Конспект уроку з предметно-практичного навчання у підготовчому класі з
теми «Зима. Аплікація»
Мета: Закріпити значення слів сніг, квадрат, трикутник, наклеїти,
червоний, зелений, жовтий, коричневий, синій; ознайомити із значенням
слова підписати; продовжити вчити дітей виконувати роботу за інструкцією
вчителя, звітувати про виконану дію; розвивати увагу, спостережливість;
виховувати охайність, активність та ініціативність при виконанні роботи.
Обладнання: зразок аплікації „Зима”, конверти з різнокольоровими
квадратами та трикутниками; білий папір, клей, пензлик, серветки;
розрізна азбука; опорні таблички.
Словник: папір, квадрат, трикутник, геометричні фігури, жовтий, зелений,
червоний, коричневий, синій, будинок, ялинка, сніг, пензлик, клей,
олівець, серветка, азбука, літери, слово.
Хід уроку:
1. Організація класу до уроку.
Встаньте рівно. Доброго дня.
Сідайте. Надіньте навушники.
– Мишко, що ти зробив? – Я надів
навушники.
– Ваня, як ти мене чуєш? – Я чую
добре.
– Оля, як ти мене чуєш? – Я чую
добре.
2. Знайомство з темою уроку.
Вчитель демонструє учням зразок аплікації „Зима”.
– Подивіться, яка пора року на малюнку? – Зима.
– Чому ви думаєте що зима? – Тому що
йде сніг, холодно.
– Сьогодні ми з вами будемо робити аплікацію
„Зима”. Будемо наклеювати будинок та ялинку.
3. Роздача інструментів та матеріалу.
Вчитель демонструє дітям папір та питає:
– Що
це? –
Це папір.
– Складіть з розрізної азбуки слово „папір”.
Мишко, підведись. Йди до дошки. Склади з
літер слово „папір”(учень виконує завдання на
дошці, інші діти – на робочих місцях).
Діти, які вірно виконали завдання, отримують папір. Після чого
демонструються пензлики.
– Що це? – Це
пензлик.
– Складіть слово „пензлик” з розрізної
азбуки.
– Ваня, підведись. Йди до дошки. Склади
з літер слово „пензлик”.
Після виконання завдання діти зачитують хором слово та отримують
пензлики. Аналогічно робота проводиться з клеєм.
Після цього вчитель бере конверт з геометричними фігурами різного
кольору. Виймає деталі аплікації, запитуючи дітей „Що це?”
– Що це? – Це
квадрат, трикутник.
– Як назвати одним словом? – Геометричні фігури.
? e th ’
?
’
gdIs
– Якого кольору квадрат? – Жовтий, коричневий,
синій.
– Якого кольору трикутник? – Червоний, зелений.
Вчитель роздає дітям конверти з частинами аплікації.
4. Виконання роботи.
Робота виконується за інструкціями вчителя.
– Візьміть жовтий квадрат. Ваня, що ти зробив? -Я взяв жовтий квадрат.
– Візьміть червоний трикутник. Оля, що
ти зробила?
-Я взяла червоний трикутник.
– Візьміть синій квадрат. Мишко, що ти зробив? – Я взяв синій квадрат.
– Складіть з фігур будинок. Владик, що ти
зробив?
– Я склав будинок.
– Приклейте будинок (діти самостійно
приклеюють частини будинку, при необхідності
вчитель допомагає учням).
– Що ви зробили? – Ми
приклеїли будинок.
– Візьміть коричневий квадрат. Оля, що ти
зробила?
– Я взяла коричневий квадрат.
– Приклейте коричневий квадрат внизу.
– Візьміть зелений великий трикутник та
приклейте його зверху коричневого квадрата.
Ваня, що ти зробив? – Я
приклеїв великий зелений трикутник.
– Візьміть маленький зелений трикутник
та приклейте над великим трикутником.
Мишко, що ти зробив? – Я
приклеїв маленький зелений трикутник.
– Намалюйте сніг. Що вам для цього
необхідно?
– Олівець.
– Попросіть олівець. –
Дайте будь-ласка олівець.
– Підпишіть свої роботи (вчитель демонструє
як треба підписувати роботу, діти за аналогією
підписують власні роботи).
5. Підсумки роботи.
Черговий збирає роботи учнів. Вчитель усно оцінює кожну роботу.
– Що ми з вами сьогодні робили. – Аплікацію
„Зима”.
Приклеювали будинок та
ялинку.
– Молодці. Сьогодні усі добре
працювали. Урок закінчено. Зніміть
навушники. Підведіться. Ідіть відпочивати.
Ввечері разом з вихователем діти організовують міні-виставку дитячих
робіт.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter