UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЦіннісне ставлення до однолітків (реферат)
Авторвід користувача сайта
РозділПсихологія, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось11428
Скачало509
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

не повинна втрачати почуття

гідності, поваги до себе, до інших.

 

«ПАМ'ЯТАЙ ПРО ІНШИХ». 2-3-ті класи

 

Мета: закріпити розуміння дітьми необхідності бути з людьми ввічливими,

доброзичливими; формувати вміння спілкуватися з різними людьми; сприяти

засвоєнню правил такту та ввічливості; виховувати співчуття, уміння

вболівати за інших людей, рахуватися з їхнім душевним станом; формувати

позитивно-емоційне ставлення до подібного стилю у взаєминах між людьми.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

 

І. Вступне слово вчителя

 

Уявіть собі, що на безлюдний острів потрапила людина. Якщо вона зовсім

самотня на острові, вона може дозволити собі робити все, що їй

заманеться, бо нікому не заважатиме. Але якщо з'явиться хоча б іще одна

людина, тоді кожен повинен поводитися, зважаючи на іншого, - увічливо,

пристойно, люб'язно. І це добре, що нас так багато на планеті, що всі ми

живемо поруч, і тому бачимо не тільки самих себе, а й тих, хто з нами

поряд. Ми повинні жити в мирі та злагоді, простягаючи руку допомоги один

одному, - ось чому ми не маємо права робити тільки те, що нам спаде на

думку, слід завжди пам'ятати про інших.

 

ІІ. Бесіда з учнями

 

а) Про «золоте правило» ввічливості.

 

Чи пам'ятаєте ви, як звучить «золоте правило» ввічливості, здавна

складене людством? («Стався до інших так, як би ти хотів, щоб у тих же

умовах інші ставилися до тебе».) Запишемо це правило: «Як ти до людей,

так само люди до тебе».

 

Для чого люди вивели таке правило?

 

б) Робота над прислів'ями.

 

Прочитай і подумай над змістом записаних на дошці прислів'їв. Чому вони

вчать нас? Які дають поради?

 

Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе.

 

Чого собі не зичиш, і другому не жадай.

 

Не роби комусь, що собі не мило.

 

Може, комусь із вас і довелося в житті переконатися у справедливості цих

слів. Розкажіть нам про це.

 

в) Слово вчителя.

 

Як же навчитися зважати на кожну людину, уміти бачити та розуміти її

душевний стан, проявляти співчуття, доброту, доброзичливість,

тактовність, увагу до оточуючих? Адже все це - ціла наука. Життя вчить

нас цьому на кожному кроці. Але навряд чи вчитель поставить вам оцінку

за ввічливість. Її вам поставити зможуть лише оточуючі, ті, з ким ви

щодня спілкуєтесь. Та зазвичай вони роблять це подумки, про себе.

 

Отже, частіше замислюйтеся над тим, який (яка) я? Як я вчинив(ла)?

 

Допоможе нам у цій справі розгляд життєвих ситуацій, читання оповідань,

віршів, які спонукатимуть до роздумів.

 

Закріплення правил увічливої поведінки з оточуючими.

 

а) Аналіз змісту оповідань морально-етичного спрямування, наприклад, В.

Сенцовського «На кладці».

 

б) Рольова гра (діти заздалегідь знайомляться із казкою В. Губарєва

«Королівство Кривих Дзеркал»).

 

Уявіть собі, що вам до рук потрапило незвичайне дзеркало - чарівне Криве

Дзеркало, за допомогою якого ви легко зможете побачити свої недоліки

(грубість, байдужість, небажання прийти на допомогу іншій людині,

безсердечність, відсутність співчуття й співпереживання тощо). Але це не

все. Ви повинні не тільки побачити свої недоліки, а й уявити, що може з

вами трапитися у Кривому Дзеркалі, якщо ви не схочете їх виправити.

-----> Page:

[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] 8 [9] [10] [11]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ