UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВиди речень за метою висловлювання: розповідні, питальні, спонукальні. Окличні речення (урок)
АвторPetya
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось13932
Скачало361
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок

 

Види речень за метою висловлювання: розповідні, питальні, спонукальні.

Окличні речення

 

Тема: Види речень за метою висловлювання: розповідні, питальні,

спонукальні. окличні речення

 

Мета: повторити й узагальнити поняття про види речень за метою

висловлювання, про окличні речення; розвивати організаційно-контрольні

вміння організовувати спеціальні спостереження над мовним матеріалом;

формувати загальнопізнавальні вміння розпізнавати види речень за метою

висловлювання, окличні речення, правильно їх інтонувати; розвивати

творчі вміння побудови речень, різних за метою висловлювання, й окличних

речень відповідно до комунікативного завдання та на основі

запропонованих схем-моделей; розвивати мовленнєво-комунікативні вміння

шляхом самостійного складання усних і письмових висловлювань; на основі

мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу формувати почуття

відповідальності за збереження природи.

 

Правопис: розділові знаки в кінці речень; велика й мала літера у власних

і загальних назвах.

 

Внутрішньопредметні зв'язки:

 

Лексикологія: засвоєння нових слів шляхом добору антонімів.

 

Граматика: спостереження за використанням вивчених частин мови в ролі

підмета і присудка.

 

Культура мови і стилістика: інтонування розповідних, питальних,

спонукальних, а також окличних речень; використання різних видів речення

за метою висловлювання й окличних речень у художньому й публіцистичному

стилях.

 

Тип уроку: урок повторення вивченого в початкових класах.

 

ХІД УРОКУ

 

I. Організаційний момент

 

II. Ознайомлення п'ятикласників з темою, метою і завданнями уроку

 

III. Повторення вивченого в початкових класах

 

Творче спостереження над мовним матеріалом

 

> Прочитати текст. Дібрати заголовок. Визначити тему й основну думку.

Злетів Жайворонок у небо. Попробував співати, а пісня вийшла поганенька.

Полетів він до Сонця й просить:

 

— Сонечко, золотеє Сонечко, навчи мене гарної пісні.

 

— Бери цей золотий клубочок і тягни до землі,— каже Сонечко. Узяв

Жайворонок золотий клубочок і полетів до землі. Потяглася

 

за ним тонка-тонесенька золота ниточка. Зазвучала чудова пісня.

 

З того часу рано-ранесенько Жайворонок підлітає до Сонечка, і воно дає

йому клубочок золота. Тягне золотую ниточку Жайворонок над полями — і

чують люди чарівну пісню. Співає блакитне небо, співає золота пшениця,

співає цілий світ. Як гарно! (В. Сухомлинськиії).

 

> Звернути увагу на правопис слів жайворонок, сонечко. Чому ці слова в

тексті вжито з великої літери? Скласти й записати речення, в якому слова

жайворонок, сонечко писалися б з маленької літери.

 

> Пригадати з уроків української мови в початкових класах, на які види

поділяються речення за метою висловлювання. Які розділові знаки

ставляться наприкінці таких речень? Навести приклади з тексту.

 

> Поміркувати, наприкінці яких речень ставиться знак оклику. Знайти в

тексті й виразно прочитати окличні речення. Усно скласти 2—3

речення-запитання до тексту й інтонаційно правильно оформити їх.

 

IV. Виконання усних і письмових вправ творчого характеру на основі

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ