Реферат на тему:
Додавання та віднімання в межах 4. Квадрат, складання з лічильних
паличок
Мета: удосконалювати навички розв’язування, прикладів на додавання та
відніманні в м. 4, записувати приклади на дошці і в зошитах, складати
квадрат з лічильних паличок, закріпити вміння писати цифру 4, розрізняти
вивчені цифри, розвивати мислення. пам’ять, корегувати увагу. Виховувати
інтерес до математики.
Обладнання: ілюстрації до казки «Червона Шапочка», малюнки, предметні
картинки, набір паличок.
Хід уроку
І. Загально-корекційний етап.
1. Організація класу.
– Доброго ранку! (Доброго дня!)
Кажете ви і кажу це вам я.
Рада. Що всі ви веселі, здорові, усміхнені.
Значення на уроці у нас все буде добре.
2. Нервово-психологічна підготовка.
– Діти, ви чуєте ще хтось іде. Це казка спішить на урок, назустріч їй
зробимо крок.
Сьогоднішній урок математики – незвичайний. Ми будемо вчитися лічити,
подорожуючи казкою То ж уважно слухайте.
Старенька бабуся у лісі жила
Гостинці для неї онучка несла.
Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?
Яка казка ця зветься? Хто б відповів?
То хто, дітки, поведе на до бабусі казковим лісом?
Червона Шапочка.
Заплющіть очі! Прислухайтесь!
(Лунає чарівна казкова мелодія. На дошці вивішую малюнки до казки)
Діти, розплющіть очі. Де ми?
У казці. (Звертаю увагу на малюнки)
З Червоною Шапочкою та мешканцями казкового лісу ми зустрінемось і разом
з ними виконаємо завдання сьогоднішнього уроку.
ІІ. Основний етап.
1. Повідомлення теми і мети уроку.
– Повторимо додавання і віднімання в межах 4, складемо квадрат з
лічильних паличок. При цьому слід виявити старанність, бути активними,
уважними.
2. Усний рахунок.
– Першим нас на дорозі зустрічає Горобчик. Він нещодавно навчився
рахувати. Перевіримо його знання. Ось які він рахував: Послухайте:
1…3…5.
А як же Горобчику виконати завдання, коли він ще не ходить до школи у 1
клас? Допоможемо йому:
а) пряма та обернена лічба в межах 4;
б) порядкова лічба;
в) яке число іде за числом 1, 2,3, пере 2,3, сусідів числа .
6
L
oe
Fr’
U
6
oe
Fr?eB
’
U
yyyyyyyyyyynnnannnnnnnnnnn
?-”Aob – ooeeeUeeeeoooooooooooooooo
&
Писати Горобчик не вміє, а ми покажемо йому, як ми вміємо ще й красиво
писати.
г) конкурс «Цифри – красуні» (2 рядочки цифри 4).
За активну і старанну роботу Горобчик приготував вам подарунки – задачі.
1. Каже мати-квочка :
В мене ц синочки і 2 дочки?
(скласти приклад і записати на дошці в зошиті 2+2=4)
2. На березі біля криниці
Їли зернята 4 синиці
Поїла і полетіла 1 синиця
Скільки птиць біля криниці?
(4-1=3)
Залишимо Горобчика нехай перепочине, а нам теж слід відпочити.
3. Фізкультхвилинка
Ми лісочком йшли
Грибочок знайшли
Нагнулись, підняли
У кошик поклали
І далі пішли.
(Під музику з руками)
4. Робота на задачею.
Червона Шапочка несла у кошику 2 пиріжки з вишнями і 2 пиріжки з
яблуками. Скільки всього пиріжків несла дівчинка?
Повторюю умову задачі.
Яке питання до задачі.
Про що задача? То скільки пиріжків з вишнями? Скільки пиріжків з
яблуками?
Що потрібно зробити, щоб дізнатись скільки всього?
Записати приклад: 2+2=4.
5. Геометричний матеріал.
В казковому лісі ми зустріли весело і доброго Вовка (мал..) Він пообіцяв
не їсти бабусю в тому році, якщо ми виконаємо його завдання.
(На дошці накреслено квадрат на аркуші)
Вовк не знає, яка це геометрична фігура? Допоможіть.
А які ви знаєте геометричні фігури? Складіть квадрат. Скільки потрібно
взяти паличок? (4)
(Повторити кольори)
ІІІ. Заключний етап.
6. Гра «Веселий мисливець»
Ви сьогодні добре виконували завдання і за вас радію, а це радіє ось це
цей мисливець (показую малюнок).
Хто знайде на малюнку цифри і покаже?
7. Підсумок уроку.
Ну що ж наша Червона Шапочка прийшла до бабусі, а допомогли в цьому, ви,
малята, ваша старанність. уважність, кмітливість.
Тут і казочці кінець, а хто слухав той молодець.
Червона шапочка нагороджує всіх призом.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter