.

Трикутники (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
308 4627
Скачать документ

Тема: Трикутники

Мета:

узагальнити та систематизувати знання з теми;

розвивати вміння учнів застосовувати знання з теми до розв’язування з
задач;

розвивати творче та логічне мислення;

підвищувати інтерес до геометрії;

виховувати культуру спілкування.

Тип уроку: узагальнення знань та вмінь учнів.

Обладнання: картки плакати з усними задачами, картки з логічними
задачами, малюнки для демонстрації.

Додаткове обладнання:

Над шкільною дошкою висить плакат з висловом:

«Міцні знання з теми «Трикутники»» – це один з ключів до успіху у
вивченні геометрії

ХІД УРОКУ

Вступне слово вчителя.

Вісім параграфів підручника геометрії 7-го класу знайомлять нас з
трикутниками, їх властивостями. Сьогодні на уроці ми узагальнимо і
систематизуємо знання про трикутник, повторимо все, що вивчили, і таким
чином підготуємося до контрольної роботи.

Урок проведемо у форму уроку-бенефісу, а саме – свята Трикутника. А тому
розв’язування задач і весь урок буде хвалою трикутників.

З геометричних фігур найпростішою фігурою є трикутник. Яке означення
трикутника? (відповідають учні).

Релігія стверджує, що трикутник – це символ бога, «яко верховного
геометра». Згідно з біблійними твердженнями, Бог – триликий (Бог – син,
Бог – отець, Бог – святий дух). І не лише трикутник, але й число три
вважають священним.

Наше ж сьогодні свято ведуть три учні (представлення учнів).

Перший учень говорить: «Розпочинаємо свято парадом трикутників».

(Виходять шість учнів з плакатами, на яких зображені трикутники:
рівносторонній, рівнобедрений, різносторонній, гострокутний, тупокутний,
прямокутний.). Перший учень представляє трикутники за сторонами і
кутами, а учні, які показують власне трикутники, дають означення
трикутників і формулюють їх властивості.

Другий учень говорить: «Вся або майже вся геометрія з часів «Начал»
Евкліда спирається на «трьох китах» – трьох ознаках рівності
трикутників. Давайте їх пригадаємо (відповідають учні). А тепер пропоную
усні вправи на застосування ознак рівності трикутників. (Завдання
підготовані на дошці у вигляді відривного календаря, листками якого є
картки-плакати з задачами).

Задача1.

Чи рівні АВС і СРА?

Задача 2.

Чи рівні СNK і KFM?

Задача 3.

Чи рівні АВС і СВО?

hQ

hQ

hQ

hQ

.

\

?

.

V

?

1/4

O

hQ

&

Задача 4.

Чи рівні АВО і РСО?

Задача 5.

Чи рівні КВС і ВКF ?

Розв’язування задач.

Третій учень надає слово учням, які представляють рівнобедрений та
прямокутний трикутники. Вони пропонують свої задачі за готовими
рисунками на дошці. Всі учні записують розв’язання в зошитах.

Кут при основі рівнобедреного трикутника дорівнює 72°. Знайдіть кут при
вершині.

Знайти кут рівнобедреного трикутника, якщо кут при вершині в три рази
більший за кут при основі.

Один з гострих кутів прямокутного трикутника на 34° менший від другого.
Знайдіть ці кути.

У прямокутному трикутнику АВС гіпотенуза АВ дорівнює 38 см, а кут В =
60°. Знайдіть катет ВС.

Групова робота. Клас розділяється на три групи. Кожна група отримує
задачі, над розв’язанням яких міркує вся група (10 хв) з наступним
розв’язанням їх на дошці одним із учасників групи, решта учнів записують
розв’язання у зошиті.

Група перша.

Який трикутник треба взяти, щоб після проведення в ньому одного відрізка
отримати всі відомі види трикутників: рівносторонній, рівнобедрений,
різносторонній, прямокутний, гострокутний?

Група друга

Як провести одну лінію в довільному трикутнику, щоб розділити його на
чотири фігури?

Третя група

Довжина однієї сторони трикутника 6,31м, другої – 0,82м. Яка довжина
третьої сторони, якщо відомо , що вона складає ціле число метрів?

Відповіді до задач:

1. В прямому трикутнику з гострим кутом 30° провести медіану із вершини
прямого кута.

2. вписати коло в довільний трикутник.

3. 6 м або 7м (скористатися нерівностями трикутника).

Демонстрація малюнків-прикладів трикутників.

Перший учень говорить: «Геометричні фігури ми можемо спостерігати скрізь
і навіть у мистецтві» (і наводить приклади на малюнках).

Другий учень говорить: «Проходять століття, але роль геометрії в
архітектурі не зменшилася. Вона як і раніше залишається її «граматикою».
У наш час нових технологій архітектура творить нестандартні архітектурні
форми, пов’язані з трикутником». (Демонструю малюнки).

Підсумок уроку.

Вчитель підводить підсумок уроку та оцінює учнів.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
