UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваТарас Шевченко. Фрагменти біографії письменника, поетичне кредо митця (Урок)
Автор
РозділЛітература українська, література України
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось18960
Скачало748
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

т зображує простий люд. Які художні засоби він

 

при цьому застосовує? Висловлюючись, наведіть відповідні цитати

 

з твору.

 

Т. Шевченко критикує простий люд за їх:

 

а) пасивність у боротьбі з панами;

 

б) небажання отримувати освіту;

 

в) недбале ставлення до своїх садиб.

 

Картка № 2

 

Про що, на ваш погляд, свідчить опис покріпаченого села? Свою

 

думку обгрунтуйте.

 

Доведіть, посилаючись на зміст поезії, що Т. Шевченко співчутливо

 

ставиться до знедоленого простого люду.

 

њ

 

$

 

 

 

љ

 

њ

 

ћ

 

¤

 

¦

 

°

 

І

 

О

 

Р

 

Ь

 

Ю

 

ц

 

ш

 

њ

 

ћ

 

І

 

Ю

 

 

F

 

F

 

„J

 

F

 

„J

 

^„J

 

„J

 

„J

 

^„J

 

„J

 

^„J

 

„J

 

^„J

 

„J

 

^„J

 

`„7gd

 

`„7gd

 

/ h

 

+ h

 

h

 

+ h

 

Старий Дніпро порівнюється з:

 

а) дитиною; б) мужнім богатирем; в) велетнем.

 

Картка № 3 .

 

Порівняйте зміст початку і закінчення твору. Про що він свідчить?

 

Свою думку вмотивуйте.

 

Як ви вважаєте, чи не байдужа для Т. Шевченка доля простого люду? Як він

реагує на умови, в яких живе його народ?

 

Поет бачить добро на Україні там, де:

 

а) пани чемно поводяться із селянами;

 

б) простий люд іде веселий на панщину;

 

в) нас нема.

 

VI. Підсумок уроку

 

VII. Оголошення результатів навчальної діяльності

 

VIII. Домашнє завдання

 

Написати міні-твір на тему «Мій рідний край — моя любов».

 

Тема: Т. ШЕВЧЕНКО «ЗАПОВІТ».

 

ПОЧУТТЯ ПОЕТА У ВІДОБРАЖЕННІ СКЛАДНИХ ЯВИЩ СУСПІЛЬНОГО

ЖИТТЯ»

 

Мета: ознайомити учнів з твором Т. Шевченка «Заповіт»,зробити

ідейно-художній аналіз даної поезії; визначити, як з життя поета

покладені в основу вірша; прослідкувати, як у творі розкривається

полум'яна любов автора до у, віра у революційне повалення

самодержавства; розвивати в учнів навички виразного читання, культуру

зв'язного мовлення, вміння логічно мислити, грамотно висловлювати власні

думки, почуття, спостереження; виховувати почуття поваги, пошани, любові

до рідного краю, його народу;

 

інтерес до наслідків власної праці; прищеплювати пунктуальність,

стійкість, мужність, наполегливість.

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Обладнання: портрет Т.

Шевченка, підручник, грамзапис вірші:

 

віт», малюнки-ілюстрації до твору; дидактичний матері (тестові завдання,

картки).

 

ХІД УРОКУ

 

I. Організаційний момент

 

II. Перевірка домашнього завдання

 

Опитування поезії Т. Шевченка «Заповіт» напам'ять.

 

III. Актуалізація опорних знань, умінь,

 

уявлень та чуттєвого досвіду за питаннями

 

Що вам відомо про поезію як літературний жанр? (Поезія (від гр. роі5І5 —

творчість) — 1) Словесна художня творчість; мистецтво художнього

відображення дійсності в словесних образах. 2) Твори, І писані віршами,

ритмізованою мовою; протилежне — проза. 3) Окремий твір, написаний

ритмізованою мовою; вірш)

 

Які поетичні твори ви знаєте?

 

До якого роду художньої літератури належать поетичні твори? (Лірики)

 

Назвіть художні засоби, які митні слова найчастіше застосовують у своїх

творах.

 

В яку історичну епоху жив і творив Т. Шевченко?

 

За що Т. Шевченко переслідувався царською владою?

 

• Хто такі були революціонери? Чи можна Т. Шевченка назвати

революціонером?

-----> Page:

[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] 7 [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ