UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваРечения з однорідними членами (без сполучників і зі сполучниками а, але,і), кома між однорідними членами (урок)
АвторPetya
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6986
Скачало341
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок

 

Речения з однорідними членами (без сполучників і зі сполучниками а,

але,і), кома між однорідними членами

 

Тема: РЕЧЕНИЯ З ОДНОРІДНИМИ ЧЛЕНАМИ (БЕЗ СПОЛУЧНИКІВ І ЗІ СПОЛУЧНИКАМИ

А, АЛЕ, І), КОМА МІЖ ОДНОРІДНИМИ ЧЛЕНАМИ

 

Мета: навчити учнів розрізняти однорідні члени речення (головні і

другорядні), виділяти їх у зв'язному висловлюванні; моделювати схеми

речень з однорідними членами; формувати загальнопізнавальні вміння

визначати вид однорідних членів речення, аналізувати зв'язок між ними

(сполучниковий чи безсполучниковий), правильно інтонувати речення з

однорідними членами; розставляти розділові знаки між однорідними

членами, з'єднаними сполучниками а, але, і; розвивати творчі вміння

реконструювання двох простих речень на одне з однорідними членами,

відтворювати деформований текст із реченнями з однорідними членами; за

допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти

морально-етичному розвиткові особистості.

 

Правопис: кома між однорідними членами речення.

 

Внутрішньопредметні зв'язки:

 

Лексикологія: засвоєння нових слів, добір синонімів, робота з тлумачним

словником.

 

Орфоепія: формування вмінь правильного наголошення слів.

 

Граматика: способи вираження означення, додатка й обставини різними

частинами мови.

 

Культура мовлення і стилістика: додержання правильної інтонації в

реченнях з однорідними членами.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

ХІД УРОКУ

 

I. Організаційний момент

 

II. Мотивація навчальної діяльності

 

Психологічна настанова й внутрішня мотивація щодо вивчення теми «Речення

з однорідними членами». Ознайомлення учнів із ходом навчальної

діяльності.

 

III. Повідомлення теми, мети й завдань уроку. Оголошення епіграфа уроку

 

Як тебе прославити, рідна земле?

 

Не одною квіткою звалювати, не одним кущем чи деревом, а всю тебе

показати,— широку, прекрасну й родючу?

 

(К. Білокур)

 

IV. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок п'ятикласників

 

Робота з текстом (спостереження над реченнями з однорідними членами у

зв'язному висловлюванні)

 

> Прослухати текст. Визначити тему й основну думку висловлювання.

Дібрати до тексту заголовок.

 

Благословенним і чарівним уважається той край, де барвінок росте. А

росте він у Карпатах, Лісостепу, Західному Поліссі, переважно в дубових

та дубово-грабових лісах.

 

Прекрасна, осяйна це рослина. Вічнозелений чагарничок на постійно

ввійшов у побут, звичаї та обряди нашого народу. Коли розливалися

весняні води, дівчата на Україні починали співати веснянки. Наставала

радісна, бентежна пора оновлення в природі, воскресіння зелен-квіту,

пробудження нових почуттів у людських серцях, надій і сподівань. І серед

пісень цієї пори — чимало про барвінок.

 

Рослина ця не тільки декоративна, пісенна, а й цілюща. Згадки про її

лікарські властивості сягають сивої давнини. Барвінок був відомий

античним лікарям (А. Кондратюк).

 

> Пригадати з уроків української мови в початкових класах, які члени

речення називаються однорідними. Виписати з тексту речення з однорідними

членами. Визначити їх вид (означення, додаток, обставина).

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ