.

Додавання та віднімання у межах 10. Закріплення (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
434 5042
Скачать документ

Реферат на тему:

Додавання та віднімання у межах 10. Закріплення (урок).

Тема: Додавання та віднімання у межах 10. Закріплення.

Мета: Закріпити вміння учнів розв’язувати прості задачі у межах 10.
Закріплювати вміння порівнювати числа. Удосконалювати навички усного
рахунку.

Виховувати дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: Сюжетні малюнки до «Казки весняного лісу». Макет розбірної
веселки.

Індивідуальний матеріал. Сигнальні картки «Проміння Кульбабка», набіг
геометричних фігур.

Хід уроку.

І. Організаційна частина

Діти, ось ми і знову разом після вашого відпочинку. Попрощались у
березні і зустрілись у квітні. Це куди подівся сніг з гірки біля дому?

Він струмочками побіг, не догнати нікому.

Наша бала снігова сумувала, звісно,

Обернулася струмком і втекла до лісу,

Кому розтанула бала снігова? (Прийшла весна), Так, діти, прийшла весна.
Принесла вона нам ясне сонечко, легкі хмаринки, а теплий вітерець
прислав нам човники.

ІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

Пустим човники в стурмок,

Понесе він їх в лісок.

2. Лічба предметів. Співвіднесення числа з кількістю предметів.

Самі станемо рядком

Та й підемо за струмок.

Швидко він біжить, гуде,

Нас до лісу доведе.

От і опинились ми на узліссі. Про що треба пам’ятати, коли гуляєш по
лісу? Ліс треба берегти. По лісу ходи – під ноги гляди). Що в ньому
цікавого. (Перші квіти, птахи повернулись, комахи прокинулись від
зимового сну).

Ой, діти, подивіться, хто він ляку так тремтить і на нас швиденько
мчить? (Зайчик)

Чого він такий переляканий? Від кого тікає?

(Мабуть, від Лисички або від вовка).

Спитаємо у вербички.

Вербичка. Я росту у верболозі

Дні і ночі роню сльози

Ви сльозинки позбирайте

І загадку відгадайте.

Зберемо краплинки – сльозинки і дізнаємось, кого злякався зайчик.

1 2 5 3 6 4 7 8 9

10 9 8 …………….

Вірно, діти, зайчик злякався бджілки. А чому бджілка з’явилась у лісі?
(З’явились квіточки).

Відгадайте, які перші квіти розцвіли на лісовій галявині?

А) Я найперший зацвітаю синім цвітом серед гаю

Відгадайте, що за квітка, бо мене не стане влітку (Пролісок).

Скільки пролісків ви знайшли? (Вісім) Якою цифрою позначимо вісім?

Б) Ніби сонечка маленькі посідали на землі. (Кульбаби)

Скільки кульбабок звилось на галявині? (9)

Якою цифрою позначимо число 9? (Показують цифру. Порівняйте числа 8 і 9
(82 † I iiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ? ? ? ?ьки дощик прошумів На лужком, на лісом Хтось у небі рушничок Вишитий розвісив. Що за рушничок з’явився у несу? (Веселка) Так, це веселка. Хто ж розвісив рушничок? (Сонечко) Полічіть, скільки смужок з веселки? (Сім) Давайте їх розглянемо. Не встигли! (Веселка розсипалась). Розсміялася хмаринка, Не веселку наскочила Розкидала на частинки Сама далі полетіла. Допоможемо сонечку зібрати веселку. а) Червону смужечку підібрав їжачок. Він пропонує вам розв’язати задачку. Один, два, три, чотири, п’ять Вийшли їжаки гулять. По них двоє підійшли, Скільки стало їх, скажи? (7) Якою дією розв’язується задача? (Дією додавання) Запишіть розв’язання задачі в зошиті. 5+2=7 (їж.) б) зелена смужечка опинилась у сороки. Розв’яжемо другу задачу. Вісім сорок прийшло на урок. Двоє сорок не знало урок. Скільки сорок знало добре урок? Знайдіть розв’язання задачі серед прикладів : 8+2 8 – 2 в) На лісовій стежинці з жовтою смужечкою нас зустрічає зайчик. От що він побачив у лісі. Десять лисичок сиділо під дубком, П’ять лисичок пішло від них рядком, Чотири побігло у жмурки пограти, Скільки за лишилось їх треба сказати? (1) На яку дію ця задача? (Віднімання) Запишемо розв’язання задачі в зошитах і на дошці. 10-5-4=1 (л.) г) Фізкультхвилинка. А на дубі смужка синя, Хто нам звідки її скине? Ведмежатко може зняти, З ним нам треба танцювати. Руки вбік, вгору, вниз! 1,2,3 – не помились Ми в долоні хлоп-хлоп-хлоп Ми ніжками топ-топ-топ Д) Зелена смужечка зависла на ялинці. Смужку білка нам дістане, якщо ми зберемо їй горішки і гриби. Білченята – пустунці по гілках стрибали У горішки, і грибки швидко позбивали Треба всі нам їх збирати І на місце поскладати Запишіть приклади разом з потрібними знаками + або - : 9 … 5 = 4 7 … 5 = 2 9 … 2 = 40 8 … 6 = 2 6 ... 3 = 9 1 … 6 = 7 е) Вісім дятлів, шість синиць Сидять на берізці. Кого більше, порівняйте І скажіть, на скільки? Як порівняти кількість дятлів і синиць? Яке число отримали? (Два) Блакитна смужечка наша. є) Сьома смужечка у Лисички, а з нею трапилась біда. Ось від неї записка на пеньочку: Я – Лисиця, так крутилась На шматочки розлетілась Ви мені допоможіть, Із шматків мене складіть. З яких фігур ми повинні скласти лисичку? ( з квадрата та ромба). До роботи. діти! Хто швидше в парах це зробить? От і зібрали ми всі смужечки веселки. Допоможемо сонечку розвісити їх. В якому порядку у веселки вони розташовані? (Червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий). Краще запам’ятати кольори веселки та їх порядок вам допоможе таке речення: Чарівнице – Осінь Жартує, Зеленій Берізці. Сукню фарбує. Початкові букви кожного слова нагадають вам про назви кольорів веселки. ІІІ. Підсумок уроку Що ж цікавого ми знайшли у лісі? Чого навчалася під час нашої прогулянки? Давайте покличемо сонечко, заспіваємо пісню « Вийди, вийде, сонечко» Сонечко виглянуло з-за хмарки.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
