UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваМетодика роботи з друкованими наочними посібниками (урок)
АвторPetya/www.ukrreferat.com
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось4027
Скачало240
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Методика роботи з друкованими наочними посібниками (урок)

 

Мета. Познайомити учнів з різними видами (екран) наочних посібників і

методикою їх використання на уроках природознавства.

 

Виробляти навики у роботі з різними видами наочних посібників, розвивати

творчість, самостійність у підборі посібників. Розкрити значення

використання їх на уроках природознавства.

 

Обладнання. Підручники «Природознавства» 2 і 3 кл програми середньої

загальноосвітньої школи.

 

Таблиці природних зон, д/м «Нафта» гербарії рослин, роз даткові картки.

 

Література. В.П. Городенко «Методика преподавания природознавства» Л.К.

Нарочна «Методика викладання природознавства» ж. «Початкова школа» 80 р.

№40, ст. 42

 

Хід уроку

 

І. Організаційна частина.

 

II. Перевірка домашнього завдання.

 

а) 1. Провести аналіз підручника «Природознавство» 2 кл.

 

2. Провести аналіз підручника «Природознавство» II кл.

 

3. Методика роботи на уроках природознавства з планом і картою.

 

4. Використання на уроках природознавства натуральних наочних

посібників.

 

б) 1. Записати вимоги до уроків.

 

2. Структура комбінованого уроку. Фронтально.

 

1. Що таке урок? Типи уроків з природознавства.

 

2. Методика підведення підсумків спостережень.

 

3. Етапи уроку - екскурсії.

 

4. Які практичні роботи на місцевості в класі природознавству

передбачені програмами.

 

Перевірити виконання практичної роботи.

 

Для вивчення багатьох об'єктів і явищ, недоступних для безпосереднього

сприймання їх у натурі, вчитель використовує й графічні наочні

посібники: картини, таблиці, схеми, кольорові листівки, роздавальні

картки тощо.

 

Потреба в демонструванні графічних наочних посібників зумовлена тим, що

уявлення, які дістають діти тільки з розповіді вчителя або читання

статті і які не закріплені зоровими образами, можуть бути неправильні.

Отже, демонстрування навчальних таблиць і картин, супроводжувані

поясненнями, допомагають створити в учнів образні уявлення про предмети

і явища навколишнього середовища.

 

Стінні картини і таблиці мають такі розміри, що зображене на них видно з

останньої парти. Перед демонструванням їх у класі вчитель повинен

докладно ознайомитися з «Методичними вказівками», що додаються до

комплекту таблиць або картин. В них зазначено, які методи і прийоми

треба використати в роботі з кожною таблицею або картиною, на які деталі

звернути увагу учнів. Роботу з стінними картинами або таблицями можна

проводити на різних етапах уроку. Слід пам'ятати, що пасивне поверхневе

розглядання картини або таблиці учнями не дасть позитивних наслідків ні

в навчанні, ні у вихованні. Щоб підвищити активність роботи з таблицями,

викликати емоції та інтерес, - недоцільно відкривати їх заздалегідь. Під

час бесіди або розповіді тільки в певний момент учитель відкриває

картину й аналізує її.

 

Відомо, що стінні кольорові картини і таблиці аналізуються здебільшого

від загального до окремого. Наприклад, у процесі роботи з картиною

«Осінь» учитель пропонує визначити, яку пору року зображено на картині,

з'ясовує, за якими ознаками учні визначили це. Звертає увагу на суттєві

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ