UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЗміни приголосних при творенні іменників із суфіксом -ища) від прикметників на -ськ(ий), -цьк(ий); буквосполученням -чи- (-шн-) (урок)
АвторPetya
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось8247
Скачало304
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

УРОК

 

Зміни приголосних при творенні іменників із суфіксом -ища) від

прикметників на -ськ(ий), -цьк(ий); буквосполученням -чи- (-шн-)

 

Тема уроку. Зміни приголосних при творенні іменників із суфіксом -ища)

від прикметників на -ськ(ий), -цьк(ий); буквосполученням -чи- (-шн-)

 

Мета: дослідити з учнями зміни приголосних при творенні слів-

іменників із суфіксом -ин- від прикметників на -зьк-, -ськ-, -цьк-;

виробити й закріпити вміння знаходити вивчені орфограми та пояснювати їх

за допомогою орфографічних правил; правильно писати слова з вивченими

орфограмами; вміти утворювати слова-іменники із суфіксом -ин- від

прикметників на -зьк-, -ськ-, -цьк-; розвивати пам'ять, мислення, вміння

виражати свою думку; виховувати в учнів патріотичні почуття, а також

почуття любові до рідного слова, розуміння його краси.

 

Внутрішньопредметні зв'язки:

 

Граматика: творення самостійних частин мови.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

ХІД УРОКУ

 

I. Організаційний момент

 

II. Оголошення теми, мети, завдань уроку

 

ІІІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу

 

Учитель. Сьогодні на уроці ми працюємо в науково-дослідницькій

лабораторії імені професора Ковалика, яка має три відділи.

 

1. Відділ дослідження чергування приголосних при творенні словоформ та

слів суфіксальним способом.

 

2. Відділ дослідження особливостей утворення іменників із суфіксами

-ин- від прикметників на -ськ-, -цьк-, -зьк-.

 

3. Відділ систематизації та узагальнення знань, а також дослідження

особливостей уживання буквосполучення -чн- (-шн-).

 

(Учитель при цьому виконує роль директора науково-дослідницької

лабораторії.)

 

Коментар директора науково-дослідницької лабораторії. Перед нашою

науково-дослідницькою лабораторією стоїть завдання дослідити певні мовні

явища в прикметниках, зокрема зміни приголосних при творенні іменників

із суфіксом -ин- від прикметників на -ськ-, -цьк-, -зьк-, а також

з'ясувати написання буквосполучення -чн- (-шн-) в іменниках та

прикметниках.

 

Кожен відділ заздалегідь отримав доручення щодо дослідження окремих

питань. І зараз завідуючі повідомлять нам про результати дослідження.

 

IV. Пояснення нового матеріалу

 

Відділ 1 (дослідження чергування приголосних при творенні словоформ та

слів суфіксальним способом): учень на дошці записує слова й здійснює їх

мовний аналіз.

 

Нога — ніжка — на нозі, ріг — ріжки — на розі. (Коментується чергування

[г]-[ж]-[з], робляться певні висновки.)

 

Рука — ручка — на руці, козак — козаче — козацтво. (Коментується

чергування [к]-[ч]-[ц], робляться певні висновки.)

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ