UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
Назва“Марія”Уласа Самчука. Образи твору, вмотивованість вчинків Марії, Корнія, Гната (реферат)
Авторdimich
РозділЛітература українська, література України
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось19099
Скачало662
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Реферат з української літератури

 

Тема:

 

“Марія”Уласа Самчука. Образи твору, вмотивованість вчинків Марії,

Корнія, Гната (урок).

 

Мета: простежити, як на прикладі персонажів роману Уласа Самчука життя

українських селян, проаналізувати символічність образів-персонажів;

розвивати критичне мислення, уміння аналізувати; виховувати почуття

поваги до українського народу

 

Обладнання: схеми, таблиці, додаткова література, ілюстрації учнів.

 

Тип уроку: урок поглибленого аналізу художнього тексту.

 

Випереджувальне завдання:

 

намалювати портрети персонажів чи малюнки певних подій;

 

скласти ікебану, яка б нагадувала образ чи образи, що вам сподобались.

 

Хід уроку

 

I. Актуалізація. Повідомлення теми, мети уроку

 

Учитель. У романі «Марія» Улас Самчук створив цілий ряд яскравих

оригінальних персонажів. Багато з них є втіленням певної авторської

ідеї, є символом.

 

Наше завдання - з'ясувати, яку думку, ідею хотів донести автор,

створивши ці образи.

 

Словникова робота

 

Символ - це художній образ, який умовно відбиває яку-небудь думку, ідею,

почуття і т. ін.

 

II. Усвідомлення змісту

 

Учитель. Центральний персонаж твору - Марія. Усі сюжетні лінії

переплітаються навколо цього образу.

 

У житті Марії чергою проходять сонячні та похмурі дні. Працюючи над

аналізом образу, ми визначимо і запишемо ці дні в подані схеми.

 

Робота з текстом

 

Робота в групах

 

Учнів об'єднуємо у групи. Кожна група аналізує один образ.

 

Завдання для першої групи

 

- Якими були перші дні Марії? Як пройшло її дитинство? Знайдіть у тексті

слова про початок життя Марії.

 

- Хто навчив Марію з повагою ставитися до землі? Чи керувалася вона цією

наукою у своєму господарстві?

 

- У яких рядках говорить письменник про прагнення Марії до науки, знань?

Чи вдалося Марії дати освіту своїм дітям?

 

- Чому Марія виходить заміж за Гната? Чи міг цей шлюб бути щасливим?

 

- У чому бачила Марія щастя? Як боролася за нього?

 

- Якою матір'ю була Марія? Чи можна назвати її берегинею домашнього

вогнища?

 

- Як сприйняла Марія революцію і прихід до влади більшовиків? Як

оцінювала їх дії?

 

- Які біди принесла нова влада в дім Марії?

 

- Чи можна назвати Марію жінкою з сильним характером? У чому це

проявлялося?

 

- У чому образ Марії є типовим для жінок того часу, і у чому полягає

оригінальність цього образу?

 

Підсумок учня

 

Головна героїня твору носить біблійне ім'я Марія. Як і Матір Божа, Марія

пройшла складний життєвий шлях.

 

Хоча доля Марії досить типова для сільської жінки того часу, усе ж автор

зумів створити оригінальний образ сильної жінки. її життя схоже на життя

тисячі сільських жінок. Та ж важка праця біля землі, ті ж пріоритети,

такі ж погляди. Усі свої зусилля спрямовує вона на створення сім'ї, на

добробут.

 

Вирізняє Марію сила характеру. Цілеспрямована, вона точно знає, що їй

потрібно для того, щоб стати щасливою. Марія вперто змінює свою долю, і

доля здається, тому що любить трудолюбивих і впертих людей.

 

Перші її дні - сонячні, наповнені світлом та теплом. Марія - бажана

дитина в батьків, про неї дбають і люблять. Та світлі дні швидко минають

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ