UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваФормування орфографічної грамотності в учнів початкових класів на уроках рідної мови (магістерська робота)
Автор
РозділМовознавство, філологія, реферат, курсова, диплом
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось61521
Скачало1517
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

весни! А

чи розвісили ви шпаківні? (75 слів)

 

І. 1. Виписати два дієслова з ненаголошеними [е,и] в корені слова.

Підкреслити відповідну букву. Визначити дієвідміну виписаних дієслів.

 

2. Виписати два дієслова з ненаголошеним голосним у закінченні.

Підкреслити відповідну букву. Визначити дієвідміну виписаних дієслів.

 

ІІ. 1. Знайти в тексті й підкреслити один займенник 2 ос.

 

2. знайти в тексті й підкреслити один займенник 3 – ї ос.

 

Додаток Ґ

 

План – конспект уроку з рідної мови

 

3(2) клас

 

Тема: Вживання префікса з – ( с).

 

Мета: Формувати правописні уміння , збагачувати словниковий запас,

 

розвивати уміння аналізувати мовний матеріал, порівнювати,

 

робити висновки, виховувати любов і увагу до слова.

 

Обладнання уроку: таблиця вживання префікса з- (с), записати на дошці.

 

Хід уроку.

 

І. Актуалізація опорних знань . Повторення правопису ненаголошених е,

и, знань про глухі і дзвінкі приголосні , будову слова.

 

- Зорово-слуховий диктант.

 

Лиха зима сховається,

 

а сонечко прогляне,

 

Продовження додатку Ґ

 

сніжок води злякається

 

Тихенько тануть стане.

 

Завдання:

 

Які з виділених слів відповідають такій будові:

 

(^ (, ¬(^(

 

Доведіть правильність своєї думки.

 

Назвіть слова з ненаголошеними е, и в корені. Доведіть правильність їх

написання.

 

Назвіть слова з префіксами.

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

 

Пояснення вчителя

 

зверніть увагу: у словах, які ви назвали, є префікси с- і з-. Коли ж

який із них пишеться?

 

Прочитайте слова, записані на дошці, спишіть їх, поділивши на дві групи.

Подумайте, за якою ознакою ви будете їх групувати ( слова: зробити,

збити, сказати, змінити, списати, стерти, зчистити, зшити, схилити,

сфотографувати ).

 

Прочитайте слова першої і другої груп.

 

Назвіть букви, перед якими вживається префікс с-. Підкресліть їх.

 

Які звуки – дзвінкі чи глухі – позначають ці букви ? Отже, коли

вживається префікс с- ?

 

Робота з таблицею

 

Перед Перед

 

к, п, т, ф, х іншими приголосними

 

с- з-

 

Продовження додатку Ґ

 

Історична довідка.

 

колись в українській мові був лише префікс з-. Але перед глухими [к],

[п], [т], [ф], [х] завжди вимовлявся звук [ с ] на місці цього префікса.

І тому з часом стали писати й букву с. У всіх інших випадках, незважаючи

на вимову, вживається префікс з-.

 

IV. Формування умінь вимови і правопису слів з префіксом з- (с-).

 

Вправа.

 

1. Прочитайте слова:

 

Клав, пік, тер, точив, ховав, фотографував, варив, чистив, мішав, сипав,

чесав, мив.

 

- Що вони називають? (Дію, яка відбулася, але не завершилася).

 

- Подумайте, до яких з них треба додати префікс з-, а до яких –с-?

 

- Запишіть слова, додаючи префікси. Підкресліть букви, які стоять перед

префіксом с-.

 

- Чи змінилося значення слів після того, як ми додали префікси?

 

2. Утворіть словосполучення з трьома словами кожної групи

(словосполучення обговорюються і записуються на дошці і в зошитах

-----> Page:

[0] [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] 38 [39]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ