Урок
Людські чесноти
Тема: Людські чесноти.
Мета: Розширювати знання учнів про людські чесноти. Формувати навичок
культурної поведінки; дружні відносини між людьми. Розвивати вміння
аналізувати та робити висновки. Виховувати бажання дотримуватись високих
морально-етичних норм, прагнення виробити у собі кращі людські якості:
працелюбність, чуйність, делікатність, милосердя.
Обладнання: Малюнок мудреця, макет дерева, листочки із заповідями.
Хід уроку
І. Організаційна частина
Вітання гостей
Ми Вам рад, люди добрі!
І вітаєм щиро Вас.
І запрошуєм ласкаво
На урок в четвертий клас.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Підручник с. 21-22.
Назвіть людські чесноти.
Що означає, шанобливо ставитись до себе і до інших?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Вступне слово вчителя. С.36
Твори добро Л.Іванова
Ти добро лиш твори повсюди,
Хай тепло твої повнить груди.
Ти посій і доглянь пшеницю,
Ти вкопай і почисть криницю,
Волю дай. Погодуй пташину,
Приласкай і навчи дитину,
Бо людина у цьому світі
Лиш добро повинна творити.
Отже, девіз уроку: Твори добро!”
Сьогодні до нас н урок завітав професор Академії людських чеснот – Мудра
Сова. Він буде нас навчати, давати цікаві завдання, розповідати різні
історії. Професор дуже прагне допомогти нам виробити в собі кращі
людські якості: працьовитість, чуйність, щедрість, чемність, сміливість,
відповідальність.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Робота з підручником.
Опрацювання вірша Л.Забашти “Людина починається з добра”.
Прочитайте вірш вголос.
Яка основна думка вірша?
Як ви її розумієте?
Поясніть слова “вища правда”.
Що відрізняє людину від тварини? (мова, мислення, праця).
Розповідь учителя.
Все у світі здобувається людською працею, зводяться будівлі, будуються
заводи, фабрики, вирощується хліб і до хліба. І все це для людини, щоб
вона була сита, здорова, весела і щаслива. А без труда нема плода, – так
каже народна мудрість. Та для такого, щоб усе це було на землі, люди
трудились віками, праця і зробила людину розумною.
Робота зі “Скарбничкою мудрості”.
Згадайте прислів’я про працьовитих і лінивих. Чого вони вчать, що
висміюють?
Без охоти нема роботи.
Маленька праця краща за велике безділля.
Хочеш їсти каліф, не сиди на печі.
Праця годує, а лінь марнує,
Навчання і труд поруч ідуть.
Лінивому завжди ніколи.
Яку людську чесному ми оберемо для себе?
Працьовитість.
Створення проблемної ситуації.
Як ви оціните бездіяльність старших дітей і перехожих? (Байдужість)
Як би ви вчинили на їх місці?
Фізкультхвилинка.
Встаньте, діти, посміхніться.
Землі нашій поклоніться.
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
Венерном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
Робота з підручником.
Опрацювання оповідання В. Сухомлинського “Байдужість”.
Прочитайте мовчки
Чому оповідання так називається?
У чому проявилася байдужість хлопців?
Як ще можна оцінити вчинок підлітків? (хуліганство)
Придумайте інший можливий хід подій.
Читання в особах.
V. Робота в зошитах (с.2.)
VІ. Закріплення знань, умінь і навичок.
Розв’язування морально-етичних завдань.
Професор у своїй скриньці приніс нам задачі не на додавання, а на
людяність.
Як вчинив Сергійко?
Як можна назвати поведінку однокласників Оленки?
Чи можна сказати, що Петрик допитливий хлопчик? (Він просто невихований)
Чому?
Невже жаба дорожча за дружбу?
“Співчуття до тварин настільки пов’язане з доброю натурою, що можна
напевне стверджувати: “Той, хто жорстви до тварин, не може бути добрим”.
– писав Жак Поль.
Складання дерева життя.
Перед вами макет дерева. Воно сухе і мертве. Зараз ми вдихаємо в нього
життя і силу. У вас на партах заповіді життєтворця, написані на
листочках, дерева. Прочитайте їх і прикріпіть листочок. (Діти беруть
листочки, читають заповіді, прикріплюють до дерева).
Наше деревце затріпотіло зеленим листячком від ваших добрих сердець і
тепли слів.
Заповіді с. 32
3. Робота з кулькою.
Ось у мене червона кулька. Вона символ небезпеки.
На смужці паперу напишіть свої шкідливі звички, негативні риси
характеру, які вам н подобаються, заважають жити. Скрутіть смужки.
Опустіть в кульку. Давайте міцно їх зв’яжемо і викинемо н смітник, щоб
більше ніколи до них не поверталися.
VІІ. Підсумок.
Чого навчилися на уроці?
Що вам найбільше запам’яталося?
Яку чесноту хочете виробити в собі?
Чого позбутися?
Бажаю вам, щоб сонце усміхалося до вас, люди привітно зустрічали, а
деревце – це радісно тріпотіло листочками. Будьте життєтворцями.
VІІІ. Домашнє завдання.
Підр. с. 22-23 – давати відповіді на запитання підручника.
PAGE
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter