерть дружини?

 

Які думки викликав у нього старший дуб? (цитата про дуб)

 

Як пережив князь Андрій розрив з Наташею?

 

Як була поранено князя Андрія? Що відчував він, про що думав у палатці

для поранених? (цитата)

 

Яку книгу попросив князь Андрій у Великих Митищах?

 

Які епізоди з життя героя зображені на ілюстраціях?

 

Рольова гра “Інтерв’ю з Андрієм Болконським”.

 

Запитання: Чому ви одружилися з Лізою, “маленькою княгинею”?

 

Відповідь: Вона здалася мені чарівною, витонченою, загадковою. Я думав,

що знайду щастя у шлюбі. Адже і батько мій був одружений і мав сім’ю.

 

З.: Як ви ставитесь до свого батька:

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ