UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваДанченко О. «Малий помічник» (урок читання)
АвторPetya/www.ukrreferat.com
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2578
Скачало314
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Данченко О. «Малий помічник» (урок читання)

 

Мета: Ознайомити дітей із творчістю О.Донченка, зокрема опрацювати

оповідання «Малий помічник»; вчити дітей читати в особах, дотримувати

інтонацію у реченні; формувати навички переказу, збагатити словниковий

запас.

 

Розвивати зв’язне монологічне мовлення, мислення. Увагу, пам’ять.

 

Виховувати повагу до батьків, до старших, любов до праці.

 

Тип уроку: Комбінований.

 

Обладнання:

 

Хід уроку: План уроку

 

І. Організація класу до уроку.

 

1.1. Привітання з учнями.

 

1.2. Перевірка готовності учнів до уроку.

 

1.3. Перевірка психології готовності учнів до уроку.

 

ІІ. Мовна розминка.

 

Вч.: Діти, чи любите ви чистомовки?

 

Так!

 

Ось їжачок, приніс нам одну з них. Давайте зачитаємо її всі хором.

(читаємо чистомовку).

 

Ди-ди-ди – дай напитися води.

 

Жа-жа-жа – ми знайшли вужа.

 

Жи-жи-жи – ти мені допоможи.

 

За-за-за – гарна в діла коза.

 

Лі-лі-лі – літом живу в селі.

 

Лю-лю-лю – я тварин люблю.

 

Вч.: Діти, а тепер, ви повинні самі підібрати останнє слово за змістом і

римою.

 

Ма-ма-ма – наближається… (зима)

 

Ня-ня-ня – ось кудлате… (каченя)

 

Ни-ни-ни – в зоопарку є… (слони)

 

Ра-ра-ра – у лисиці… (пора)

 

Ру-ру-ру – розпочнемо разом… (гру)

 

Та-та-та – відчиняйте…. (ворота)

 

Ти-ти-ти – висока… (лети).

 

Вч.: Молодці, діти, ви були активними і кмітливими, їжачок вами

задоволений. Отримайте від нього яблучка. (нагородження найактивніших).

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 

3.1. Перевірка д/з.

 

Вч. Діти, їжачок хотів би дізнатися, що вам було задано на д/з. Хто

скаже?

 

Уч.: На д/з нам було задано читати і переказувати оповідання М.Стеценка

«Чого вода солодка».

 

Вч.: Молодець. Сідай будь-ласка. А давайте зачитаємо його по-порядку

парта за партою(діти читають оповідання), щоб і їжачок дізнався. Про що

у ньому розповідається.

 

- Діти, то про кого йде мова у оповіданні?

 

(відповіді дітей)

 

- А яких дійових осіб ви запам’ятали?

 

(відповіді)

 

- Чому дідусь взявся корчувати пеньки?

 

(відповіді)

 

- А що робив Митько, коли дідусь пішов по тачку?

 

(відповіді)

 

- Що сказав Митько, коли після нелегкої праці напився води. І чому саме

він так сказав?

 

(відповіді)

 

3.2. Підсумок.

 

Вч. Молодці діти: А хто перекаже нам коротко зміст оповідання?

 

(учні переказують)

 

Вч. Діти, а давайте послухаємо, що каже їжачок. Ой дітки, він каже, що

ви дуже гарний клас, що ви дуже чемні.

 

ІV. Вивчення нового матеріалу.

 

4.1. Повідомлення теми і мети уроку.

 

Вч.: Діти, а чим ви займаєтеся дома?

 

(відповіді)

 

- Молодці. Отже і тема нашого сьогоднішнього уроку звучить так:

О.Донченко: «Малий помічник». Але їжачок хотів би в кінці уроку

дізнатись відповідь на таке запитання:

 

4.2. Робота над оповіданням «Малий помічник».

 

4.2.1. Ознайомлення дітей із творчістю О.Донченка.

 

Вч.: Діти, О.Донченко видатний український письменник, який написав

багато оповідань. І сьогодні ми познайомимося з одним із них, яке

називається «Малий помічник».

 

4.2.2. Словникова робота.

 

Вчт.: Але перш, ніж ми прочитаємо його, давайте розберемо важкі та

незрозумілі слова. Перше слово – моторошну – страшну.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ