UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75838
останнє поновлення: 2016-12-03
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваДодавання і віднімання числа 1 (конспект уроку)
АвторPetya
РозділМатематика, алгебра, геометрія, статистика
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось5857
Скачало404
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Конспект уроку

 

Додавання і віднімання числа 1

 

 

Тема. Додавання і віднімання числа 1.

 

Мета. На основі практичних вправ і знань про послідовність чисел у

натуральному ряді розкрити прийоми додавання і віднімання 1. Зосередити

увагу учнів на тому, що при додаванні 1 дістаємо наступне число, а при

відніманні 1 — попереднє число. Розкрити принцип укладання таблиць

додавання і віднімання 1.

 

Обладнання. Таблиця "Додавання і віднімання числа 1" (№ 42), каса цифр,

2 корзинки з надрізами для предметних карток. (На зображених предметах

надрізи для цифр.)

 

Хід уроку

 

I. Організаційний момент.

 

II. Повторення вивченого матеріалу.

 

Усний рахунок.

 

а) Де "заховалася" помилка?

 

б) Назвати числа від 1 до 10.

 

Записати числа від меншого до більшого (числа записані на дошці в

будь-якому порядку).

 

9, 10, 7, 5, 8, 4, 3, 6

 

III. Вивчення нового матеріалу.

 

1. Робота з лічильним матеріалом.

 

— Викладіть стільки кружечків, кількість яких відповідає записаному

числу(6,4,9).

 

— Викладіть 7 кружечків. Назвіть наступне число до числа 7.

 

— Як отримали 8? (До 7 додали І.)

 

— Покладіть ще один кружечок.

 

— Назвіть наступне число до числа 4.

 

— Як отримали число 5?

 

— Перевірте за допомогою кружечків.

 

Підсумок: наступне число отримуємо додаванням 1 до даного числа.

 

— Назвіть попереднє число до 3.

 

— Як отримали число 2? (Від 3 відняли 1.) 1. Робота з таблицею № 42.

 

3. Робота за завданнями підручника.

 

а) На основі малюнка учні пояснюють, як складено таблицю додавання 1

(звернути увагу на відповіді у прикладах 2, 3, 4, 5...).

 

— Порівняйте число, до якого додавали одиницю, і число, яке отримали

при цьому.

 

Висновок: додаючи 1, отримували наступне число.

 

б) Аналогічно працюємо з таблицею віднімання.

 

— Прочитайте кожен приклад. Порівняйте отримане число з числом, від

якого віднімали.

 

— Яке число отримали? (Попереднє.)

 

4. Ознайомлення з таблицями.

 

IV. Робота з підручником.

 

Розв'язування задач і прикладів із застосуванням таблиць додавання і

віднімання 1.

 

V. Фізкультхвилинка.

 

VI. Розвиток знань учнів. Робота в зошитах.

 

До якого числа можна додати 1 і отримати 1?

 

Завдання 1, 2 виконуються з коментуванням.

 

Завдання 3. Самостійна робота.

 

Наголосити, що початок відліку на лінійці — точка 0.

 

VII. Поглиблення раніше вивченого матеріалу.

 

Таблиця (дві корзини з надрізами для предметних малюнків. На зображеннях

предметів також надріз — для цифр. В одній корзині — 3 груші).

 

— Розгляньте таблицю.

 

Покласти з другої корзини 2 груші в першу. Забрати картку з цифрою З,

замінити знаком питання.

 

— Складіть за таблицею задачу про двох дівчаток, у яких були груші.

Задача. У Галинки було 3 груші. Оленка дала їй ще 2 груші. Скільки

 

груш стало у Галинки?

 

— Якою дією слід розв'язати задачу?

 

— Викладіть за допомогою цифр розв'язання задачі (1 учень біля дошки,

інші — на партах).

 

— Скільки груш стало у Галинки? (5)

 

Перекласти 2 груші. Число 3 замінити знаком питання.

 

— Складіть задачу

 

Задача. У Галинки було 3 груші. 2 груші вона віддала Оленці. Скільки

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ