UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЦіннісне ставлення до однолітків (реферат)
Авторвід користувача сайта
РозділПсихологія, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось11409
Скачало509
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Ціннісне ставлення до однолітків

 

Першочерговим завданням уже для початкової ланки освіти є формування в

кожного школяра відповідного ставлення до людини, визнання її найвищою

цінністю, ціннісного ставлення до однолітків

 

З метою реалізації основних гіпотетичних припущень дослідження вся

виховна робота з учнями проводилася нами в позаурочний час (виховні

години, прогулянки, культпоходи, екскурсії), а також на щотижневих

заняттях з етики. До уваги бралися не лише реакції самих дітей на

запропонований для розгляду та вивчення матеріал про основні складові

ціннісного ставлення до однолітків, а й позиція педагогів і вихователів,

які брали участь в експерименті.

 

«Такий(а) я один (одна)»

 

Заняття (у ході розробки занять використані матеріали Л. Коробко, О.

Бикової)

 

Мета: виявити ступінь розуміння дітьми власної унікальності та цінності;

створити ситуації, в яких одна дитина змінила б думки про рівноцінність

інших людей і відчула би близькість з однокласниками; спонукати дитину

до роздумів про унікальність і цінність людей, свою власну.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

 

Вступне слово вчителя

 

Читання уривка з вірша В. Симоненка «Ти знаєш, що ти людина...».

 

Що означає вислів «бути людиною»? Чи всі ми, люди, однакові? Чому?

 

Виконання завдань

 

а) Визначте етимологію (походження) свого імені.

 

Як звуть кожного з вас?

 

Що означає твоє ім'я?

 

Чи є діти, в яких однакові імена? Але придивіться, чи однакові вони як

люди.

 

Що ви помітили?

 

б) Подивіться один на одного, на себе у дзеркало, на сусіда по парті.

Висновок про унікальність портрета (зовнішності) кожної людини.

 

в) Спробуємо дізнатися разом, чим кожен із нас відрізняється від іншого:

 

Порівняння ваги, зросту.

 

Порівняння почерку.

 

Напиши, як тебе звуть, якесь речення (слово). Потім аркуші перемішаємо.

Спробуйте знайти свій аркуш.

 

Що допомогло тобі це зробити?

 

Гра «Упізнай по голосу».

 

Обирається ведучий, якому зав'язують очі. Діти (3¬5 осіб) підходять до

нього, доторкаються до спини та говорять щось приємне (або називають

його ласкаво). Ведучий має вгадати по голосу, хто до нього доторкнувся.

 

Як ти здогадався, хто до тебе доторкнувся?

 

Розповідь на уяву (або загадування бажань кожним).

 

1) «Уяви собі чарівну країну Доброти. Спробуй розповісти, які люди в ній

мешкають, як вони поводяться, яких правил у житті завжди

дотримуються...»

 

2) «Якби я був чарівником, то я б...»

 

Підсумкова бесіда

 

Як ти розумієш такий вислів: «я - не ти, а ти - не я»? (Згадай усі

завдання, які ми сьогодні виконували.)

 

Що сталося б, якби всі ми були однакові, схожі?

 

Який можна зробити висновок? Як треба ставитись один до одного? Чому?

 

Закінчи речення:

 

«Я особливий (або цінність) для (кого? чого?)...;

 

«Кожен із нас - цінність для (кого? чого?)...»

 

(Варіанти відповідей: «для себе, батьків, оточуючих, країни, планети».)

 

Хто любить і цінує лише себе, той нікого не любить (2-3-й класи)

 

Бесіда (з елементами самооцінки за методикою М. Станчиц)

 

Мета: виявити вміння дітей оцінювати наявність моральних якостей в

однокласників, у самих себе (гра «Світлофор»).

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ