.

Конспект уроку з предметно-практичного навчання у підготовчому класі з теми «Зима. Аплікація»

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
280 2325
Скачать документ

Конспект уроку з предметно-практичного навчання у підготовчому класі з
теми «Зима. Аплікація»

Мета: Закріпити значення слів сніг, квадрат, трикутник, наклеїти,
червоний, зелений, жовтий, коричневий, синій; ознайомити із значенням
слова підписати; продовжити вчити дітей виконувати роботу за інструкцією
вчителя,  звітувати про виконану дію; розвивати увагу, спостережливість;
виховувати охайність, активність та ініціативність при виконанні роботи.

Обладнання: зразок аплікації „Зима”, конверти з різнокольоровими
квадратами та трикутниками; білий папір, клей, пензлик, серветки;
розрізна азбука; опорні таблички.

Словник: папір, квадрат, трикутник, геометричні фігури, жовтий, зелений,
червоний, коричневий, синій, будинок, ялинка, сніг, пензлик, клей,
олівець, серветка, азбука, літери, слово.

Хід уроку:

 

1. Організація класу до уроку.

 

Встаньте рівно. Доброго дня. 

Сідайте. Надіньте навушники.

 

– Мишко, що ти зробив?                                        – Я надів
навушники.

 

– Ваня, як ти мене чуєш?                                        – Я чую
добре.

 

– Оля, як ти мене чуєш?                                          – Я чую
добре.

 

2.     Знайомство з темою уроку.

 

Вчитель демонструє учням зразок аплікації „Зима”.

 

– Подивіться, яка пора року на малюнку?              – Зима.

 

– Чому ви думаєте що зима?                                   – Тому що
йде сніг, холодно.

 

– Сьогодні ми з вами будемо робити аплікацію

„Зима”. Будемо наклеювати будинок та ялинку.

 

3. Роздача інструментів та матеріалу.

 Вчитель демонструє дітям папір та питає:

 

– Що
це?                                                                  –
Це папір.

 

– Складіть з розрізної азбуки слово „папір”.

Мишко, підведись. Йди до дошки. Склади з

літер слово „папір”(учень виконує завдання на

дошці, інші діти – на робочих місцях).

 

Діти, які вірно виконали завдання, отримують папір. Після чого
демонструються пензлики.

 

– Що це?                                                    – Це
пензлик.

 

– Складіть слово „пензлик” з розрізної

азбуки.

 

–         Ваня, підведись. Йди до дошки. Склади

з літер слово „пензлик”.

 

Після виконання завдання діти зачитують хором слово та отримують
пензлики. Аналогічно робота проводиться з клеєм.

Після цього вчитель бере конверт з геометричними фігурами різного
кольору. Виймає деталі аплікації, запитуючи дітей „Що це?”

 

– Що це?                                                    – Це
квадрат, трикутник.

 

– Як назвати одним словом?                    – Геометричні фігури.

 

? e th ’

?

gdIs

– Якого кольору квадрат?                        – Жовтий, коричневий,
синій.

 

– Якого кольору трикутник?                    – Червоний, зелений.

 

Вчитель роздає дітям конверти з частинами аплікації.

 

4.     Виконання роботи.

 

Робота виконується за інструкціями вчителя.

 

– Візьміть жовтий квадрат. Ваня, що ти зробив?   -Я взяв жовтий квадрат.

 

– Візьміть червоний трикутник. Оля, що

ти зробила?                                                            
-Я взяла червоний трикутник.

 

– Візьміть синій квадрат. Мишко, що ти зробив?   – Я взяв синій квадрат.

 

– Складіть з фігур будинок. Владик, що ти

зробив?                                                                 
  – Я склав будинок.

 

–         Приклейте будинок (діти самостійно

приклеюють частини будинку, при необхідності

вчитель допомагає учням).

 

– Що ви зробили?                                                   – Ми
приклеїли будинок.

 

– Візьміть коричневий квадрат. Оля, що ти

зробила?                                                                
  – Я взяла коричневий квадрат.

–         Приклейте коричневий квадрат внизу.

 

–         Візьміть зелений великий трикутник та

приклейте його зверху коричневого квадрата.

Ваня, що ти зробив?                                               – Я
приклеїв великий зелений трикутник.

–         Візьміть маленький зелений трикутник

та приклейте над великим трикутником.

Мишко, що ти зробив?                                           – Я
приклеїв маленький зелений трикутник.

–         Намалюйте сніг. Що вам для цього

необхідно?                                                             
– Олівець.

 

– Попросіть олівець.                                                –
Дайте будь-ласка олівець.

 

– Підпишіть свої роботи (вчитель демонструє

як треба підписувати роботу, діти за аналогією

підписують власні роботи).

 

5. Підсумки роботи.

 

Черговий збирає роботи учнів. Вчитель усно оцінює кожну роботу.

 

–         Що ми з вами сьогодні робили.               – Аплікацію
„Зима”.                                 
                                                Приклеювали будинок та

ялинку.

–         Молодці. Сьогодні усі добре

працювали. Урок закінчено. Зніміть

навушники. Підведіться. Ідіть відпочивати.

 

Ввечері разом з вихователем діти організовують міні-виставку дитячих
робіт.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
