UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваІван Карпенко-Карий (реферат)
Авторdimich/ukrreferat.com
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось4802
Скачало414
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Реферат на тему:

 

Іван Карпенко-Карий

 

Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом митця, визначити

його роль у розвитку української драматургії і театру; розвивати у

старшокласників навички творчого мислення; формувати громадянські

почуття десятикласників на прикладі життя I. Карпенка-Карого.

 

Види роботи на уроці: усні повідомлення учнів, бесіда, вікторина,

побудова літературного портрета письменника.

 

Хід уроку

 

I. Організаційний момент. Оголошення теми та мети уроку.

 

II. Актуалізація опорних знань.

 

Тематична вікторина:

 

— Хто був організатором першого театру на Русі?

 

— Які вистави ставили студенти Києво-Могилянської академії у XVII-XVIII

ст.?

 

— На базі чого виник «театр корифеїв»?

 

— Хто входив до нього?

 

— Коли виник «театр корифеїв»?

 

— Які драматурги забезпечували репертуар цього театру?

 

— У якому році єдина трупа «театру корифеїв» розпалася? Хто очолив дві

новостворені трупи?

 

(Відповіді: 1) скоморохи; 2) інтермедії; 3) завдяки діяльності

самодіяльних театрів, а також творчості I. Котляревського, Г.

Квітки-Основ’яненки, Т. Шевченка; 4) брати Тобілевичі — Іван, Микола,

Панас — та їх сестра Марія; М. Кропивницький, М. Старицький, М.

Заньковецька та ін.; 5) 1883; 6) М. Старицький, М. Кропивницький, I.

Карпенко-Карий; 7) 1885; першу трупу очолив М. Старицький, другу — М.

Кропивницький).

 

III. Вивчення нового матеріалу.

 

1. Зустріч з I. Карпенком-Карим (учень грає роль письменника,

розповідаючи від його імені про дитячі та юнацькі роки (1845-1865) і

єлисаветградський період: 1865-1883 роки).

 

2. Виступи учнів на основі рефератів (про окремі періоди життєвого і

творчого шляху письменника).

 

Окремі штрихи до виступів:

 

• Хутір Надія — культурно-історичний заповідник, розташований неподалік

від м. Кіровограда (названий він на честь першої дружини I.

Карпенка-Карого, Надії Тарковської, яка, як і чоловік, була завзятим

театралом. Померла вона дуже молодою від сухот. Від першого шлюбу було

четверо дітей: Галя, Назар, Юрій та Ірина. Двох старших дітей батьки

назвали на честь головних героїв драми Т. Шевченка «Назар Стодоля»).

 

• Доля склалася так, що I. Карпенко-Карий був двічі одружений (друга

дружина — Софія Дітковська. Коли Іван Карпович був на засланні в

Новочеркаську, Софія Віталіївна простягла руку підтримки Вона була

талановита актриса, для чоловіка — надійним другом, помічником, мудрим

порадником у творчих справах. Дітям Івана Карповича С. Дітковська

замінила матір. Шанобливо ставилась до пам’яті Н. Тарковської. Написала

спогади про I. Карпенка-Карого).

 

• У Кіровограді і досі знаходиться приміщення театру, на сцені якого

грали корифеї...

 

ж

 

и

 

D

 

X

 

К

 

.

 

|

 

Є

 

и

 

ь», «Наймичка», комедію «Мартин Боруля»). Праця ковалем, а потім у

палітурній майстерні. Нові знайомства. Відвідини місцевого театру.

Приїзд на гастролі в Новочеркаськ трупи М. Садовського).

 

• I. Карпенко-Карий і театр (захоплення театром у юнацькі роки. Перші

виступи на сцені в аматорському театральному гуртку (під час роботи у

Малій Висці та Бобринці). Акторська робота у трупі М. Старицького.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ