UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЖанри мовлення: оповідання, відгук, замітка, лист, особливості їх побудови (розвиток зв\'язного мовлення) (реферат)
АвторPetya
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось4862
Скачало473
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Реферат на тему:

 

Жанри мовлення: оповідання, відгук, замітка, лист, особливості їх

побудови (розвиток зв'язного мовлення)

 

Тема: (розвиток зв'язного мовлення) ЖАНРИ МОВЛЕННЯ: ОПОВІДАННЯ,

ВІДГУК, ЗАМІТКА, ЛИСТ, ОСОБЛИВОСТІ ЇХ ПОБУДОВИ

 

Мета: сформувати в учнів уявлення про основні жанри мовлення,

ознайомити з особливостями побудови оповідання, відгуку, замітки, листа;

удосконалити вміння визначати тему й основну думку висловлювання;

розвивати мовленнєво-комунікативні вміння здійснювати типологічний

аналіз текстів, різних за жанрами (характеризувати їхній зміст,

структуру, мовні особливості).

 

Тип уроку: урок розвитку зв'язного мовлення.

 

ХІД УРОКУ

 

I. Організаційний момент

 

II. Розвиток пошукової пізнавальної активності учнів

 

Проведення бесіди за питаннями

 

1. Які стилі мовлення ви знаєте?

 

2. Які види висловлювань характерні науковому, офіційно-діловому і

художньому стилям?

 

3. Назвіть жанри усної народної творчості.

 

Вибірково-розподільна робота

 

> Подані види висловлювань розподілити за стильовою приналежністю.

Заповнити таблицю.

 

Казка, заява, наукова стаття, оповідання, замітка в газету, розписка,

доповідь, повість, автобіографія, науковий опис, фоторепортаж, відгук;

лист, протокол.

 

Види висловлювань

 

художнього

 

стилю наукового

 

стилю публіцистичного стилю офіційно-ділового стилю

 

 

 

 

 

 

III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку

 

IV. Виконання практичних завдань творчого характеру

 

Творче спостереження з елементами зіставлення

 

> Прочитати тексти. Визначити тип мовлення кожного з них. З'ясувати, що

виражають заголовки в них — тему чи основну думку. Що спільного й

відмінного в побудові цих висловлювань? Вказати на те, який текст

належить до оповідання, а який — до замітки. Свій вибір обґрунтувати.

 

Текст 1

 

ЛЮБІТЬ КНИГУ

 

Не дуже любив книгу Василько. От одного вечора ліг він спати та й узяв

книжку перед сном почитати. А знав, що як лежачи книжку читаєш, псується

зір і псується книжка. Лежить Василько, читає і задрімав.

 

І сниться Василькові, що він сам книжечка. От бере його,

книжку-Василька, Оленка. Читає і водночас обідає. Борщ із ложечки капає

на Василька-книжку. А потім ухопили Василька-книжку Міша і Вова. Почали

на ньому різні дурниці писати. Далі ще гірше! Оленка почала

Василька-книжку ножицями різати, малюнки вирізати. Уже Василько - книжка

не книжка, а шмаття, в яке Оленка загорнула сніданок.

 

Так гірко та боляче зробилося Василькові, що він прокинувся. А

прокинувшись, гасло про книжку склав: «Бережи книжку — це твій друг!»

(За Остапом Вишнею).

 

Текст 2

 

ПАМ'ЯТІ ВЕЛИКОГО КОБЗАРЯ

 

З 9 по 12 березня у нашій школі відзначалася річниця з дня народження

Тараса Шевченка.

 

Протягом Шевченківських свят лунало величне слово поета. Конкурси на

кращого читця поезії Кобзаря, літературно-музичні композиції,

бібліотечні уроки підготували учні 5-7 класів. Руками школярів та їхніх

батьків було оформлено стіннівки, плакати, листівки, ребуси, літературні

шаради.

 

Закінчився тиждень пам'яті Великого Кобзаря святом музики і поезії.

Своїм талантом радували заслужені артисти України Н. Лелека, X.

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ