UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваУрок тематичного оцінювання за розділом “Словотвір”, словотвірний словник (практично) (урок)
АвторPetya
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6508
Скачало261
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок

 

Урок тематичного оцінювання за розділом “Словотвір”, словотвірний

словник (практично)

 

 

Тема. Урок тематичного оцінювання за розділом “Словотвір”

 

Диктант з граматичним завданням

 

Мета уроку: виявити рівень знань, умінь та навичок шестикласників з

метою їх корекції, перевірити грамотність учнів, знання вивчених

орфограм і вміння використовувати їх практично;

 

виховувати зацікавленість історичним минулим України.

 

Обладнання: текст диктанту, граматичне завдання.

 

Хід уроку

 

І. Оргмомент.

 

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів.

 

ІV. Основний зміст роботи.

 

Інструктаж до виконання роботи.

 

Написання диктанту.

 

Гетьманська столиця

 

Гетьманською столицею був Чигирин на річці Тясмин, тихоплинній притоці

Дніпра. Це місто розташовувалось неначе в самому серці України. Богдан

Хмельницький обрав Чигирин столицею ще й тому, що недалеко від нього

було його родинне село Суботів.

 

Чигиринський замок височів на горі, з якої відкривався зорові чудовий

краєвид. Довкола замок був обведений валом і муром.

 

Двір гетьмана розташовувався на міській площі неподалік від церкви. Дім

був звичайний, козацький, бо гетьман розкошів не любив. Тільки гармата,

що стояла перед двором, свідчила про боєздатність житла головного

козака.

 

За часів козачини Чигирин був найславнішим містом на всю Україну.

 

Виконання граматичного завдання.

 

І варіант ІІ варіант

 

а) Визначити основи, від яких утворилися слова

 

боєздатність тихоплинній

 

б) з’ясувати спосіб словотворення

 

Хмельницький, козацький Чигиринський, гетьманський.

 

в) Зробити словотвірний аналіз слова

 

родинне сердечний

 

Організований збір зошитів.

 

Відповідь учителя на питання учнів щодо правильності виконання роботи.

 

Написання складних слів

 

Складні та складноскорочені слова пишуться

 

Разом Через дефіс

 

1. Якщо слово утворене з двох основ, поєднаних сполучними звуками [о],

[е]: водолаз, землетрус, життєпис;

 

2. Якщо першою частиною є незмінне слово: кінозал, радіопередача;

 

3. Якщо слово утворене від словосполучення: тихоплинний, столітній;

 

4. Якщо перша частина слова пів- уживається із загальною назвою:

піввісь, півслова;

 

5. Якщо слово складноскорочене: держапарат, СНД 1. Якщо слово утворене з

двох слів без з'єднувального голосного: фабрика-кухня, льон-довгунець;

 

2. Якщо між частинами слова можна поставити і; синьо-жовтий,

військово-морський;

 

3. Якщо складне слово означає відтінок кольору: яскраво-зелений,

світло-синій;

 

4. Якщо перша частина слова пів- стоїть перед власною назвою: пів-Києва,

пів-Європи;

 

5. Якщо складноскорочене слово вжито з цифрами: АН -70

 

 

 

Тема уроку. Словотвірний словник (практично).

 

Мета уроку: закріпити знання про основні способи словотворення;

 

навчити учнів користуватися словотвірним словником, вірно робити запис

словотвірного розбору слова.

 

Обладнання: словотвірний словник, алгоритм словотвірного розбору слова,

зразки усного та письмового словотвірного розбору.

 

Тип уроку: урок-практикум.

 

План уроку

 

І. Оргмомент.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ