UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваТарас Шевченко. Фрагменти біографії письменника, поетичне кредо митця (Урок)
Автор
РозділЛітература українська, література України
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось18931
Скачало747
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Реферат з української літератури.

 

Тема

 

Тарас Шевченко. Фрагменти біографії письменника, поетичне кредо митця

(Урок)

 

Мета: поширити знання про життя і творчість видатного Кобзаря, визначити

особливості поетичного кредо митця; розвити в учнів уміння осмислено

сприймати навчальний матеріал, грамотно висловлювати власні думки,

спостереження, раціонально використовувати час на уроці; виховувати

почуття поваги, пошани до Т. Шевченка, любов до рідного краю, народу,

літератури, бажання читати і отримувати насолоду від творів митця.

 

Тип уроку: засвоєння знань і формування вмінь.

 

Обладнання: портрет Т. Шевченка, бібліотечка-виставка творів, фотографії

про митця; дидактичний матеріал (тестові завдання, картки).

 

ХІД УРОКУ

 

Організаційний момент

 

Актуалізація опорних знань. Бесіда за питаннями

 

Що цікавого з життя Т. Шевченка вам відомо?

 

Яким ви уявляєте малого Тарасика?

 

Чому український народ з пошаною і любов'ю ставиться до

 

нього вітчизняного митця?

 

Які твори Тараса Григоровича ви прочитали, вивчили напам'ять? Чим

 

вони вас вразили або схвилювали?

 

• 3 чим пов'язано те, що Т. Шевченка називають Кобзарем? «Мікрофон».

Уявіть, що, відпочиваючи в парку нашого рідного міста, який носить ім'я

Т. Шевченка, ви зустрілися з живим видатним митцем. Про що б ви в нього

запитали? Якою була б ваша реакція від несподіваної зустрічі?

 

III. Оголошення теми, мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

 

IV. Основний зміст уроку

 

Художнику — немає скутих норм Він норма сам, він сам в своєму стил.і

 

І.Драч про Т. Шевченка

 

1. Вступне слово вчителя

 

Нелегкою була доля письменників, які жили і творили в XIX столітті.

Царизм їх переслідував за вільне слово, неодноразово саджав у тюрми,

відправляв на заслання. Але нескореною була їхня муза.

 

Тож вчитаймося у твори письменників XIX століття, які виступили в

літературі в такі тяжкі часи, зуміли збагатити золотий фонд нашої

духовної культури. Одним із них був Тарас Григорович Шевченко.

 

2. Т. Г. Шевченко. Життя і творчість у хронологічній послідовності.

Матеріал для вчителя

 

ТАРАС ГРИГОРОВИЧ ШЕВЧЕНКО

 

(1814-1861)

 

1814 р. 25 лютого (9 березня) — народився Т. Шевченко в с. Моринці

Звенигородського повіту Київської губернії, в сім'ї селянина-кріпака

Григорія Івановича Шевченка.

 

— сім'я Шевченків переїхала на постійне мешкання в с. Кирилівку.

 

1822р. — батько віддав Тарасика вчитися до школи дяка Губського.

 

1822р. 20 серпня — на 32-му році життя померла мати Тарасика.

 

1825-1828 рр.— Тарас поневірявся в «науці» у дяка Богорського в с.

Кирилівці. Вчився малярству у дяка-маляра в с. Тарасівці, випасав

громадську отару, батракував «погоничем» у попа Григорія Кошиці і с.

Кирилівці.

 

1829 р,— став дворовим поміщика П. Б. Енгельгарда: спочатку кухарчуком,

а потім слугою-козачком у покоях пана. Влітку виїхав до Києва, і восени

у місто Вільно.

 

1831-1832 рр.— навесні переїхав з поміщиком Енгельгардтом до Петербурга,

де його було законтрактовано на 4 роки до «різних живописних справ

цехового майстра» маляра Ширяєва.

 

1835-1837 рр.— знайомство із земляком — секретарем Академії мистецтв В.

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ