UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваХудожнє відтворення голодомору 1933 року як найстрашнішої трагедії українського народу (урок)
Авторвід користувача сайта
РозділСценарії виховних заходів, уроків, свят
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось5170
Скачало569
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок з української літератури

 

Художнє відтворення голодомору 1933 року як найстрашнішої трагедії

українського народу

 

Тема: В.Барка. Роман "Жовтий князь". Художнє відтворення голодомору 1933

року як найстрашнішої трагедії українського народу.

 

Мета: пригадати вивчене з курсу "Історія України" про події в Україні в

1932-1933 роках; повторити відомості про життєвий і творчий шлях

українського письменника-емігранта В.Барки; розвивати вміння аналізувати

художній твір, літературні образи; виховувати любов до батьківщини,

патріотизм, любов до свого народу, повагу до людини, землі, праці.

 

Тип уроку: урок систематизації та узагальнення знань ( урок-слідство).

 

Очікувані результати: учні зможуть глибше зрозуміти трагедію

українського народу , переконаються у недопустимості повторення

ситуації, сформуються загальнолюдські цінності.

 

Обладнання: виставка книг, рушник, епіграф, портрет, таблички з назвами

груп, колоски, гілка в горщику з камінням, стрічки, клейкі папірці, ТЗН,

диск з ілюстраціями, вислови В.Барки, тексти, конспекти, запис, схема.

 

Він - оригінальний мислитель, у світогляді якого

 

поєднуються два контрасти: аскетично-релігйна

 

основа і глибинне відчуття краси та захоплення нею.

 

О. Забарний

 

ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний момент:

 

Добрий день.(Звертається увага на готовність учнів до уроку).

 

ІІ. Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних

результатів.

 

Слово учителя: Сьогодні ми підведемо підсумки вивчення твору В.Барки

"Жовтий князь". Твір вивчається оглядово, та його тематика якнайкраще

висвітлює життя людей першої половини ХХ ст. 2008 рік в Україні

оголошено роком пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 р.

 

Рольова гра. Виразне читання " Молитви" Катерини Мотрич в музичному

супроводі.

 

Визначення учнями мети та очікуваних результатів учнями.

 

ІІІ. Визначення цілей та планування.

 

Слово вчителя: В процесі роботи над твором у нас визначились групи

учнів: історики, бібліограф, дослідник, слідчі, групи обвинувачення та

захисту , технічний експерт, які працювали більш глибоко над різними

аспектами твору і готові поділитися напрацюваннями.

 

На нашому уроці працюють кореспонденти шкільної газети , які отримали

завдання висвітлити дане питання на шпальтах районної газети "Червона

Зірка" , виголосити позицію молоді відносно подій цього періоду.

 

ІV. Основний зміст уроку.

 

Нам потрібно змалювати історичну ситуацію того періоду. Слово надаємо

історикам.

 

Робота групи істориків "Пошук інформації". ( Викладаються історичні

факти, які супроводжуються ілюстраціями на мультимедійній дошці,

дотримується хронологія.)(додаток 10)

 

Інформація про роботу шкільного колективу над проектом

"Голодомор"(додат.1).

 

Робота бібліографів. Презентація літератури на дану тематику, художні

твори письменників.

 

Літературна хвилинка. На урок запрошена учениця 8 класу, яка виконує

власний вірш "Голодомор".

 

Робота групи дослідників. "Пошук інформації"

 

План роботи:

 

Життя і творчість письменника.

 

Історія написання роману.

 

Тема, ідея твору.

 

V. Робота з текстом.

 

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ