UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваРечення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним головним членом (урок)
АвторPetya
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось27594
Скачало512
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок

 

Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з одним

головним членом

 

Тема: Речення, його граматична основа (підмет і присудок). Речення з

одним головним членом

 

Мета: поглибити знання п'ятикласників про граматичну основу речення,

способи вираження підмета і присудка; дати загальне уявлення про речення

з одним головним членом; формувати загальнопізнавальні вміння виділяти

граматичну основу в реченні, порівнювати речення з повною граматичною

основою і з одним головним членом, визначати спосіб морфологічного

вираження підмета і присудка; розвивати творчі вміння побудови речень і

зв'язних висловлювань; на основі мовленнєво-комунікативного дидактичного

матеріалу виховувати любов до природи, почуття поваги до рідного краю.

 

Правопис: тире між підметом і присудком.

 

Внутрішньопредметні зв'язки:

 

Лексикологія: засвоєння нових слів (у тому числі й власне українських) і

прислів'їв.

 

Орфоепія: формування вмінь правильного наголошення слів — назв дерев.

 

Граматика: спостереження за використанням вивчених частин мови в ролі

підмета і присудка.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

ХІД УРОКУ

 

I. Організаційний момент

 

II. Установчо-мотиваційний етап

 

Уведення учнів у спроектоване понятійно-термінологічне поле: учитель

пропонує п'ятикласникам звернути увагу на основні поняття, з якими вони

познайомляться на уроці (терміни записані на дошці).

 

Речення

 

Логічний наголос

 

Граматична основа речення:

 

підмет, присудок

 

Речення з одним головним членом

 

ІІІ. Повідомлення теми, мети й завдань уроку

 

IV. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок п'ятикласників

 

Робота над зв'язним висловлюванням (виразне читання тексту вголос)

 

Прочитати вголос текст. Визначити тему й основну думку висловлювання.

Дібрати до тексту заголовок.

 

Весною ми ходили до лісу.

 

Зійшло сонце, подихнув легенький вітерець — і всі дерева в лісі

заспівали. Кожне співало свою пісню. Береза співала ніжну пісню.

Слухаючи цей спів, хотілось підійти до білокорої красуні, обняти її.

 

Дуб співав мужню пісню. Коли ми слухали цей спів, нам хотілося бути

сильними, відважними.

 

Верба, що схилилась над ставом, співала задумливу пісню. Прислухаючись

до цього співу, ми думали, що прийде осінь та й опаде-осиплеться

листячко з дерев.

 

Горобина співала тривожну пісню. Від цього співу набігала думка про

темну ніч і бурхливу грозу, від якої гнеться тонка горобина, шукаючи

захисту.

 

Ось які пісні почули ми в лісі (За В. Сухомлинським).

 

> Чим, на вашу думку, можна пояснити те, що береза співала ніжну пісню,

дуб — мужню, верба — задумливу, а горобина — тривожну? Зверніть увагу на

характеристику цих дерев.

 

> Запам'ятати правильне наголошення слів верба, горобина.

 

> Лексична робота (Береза — лісове білокоре дерево з тоненьким довгим

гіллям і серцеподібним листям. Верба — дерево з довгим звислим гіллям,

цілісними листками і зібраними в сережки одностатевими квітками.

Горобина — дерево з оранжево-червоними ягодами, які ростуть гронами. Дуб

— багаторічне листяне дерево з міцною деревиною та плодами — жолудями).

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ