UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваМова – скарбниця духовності народу (реферат)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6580
Скачало205
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Конспекти вступного уроку з української (рідної) мови в 7 класі

 

Тема. Мова – скарбниця духовності народу

 

Мета уроку: пояснити роль і значення національної мови у формуванні й

удосконаленні духовної сутності народу й кожної людини зокрема;

виховувати патріотичні почуття, національну гідність, повагу й любов до

рідної мови; розвивати логічне й образне мислення, увагу, пам’ять,

збагачувати й уточнювати словниковий запас учнів.

 

Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.

 

Обладнання: мультимедійний проектор (або кодоскоп), підручник.

 

ХІД УРОКУ

 

І. Підготовка до сприйняття нового матеріалу.

 

*Робота біля дошки.

 

Записати речення, пояснити лексичні значення виділених слів.

 

Мова для нас – пам’ять, честь і гідність. Мова є одним із джерел

духовності. (М.Степаненко).

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчання.

 

ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом, його осмислення.

 

*Робота з підручником. Усне виконання вправи 1.

 

*Робота з мультимедійною дошкою.

 

Прочитайте словникову статтю. Виконайте подані після її тексту завдання.

 

ДУХОВНІСТЬ – людська риса, що виявляється в багатстві духовного світу

особи, її ерудиції, розвинутих інтелектуальних і духовних запитах,

моральності. Може бути усвідомлена, осмислена як вияв інтелігентності.

Може бути частково неусвідомлена – про таких людей кажуть: сердечний,

добрий, щирий від природи. Втрата духовності рівнозначна втраті

людяності. Виявляється у прагненні до широти й глибини знань про

навколишній світ і саму себе.

 

З риторичного словника.

 

І група. За словником іншомовних слів визначити лексичне значення слів

інтелект, ерудиція. Скласти з цими словами речення (усно)

 

ІІ група. За словником іншомовним слів з»ясувати лексичне значення слова

мораль. Витлумачити лексичне значення похідних від нього слів

моральний, моральність. Назвати літературних героїв, що вирізняються

високою/низькою моральністю. Назвати знайомих вам людей, яких ви

вважаєте високоморальними.

 

ІІІ група. За тлумачним словником або словником іншомовних слів

з’ясувати лексичне значення слова інтелігентність, пояснити значення

похідного від нього слова інтелігент. Назвати літературних героїв, а

також реально існуючих людей, яких ви вважаєте справжніми інтелігентами.

 

ІV група. За тлумачним словником з’ясувати лексичне значення слова

людяність. Витлумачити зміст речення Втрата духовності рівнозначна

втраті людяності.

 

 

 

 

 

*Вибудувати на мультимедійній дошці асоціативне гроно до поняття

духовність.

 

Робота з підручником. Опрацювання теоретичного матеріалу.

 

ІV. Виконання вправ на застосування і закріплення знань.

 

*Робота з підручником.

 

Письмове виконання вправи 2.

 

Усне виконання вправи 3.

 

*Пояснювальний диктант.

 

І. 1. Як плоть моя замішана на крові, отак мій дух – на українській

мові (Т.Майданович). 2. Наче квітку, лелій слово матері зроду. Тільки в

мові живій жити духу народу (А.Коляновський). 3. Духовність людини така

ж тонка, як озоновий шар, що захищає планету. Тонка й тендітна, а

забезпечує життя в усіх його видах. Коли проломлено шар озоновий, гине

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ