UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
Назва Заняття з мовленнєвого спілкування у дошкільній старшій групі з розділу “Словникова робота”, тема: “Квіти” (реферат)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось5363
Скачало195
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Реферат НА ТЕМУ:

 

Заняття з мовленнєвого спілкування у дошкільній старшій групі з розділу

“Словникова робота”, тема: “Квіти”

 

 

Програмовий зміст: систематизувати знання дітей про різновиди світу

квіткових рослин; збагатити словник словами – назвами квітів, кольорів;

розвивати зв’язне мовлення; розвивати логічне мислення.

 

Виховувати естетичний смак, любов і бережне ставлення до природи.

 

Матеріал: грамзапис “Вальс квітів” П. Чайковського, композиції з квітів,

засушені квіти у полотняних торбинках, картинки із зображенням квітів.

 

Попередня робота: розглядання ілюстрацій, екскурсій в природу (на луг, в

парк, в сад); заучування віршів, пісень про квіти; заучування загадок;

малювання на тему “Квіти”, опрацьовування книжечки Б.Вовка “Квіти”.

 

Хід заняття

 

Під музику діти милуються композиціями із квітів.

 

Вправа “Продовжуй речення”

 

Коли милуємося красою квітів...

 

Підсумок: квіти прикрашають наше життя.

 

Д/г “Садівник”

 

Мета: правильно назвати квітку і розповісти про неї; утворити

прикметники від іменників.

 

Підсумок: квіти ростуть у саду (садові), на луках (польові), на полянах

у лісі (лісові), у воді (водяні),

 

Читання дітьми віршів про квіти (М.Пономаренко “Кульбабки”, М.Познанська

“У квітів сьогодні свято”, К. Перелісна “Пролісок”, “Фіалка”,

М.Понанська “Конвалії”, М.Лит винець “Зацвіли ромашки”) за бажанням.

 

Гра “Відгадай квітку за кольором”

 

Психогімнастика: раз – і ви уже не діти, а чудові діти-квіти!

 

Гра “Вибери слово”

 

Мета: з чотирьох поданих слів вибрати зайве, пояснити, чому воно зайве:

 

Слова: троянда, мак, береза, чорнобривці, бегонія, фікус, кульбаба,

примула, лілія, мальва, квасоля? пролісок.

 

Завдання: назвати квіти які “лікують”.

 

Гра “Відгадай за запахом” визначити на нюх чебрець, чорнобривці,

звіробій.

 

Правила поведінки в природі

 

Які квіти занесено в Червону книгу?

 

Гра “Кожній квіточці – її листочок”: на індивідуальних картках

намальовано квіти і листочки. Завдання: з’єднати кожну квіточку з своїм

листочком.

 

Хоровод “Віночок”

 

Народна мудрість говорить: “Щоб навчитися говорити, треба говорити”.

 

Перед собою я поставила завдання: навчати дітей активно користуватися

усним мовленням як засобом спілкування, знаряддям мислення; допомогти

малюкам відкрити себе, шлях до самого себе, до свого таланту, створити

своє сонце. Таким сонцем для них має бути рідне слово, дух рідної

материнської мови.

 

Творчість у мовленні, це:

 

словотворення

 

віршування

 

творче розповідання (за уявою, за серією картинок, перевтілення і т.п.)

 

Що сприяє розвитку творчої особистості:

 

слухання мови дорослих (літературної)

 

$

 

6

 

м

 

$

 

м

 

ьклорних та літературних творів

 

дозування, повторення занять;

 

умови проведення (зміни пози дитини, поєднання мовленнєвої діяльності з

руховою);

 

цікаві ігри-драматизації.

 

Активні методи і прийоми:

 

створення ігрових ситуацій;

 

спонукання до активних дій;

 

моделювання

 

спостереження

 

“авторське крісло”

 

конструювання слів і речень;

 

багаторазове чітке повторення

 

Творчі завдання початків поетики:

 

придумування одно корінних слів (ліс – лісник, лісовик, лісничка);

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ