UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75836
останнє поновлення: 2016-12-03
за 7 днів додано 13

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЗгубний вплив грошей на вихідців з народу (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось4679
Скачало264
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Згубний вплив грошей на вихідців з народу.

 

Мета: На основі п’єси «Сто тисяч» - однієї з кращих сатиричних комедій

в українській драматургії – навчити учнів характеризувати дійових осіб,

аналізувати драматичні твори; поглибити відомості про драматичний твір,

комедію, як жанр драматичного твору; розвивати у школярів навики роботи

з підручником, творами письменників; виховувати в учнів почуття

ненависті до будь якого шахрайства

 

Тип уроку : Урок систематизації та узагальнення знань

 

Обладнання : Малюнки учнів до комедії «Сто тисяч», кросворд, твори

Карпенка-Карого, портрет письменника, підручник.

 

Методи і прийоми: Диспут, колективна робота над текстом, виразне читання

уривків з п’єси, складання характеристики персонажів.

 

Література: 1.Бандура О. , Волошина Н. Українська література. Підручник

для 8 класу ,-К.: Освіта, 1998.- 384 с.

 

2. Каратай Н.В. Смисл життя в розумінні Герасима Калитки. Все для

вчителя.- №3, 2000р. – с.16-18.

 

3. Карпенко-Карий І. Вибрані твори.- к.: Мистецтво, 1989р. 256с.

 

4. Кусок В. Літературні віршовані кросворди . Все для вчителя .-

№17-18,2005р. – с.61-62

 

5. Падалка Н.І. Вивчення творчості І.Карпенка-Карого в школі. К.:

Рад.школа, 1970.-151с.

 

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент

 

 

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

 

«Велика сила, братці, гроші,

 

З грошима й дурні прехороші,

 

Є в дурня гроші він і пан.

 

Є в нього золотий жупан…»

 

Л. Глібов

 

- Золоті слова сказав Леонід Глібов, а чи відповідають вони нашому

уроку – вирішувати вам і ваші думки з цього питання я уважно слухатиму

в кінці уроку. То ж сьогодні на занятті, розмовляючи з Герасимом

Калиткою, не забувайте про нашу головну мету - дати характеристику цьому

персонажу, розібратися в його людських якостях. Підсумком бесіди буде

перелік основних рис характеру Герасима Никодимовича, які ви повинні

самостійно визначити, уважно слухаючи і роблячи відповідні висновки.

Отож, починаємо.

 

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

 

А для початку давайте розгадаємо кросворд і якщо дамо правильні

відповіді, то прочитаємо назву п’єси, яку ми вивчали протягом кількох

уроків та згадаємо героїв даного твору.

 

На голові очіпок,

 

Спідниця і запаска –

 

Калитчина дружина

 

А ймення їй – Параска

 

Скупий і некультурний,

 

Натура така гидка

 

Усе це все поєднує

 

Хазяїн наш – Калитка

 

Любив він щиро Мотрю,

 

Не пара Пузирям.

 

Був добрим і правдивим,

 

Юнак цей звавсь – Роман

 

«Сто тисяч» - це комедія

 

І трішечки незвична,

 

А все тому, що називається

 

Ця п’єса – сатирична

 

На конюшню і на поле,

 

Молотити, їхати в млин –

 

Все це наймитська робота,

 

Зветься наймит просто – Клим

 

Скупий і жадний дуже,

 

Багатий селянин,

 

Любив він дуже гроші,

 

А звався – Герасим

 

Калитка любив

 

В думках жила земля

 

Він заздрив усі роки

 

Багатству Пузиря

 

Він звався Бонавентуру,

 

Ледачий був і рвач

 

Він врятував Калитку –

 

Зажерливий копач

 

 

- Та як називається п’єса , яку вивчили? Кого ми пригадали?

 

ІV. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу

 

1). Бесіда

 

- Скажіть , які ж ці герої. Дайте їм характеристику.

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ