UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75838
останнє поновлення: 2016-12-03
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
Назва«Відлига» (1953 – 1964) (реферат)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось4298
Скачало202
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

ТЕМА: «Відлига» (1953 – 1964)

 

МЕТА:

 

Навчальна: розкрити суть процесу десталінізації, показати протиріччя

цього процесу.

 

Розвивальна: домогтися, щоб учні дали оцінку періоду відлиги, уяснили,

що «відлига» - це еволюція сталінізму, період неосталінізму.

 

Виховна: продовжити роботу над розвитком історичної свідомості учнів,

формувати вміння висловлювати власну думку, обґрунтовувати її,

використовуючи при цьому документи. архівні матеріали

 

ТИП УРОКУ: урок – диспут

 

ОБЛАДНАННЯ: документи ХХ з’їзду КПРС, фрагменти документального фільму,

хрестоматія, партійні документи періоду 1953-1964 рр.

 

ОСНОВНІ ДАТИ: відлига 1953-1964 рр., лютий 1956 р. – ХХ з’їзд КПРС; 30

червня 1956 р. – постанова ЦК КПРС «Про подолання культу особи та його

наслідків»; 1953 -1964 рр. перебування при владі М. Хрущова.

 

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ: сталінізм, відлига, демократія, неосталінізм.

 

МЕТОДИ ПРОВЕДЕННЯ УРОКУ: урок – диспут.

 

ПРОБЛЕМНЕ ПИТАННЯ: «відлига» - крок до демократії, чи еволюція

сталінізму (неосталінізму)?

 

ХІД УРОКУ

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ (1 хвилина).

 

Під час підготовки до диспуту учні поділені на 3 групи.

 

1 група – прихильники діяльності М. Хрущова.

 

2 група – прихильники демократичного розвитку країни, опоненти та

критики діяльності М. Хрущова.

 

3 група – експерти.

 

ІІ. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ:

 

Сьогодні ми завершуємо вивчення хрущовського періоду. В кожного з

вас склалася своя оцінка та власна думка з приводу цих подій. На нашому

уроці-диспуті ми спробуємо дати відповідь на питання: «Відлига» - це

крок до демократії, чи еволюція сталінізму?» Для цього пригадаємо, що

таке сталінізм, тоталітаризм, «відлига», неосталінізм. (Використовується

електронний підручник «Історія України» для 11 класу, де закріплюються

ці поняття).

 

Смерть Й.Сталіна, усунення Л. Берії, прихід М. Хрущова до влади дали

початок новому періоду в історії СРСР. На пам'ять про себе Й. Сталін

залишив розстріляні покоління. Він залишив і ще один не менш тяжкий

спадок – тоталітаризм, який надовго скував живу думку, волю та

активність людей. Сталінщина – генетична програма – програма радянського

тоталітаризму, який виріс із монополії на владу більшовицької партії й

характеризувався повним контролем держави над усіма сферами суспільства.

Фізична смерть Й.Сталіна не означала смерті ані «сталінщини» ані

тоталітаризму. Вони пустили в країні глибоке коріння, корчування якого

потребувало тривалого часу й велетенських зусиль. Перші кроки були

зроблені ще у 1953 році, що свідчило про наближення хрущовської відлиги.

У М.Хрущова тривалого часу на викорчовування сталінізму не було, і він

робить рішучий крок на ХХ з’їзді КПРС.

 

Що змусило його зробити цей крок?

 

ПОЧАТОК ДИСПУТУ:

 

Прихильники

 

Опоненти

 

 

 

 

 

Вихованець більшовицької партії М.Хрущов все ж розумів, що країна на

межі краху.

 

М. Хрущов смілива людина, яка виступає проти тоталітарної системи – це

внутрішній поклик.

 

М. Хрущов володів великою владою, яка посилилась після арешту Л.Берії.

 

М. Хрущов вірив у слова, які вимовляв на ХХ з’їзді партії. Звучала

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ