UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваОбрази п\'єси «Хазяїн»: Феноген, Ліхтаренко, Зеленський, Золотницький, Калинович (реферат)
Авторdimich/ukrreferat.com
РозділЛітература українська, література України
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось25841
Скачало1671
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Реферат на тему:

 

Образи п'єси «Хазяїн»: Феноген, Ліхтаренко, Зеленський, Золотницький,

Калинович.

 

Мета: розкрити значення цих персонажів для змалювання образу Пузиря,

викрити їх аморальність, лицемірство, здатність до шантажу і злодійств;

розвивати навики характеристики персонажів, творчі здібності учнів;

виховувати в них розуміння загальнолюдських цінностей.

 

Обладнання: текст п'єси, плани-опори.

 

ХІД УРОКУ

 

I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, ЗАВДАНЬ УРОКУ

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

 

Запитання до учнів.

 

1. Визначте основні конфлікти і тему п'єси Івана Карпенка-Карого

«Хазяїн».

 

2. Дайте загальну характеристику образу Пузиря.

 

3. Наведіть цитати, які виразно висвітлюють ту чи іншу рису характеру

Пузиря.

 

4. Які художні прийоми гумору та сатири застосовує автор? (Комізм

ситуацій, мова героїв, їхніх зовнішній вигляд, дії та вчинки, побут.)

 

5. До якого висновку підводить нас автор? (Жити на землі треба чесною

працею, підступність, шахрайство будуть обов'язково покарані.)

 

ІІІ. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

 

1. Бесіда з учнями.

 

1) Назвіть і охарактеризуйте управителів Пузир».

 

2) Хто такий Феноген? Де взялися в нього гроші на придбання маєтку? ч

 

3) Які наслідки шахрайського співробітництва Феногена і Ліхта-ренка? (II

дія, 12 ява.)

 

4) Хто такий Золотницький? У чому його відмінність від Пузиря?

Охарактеризуйте його економічне становище.

 

5) Чи могло втручання Соні кардинально змінити становище робітників?

 

6) Хто такий Калинович? Які в нього ідеали, погляди на життя?

 

7) Як сам автор ставиться до ліберальної інтелігенції і в чому це

виявляється?

 

2. Робота з текстом.

 

(Учні відповідають на поставлені в ході бесіди запитання, цитують

відповідні місця з тексту твору.)

 

1) Бліц-опитування учнів:

 

а) Коли було написано п'єсу «Хазяїн»?

 

б) Визначте тему п'єси.

 

в) Яка це п'єса за жанром?

 

г) Назвіть основні конфлікти п'єси.

 

ґ) Назвіть управителів Пузиря.

 

д) Від чого застерігає п'єса? є) Що таке комедія?

 

є) Назвіть засоби комічного в п'єсі.

 

2) Заслухати учнівські відгуки про ставлення персонажів п'єси до честі.

 

Честь — сукупність вищих моральних принципів, якими людина керується у

своїй громадській і особистій поведінці; повага, пошана, визнання

кого-небудь, чого-небудь — те, що дає право на шану, повагу, визнання.

 

3. Значення мови для характеристики персонажів.

 

4. Порівняльна характеристика Феногена і Ліхтаренка.

 

1) Феноген — «права рука хазяїна», Ліхтаренко — найспритні-ший економ.

 

2) Для обох перебування на службі у Пузиря — місток до здобуття власної

економічної могутності.

 

3) Риси характеру, які наближають їх до Пузиря:

 

безчесність; бездушність;

 

несправедливість; жорстокість.

 

4) Феноген:

 

а) головна індивідуальна риса — лицемірство;

 

б) найзаповітніша мрія — багатство;

 

в) хабарництво.

 

5) Ліхтаренко:

 

6

 

N

 

P

 

љ

 

ћ

 

ў

 

в

 

6

 

J

 

љ

 

д

 

ћ

 

ірить, а діє сміливіше, нахабніше;

 

б) привласнює чуже відверто;

 

в) хижацька вдача, цинізм економа.

 

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

 

Заслухати підготовлене сильним учнем повідомлення «Значення п'єси

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ