UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваКВК “Другорядні члени речення” (урок)
АвторPetya
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2742
Скачало337
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок

 

КВК “Другорядні члени речення”.

 

Тема. КВК “Другорядні члени речення”.

 

Мета: закріпити знання, уміння, навички учнів, здобуті на попередньому

уроці.

 

Тип уроку: комбінований.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

Щоб про речення все знати –

 

Починаймо працювати.

 

ІІ. Активізація розумової діяльності.

 

Сьогодні ми проведемо змагання кмітливих, винахідливих, допитливих.

 

Кожен ряд учнів – команда. Спочатку слід обрати капітанів команд. Ними

стануть ті, хто найшвидше і безпомилково сформулює визначення:

 

1-а команда – додатка;

 

2-а команда – означення;

 

3-я команда – обставини.

 

Дозволяю протягом хвилини “порадитися” з підручником: повторіть

визначення другорядних членів.

 

ІІІ. Організація розумової діяльності учнів.

 

Визначення учнів, які додаватимуть бали, набрані командами (Кожна

бездоганна відповідь – 9 балів).

 

Вибір лідерів.

 

Сформулюйте визначення додатка, означення обставин.

 

Завдання на картках.

 

Запишіть загадку на дошці, відгадайте її, підкресліть члени речення.

 

Творча робота (виконує весь клас, за винятком учнів, що працюють біля

дошки).

 

Поширити речення обставинами. Підкреслити граматичні основи. Списати

речення. Доповнити їх власною розповіддю так, щоб утворилося зв’язне

висловлювання.

 

(Коли?)... Я йду вулицею.

 

Вечір надходить (Як?)...

 

Дивлюсь (куди?)...

 

Дерева (як?)... похитуються.

 

Складання усної лінгвістичної розповіді

 

Хто швидше складе сну розповідь про те, що відображає ця схема?

 

Завдання на картках (робота біля дошки).

 

Складіть речення за такими схемами:

 

Лінгвістична гра “Складіть схему”.

 

Члени команди повинні зіграти роль того чи іншого члена речення.

Прикріпивши до одягу відповідну емблему.

 

(Учитель читає речення, а учні, взявшись за руки, будують його схему).

 

На мальовничих берегах Дніпра розкинувся Київ.

 

Сьогодні я привітав бабусю.

 

Почалися осінні роботи в полі.

 

Моя мама любить квіти.

 

Робота з текстом. (Діти записують під диктовку текст у зошит).

 

З-поміж свят найбільше козаки шанували Покрову. Божу Матір вони вважали

своєю покровителькою, заступницею і свято виконували головний девіз

життя – захист православної віри (з журналу).

 

У поданому тексті знайти всі додатки.

 

ІV. Оголошення підсумків уроку.

 

V. Домашнє завдання.

 

Написати маленьку розповідь про своє рідне село. Підкресліть у реченнях

головні і другорядні члени.

 

Запишіть, відгадайте і підкресліть члени речення.

 

Чорноперий, білодзьобий, він за плугом ходить–бродить, черв’ячків,

жучків знаходить – сторож вірний, друг полів, перший вісник теплих днів.

(Грак).

 

Запишіть, відгадайте і підкресліть члени речення.

 

Кинув не палку, піймав не галку,

 

скубу не пір’я, їм не м’ясо

 

(Риба).

 

- Складіть речення за такою схемою.

 

- Складіть речення за такою схемою.

 

Запишіть, відгадайте і підкресліть члени речення.

 

У темній хатині живе сто Мартинів, в’яжуть мережки без вузлів і петель.

 

(Бджоли)

 

- Складіть речення за такою схемою.

 

0

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ